De Windows Phone 7-smartphone HTC HD7 blijkt over een 'verborgen' slot voor micro-sdhc-geheugenkaartjes te beschikken. Ondanks dat het niet in de specificaties staat, passen er kaartjes tot 32GB in, zo ontdekten gebruikers.
Dat er een geheugenkaartslot in het toestel zit, werd opgemerkt door de Duitse site The Unwired. Onder de klep die naast de accuklep zit, is het geheugenkaartslot te vinden. Er bleek een SanDisk Class 2-kaart in te zitten van 8GB.
Volgens de specificaties van HTC is de HD7 leverbaar met een capaciteit van 8GB of 16GB, waarbij deze opslag wordt aangeduid als 'internal storage'. Het toestel blijkt echter ook voorzien te kunnen worden van micro-sdhc-kaartjes met een opslagcapaciteit van 32GB, ontdekten gebruikers van het XDA-Developers-forum.
Veel Windows Phone 7-toestellen hebben geen geheugenkaartslot vanwege het unified storage system dat Microsoft gebruikt in het OS. Omdat het systeem geen onderscheid maakt tussen intern geheugen en de geheugenkaart, kan het kaartje niet zomaar vervangen worden: dan moet het toestel gereset worden om weer te werken en is de gebruiker al zijn gegevens kwijt.
Officieel is de Samsung Focus, een toestel voor de Amerikaanse markt, de enige die het gebruik van geheugenkaarten ondersteunt. Het is onduidelijk of andere toestellen ook een benaderbaar geheugenkaartslot bevatten.