De Deense ontwikkelaar IO Interactive, bekend van de Hitman- en Kane & Lynch-games, moet mogelijk 35 mensen ontslaan. Bovendien zou er een project gecanceld zijn, meldt 3D Realms-topman George Broussard via Twitter.
Het bericht van George Broussard via Twitter luidt: "Ontslagen bij IO Interactive (Kane & Lynch / Hitman). Wel 35, en een project gecancelled. 't Is het seizoen." Hoe de topman van voormalig Duke Nukem-ontwikkelaar 3D Realms aan zijn informatie komt, maakt hij niet bekend. Uitgever Square Enix, eigenaar van IO Interactive, heeft inmiddels bevestigd dat er bij de Deense ontwikkelaar ontslagen gaan vallen, maar wil niet aangeven hoeveel. De onslagen horen volgens de uitgever bij het natuurlijke verloop van een studio, waar teams gedurende het ontwikkeltraject van een game groeien en na afloop weer worden ingekrompen. Over het schrappen van een project laat de uitgever zich niet uit.
Over de huidige werkzaamheden van IO Interactive is weinig bekend. De studio rondde deze zomer de ontwikkeling af van Kane & Lynch 2: Dog Days. In oktober liet stemacteur David Bateson zich ontvallen dat ontwikkelstudio IO Interactive aan een nieuwe Hitman-game werkt, maar van officiële zijde is dat bericht nooit bevestigd.
Het is niet de eerste keer dat Broussard dergelijke berichten verspreidt en het bij het juiste eind heeft. Een week geleden verspreidde hij het nieuws over ontslagen bij EA Canada, wat niet veel later door de uitgever werd bevestigd.