Ricoh heeft een nieuwe camera in zijn CX-lijn van compacte superzooms aangekondigd. Het model is voorzien van een hybride autofocussysteem, waarmee de CX5 in staat is om, ongeacht de brandpuntsafstand, binnen 0,2s scherp te stellen.
Hoe het hybride autofocussysteem van Ricoh precies werkt is niet geheel duidelijk, maar het bedrijf heeft het over de toepassing van een passieve af-sensor. Deze meet continu de afstand tussen de camera en het onderwerp met behulp van een zogeheten area sensor.
Gezien de uiterlijke verschillen tussen de voorganger CX4 en de nieuwe CX5 lijkt de passieve af-sensor naast de ingebouwde flitser te zitten: daar zijn duidelijk twee kleine, ronde openingen te zien. Volgens een Ricoh-patent uit 1989 is het hiermee mogelijk om de afstand tot een onderwerp te kunnen meten.
Deze methode is anders dan die Fujifilm gebruikt in zijn FinePix F300EXR- en Z800EXR-compactcamera's die dat bedrijf in juli 2010 aangekondigd heeft. De beeldsensor van die camera's is uitgerust met speciale pixels die via fasedetectie afstandsinformatie door kunnen geven. Het hybride af-systeem van Ricoh verschilt van dat van Fujifilm door het gebruik van een externe af-sensor die niet door de lens heen kijkt.
Ricoh heeft bij de CX5 verder niet veel aangepast ten opzichte van zijn voorganger. Zo is de camera nog steeds uitgerust met een 10,7x-zoomlens met een groothoek beginnend bij 28mm, een 1/2,3"-bsi-cmos-beeldsensor met 10 megapixels en een 3"-lcd met 920.000 subpixels. Ook de 720p-videomogelijk is ongewijzigd gebleven.
Ricoh heeft de CX5 uitgerust met super resolution-technologie. Hiermee worden van het beeld onder meer de contouren en texturen onderscheiden en deze afzonderlijk geoptimaliseerd, waarna het uiteindelijk beeld wordt weggeschreven. Ook heeft de CX5 nieuwe Scene Modes gekregen, waaronder Cooking voor het fotograferen van eten, Fireworks en Continuous Golfswing.
De Ricoh CX5 komt in de kleuren zwart, zilver en roze beschikbaar, maar het is nog niet bekend wanneer en voor welk bedrag de camera te koop zal zijn.
:fill(white)/i/1296058939.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1296058940.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1296058941.jpeg?f=thumb)