Videokaartfabrikant PowerColor heeft een passief gekoelde HD 6850 in ontwikkeling. De videokaart wordt voorzien van een gigantisch koelblok, dat aan de bovenkant zelfs deels over het pcb heen hangt.
De website Techpowerup publiceerde enkele foto's van de passief gekoelde videokaart. PowerColor is nog bezig met het ontwikkelen van de videokaart en kloksnelheden zijn dan ook niet bekend. Standaard heeft de HD 6850 een tdp van 127W en een verlaging van de kloksnelheden is waarschijnlijk niet noodzakelijk.
De koeler bedekt het overgrote deel van het pcb en hangt er aan de bovenkant ook overheen. Vijf vernikkelde heatpipes voeren de warmte van de gpu af naar de vele aluminium koelvinnen. Of de vrm's en geheugenchips ook nog van koeling worden voorzien is niet duidelijk. PowerColor zal de koeler in zijn SCS3-lijn uitbrengen, maar wanneer deze te koop zal zijn is nog niet bekend.
:fill(white)/i/1290674738.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1290674739.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1290674740.jpeg?f=thumb)