Samsung heeft deze week een 12x blu-ray-drive geïntroduceerd. Het Zuid-Koreaanse bedrijf claimt dat 12x de hoogste leessnelheid tot nog toe is voor consumentendrives. De speler kan ook cd's en dvd's lezen en beschrijven.
De nieuwe blu-ray-speler bereikt zijn snelheid met behulp van twee lasers en lenzen. Volgens Samsung zouden de leesprestaties ook beter worden door de spherical abberation compensation technology. Door deze technologie heeft de speler minder last van oneffenheden in de beschermlaag van de schijfjes. Tot nog toe heeft het merendeel van de blu-ray-spelers een snelheid van 8x. De voorganger van de hybride drive, de SH-B083L, had toegangstijden van 140ms voor cd- en dvd-rom en 190ms voor bd-rom. Samsung claimt dat die tijden met 17 tot 37 procent zijn verbeterd.
De hybride drive kan alle gangbare cd- en dvd-formaten lezen en beschrijven. Voor dvd±r, dvd-ram, dvd±r dl, dvd+rw en dvd-rw zijn de schrijfsnelheden respectievelijk 16, 12, 8, 8 en 6x. Aan de andere zijde kunnen de optische media met behulp van LightScribe worden voorzien van een afbeelding en tekst. De SH-B123 kan dvd's naar full hd-resolutie upscalen en verzorgt zelf, na installatie van de bijgeleverde software, zijn firmware-updates. Bij navraag bleek dat het bedrijf 'aan het einde van het derde kwartaal' ook een blu-ray-brander zal introduceren. De hybride SH-B123 ligt naar verwachting in juli in de schappen. Een adviesprijs is nog niet bekend.