In Nederland zijn vanaf 29 november de enTourage Pocket eDGe en iRiver Cover Story te verkrijgen, zo maakte importeur en distributeur Ndigo bekend. Verder gaat het Russische PocketBook vier e-readers in Nederland uitbrengen.
De Pocket eDGe heeft twee schermen: een 6"-e-inkscherm voor het lezen van e-books, en een 7"-lcd waarmee het apparaat ook als tablet is te gebruiken. De Pocket eDGe is een kleinere variant van de eDGe, die al langer in Nederland te verkrijgen is. Verder heeft het apparaat 3GB opslaggeheugen ingebouwd gekregen, wat met micro-sd-kaartjes kan worden uitgebreid. De Pocket eDGe gaat 400 euro kosten.
Fabrikant iRiver gaat ook een e-reader uitbrengen, nadat het Koreaanse bedrijf eerder al draagbare mediaspelers in Nederland uitbracht. De op Linux gebaseerde Cover Story beschikt over een 6"-e-inkscherm met een resolutie van 800x600 pixels en 2GB opslaggeheugen. Het apparaat kan pdf en epub, maar ook mp3, wma en ogg afspelen. De Cover Story moet 229 euro opbrengen.
Van het Russische PocketBook komen in totaal vier e-readers uit, met schermgroottes van 6" en 9,7", die allemaal beschikken over wifi. Duurdere modellen hebben ook 3g aan boord. Daarnaast brengt de fabrikant nog een Android-tablet uit met een 7"-scherm. PocketBook gaf al eerder aan dat zijn e-readers draaien op een Linux-OS en dat er 2GB opslaggeheugen aanwezig is. De prijzen variëren tussen de 159 en 399 euro, en ook deze apparaten zijn vanaf 29 november in Nederland te verkrijgen, aldus Ndigo.
/i/1288872112.png?f=thumb)
:fill(white)/i/1288872111.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1282479082.jpeg?f=thumb)