Pioneer heeft zes nieuwe NavGate-systemen op de markt gebracht. Naast verbeterde navigatie-functionaliteit heeft de elektronicafabrikant de systemen ook voorzien van bluetooth en extra afspeelmogelijkheden voor multimediabestanden.
Volgens Pioneer is de double-din F20BT de meest geavanceerde van de zes nieuwkomers in de NavGate-serie. Het navigatiesysteem is uitgerust met een gemotoriseerd 7" wvga-touchscreen, terwijl ook Nederlandstalige spraakherkenning aanwezig is. De NavGate-navigatiesoftware biedt 3d-weergave en verwerkt verkeersinformatie die via TMC wordt verstuurd. Ook kan de gebruiker het systeem via een sd-kaartje, usb-stick of bluetooth voeden met op de pc verzamelde points of interest en kan de NavGate feed-functie inzicht geven in het brandstofverbruik en CO2-uitstoot. De software zou aan de hand van de loggegevens ook inzicht moeten geven in de rijgewoonten van de chauffeur.
:fill(white)/i/1270989822.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1270989823.jpeg?f=thumb)
Door de dual zone-functie kan de bestuurder naar muziek blijven luisteren terwijl de passagiers achterin naar een dvd kunnen kijken. Hiervoor moeten wel bij Pioneer extra lcd's worden gekocht. De F20BT kan naast dvd's ook mpeg4-, wmv- en h.264-videobestanden afspelen vanaf een usb-stick of sd-kaartje. Daarnaast is de vernieuwde mediaspeler compatibel met iPods en iPhones. De versterker levert een vermogen van 4x 50W, terwijl de ingebouwde bluetooth-module de bestuurder handsfree laat bellen. Via de vernieuwde 'musicsphere'-interface kunnen gebruikers speciale playlists opbouwen die via slide touch-bediening te selecteren zijn.
:fill(white)/i/1270990271.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1270990272.jpeg?f=thumb)
De F920BT biedt in grote lijnen dezelfde functionaliteit als het topmodel, maar heeft een scherm van 6,1" en mist spraakherkenning. Het F9210BT-model beschikt eveneens over een 6,1"-touchscreen en is bedoeld voor inbouw in modellen van Volkswagen, Skoda en Seat, terwijl de vergelijkbare F9220BT bedoeld is voor Ford-modellen. Pioneer stelt dat de F320BT het nieuwe instapmodel is in de NavGate-serie. Dit systeem is voorzien van een afneembaar 4,3"-aanraakscherm. De F3210BT tenslotte is een op maat gemaakt F320BT-model voor auto's van Volkswagen, Skoda en Seat. De adviesprijzen van de nieuwe NavGate-systemen heeft Pioneer nog niet vrijgegeven.