Nokia maakt gesproken navigatie gratis

Nokia maakt zijn navigatiedienst met gesproken aanwijzingen gratis. De Finse fabrikant bood via zijn software Ovi Maps al langer een navigatiedienst aan, maar tot nog toe betaalden de gebruikers daar maandelijks licentiekosten voor.

Nokia wil met deze stap zijn navigatiedienst een hoger marktaandeel laten behalen. Volgens de Finse fabrikant kan het aantal mensen dat met een smartphone navigeert, flink toenemen: Nokia verkocht in 2009 meer dan 80 miljoen smartphones die uitgerust zijn met gps en dus de software kunnen draaien.

De gratis navigatie voor automobilisten en wandelaars komt beschikbaar in de nieuwe versie van Ovi Maps, die te downloaden is via de site van Nokia. Op dit moment kan de software gedownload worden voor tien toestellen met Symbian S60, waaronder de 5800 XpressMusic, E72, N97 Mini en 5230. De populaire smartphones N97 en N900 staan nog niet tussen de compatibele toestellen. De N97 gaat de gratis navigatie wel krijgen, N900 voorlopig niet. Via de sdk kunnen ontwikkelaars uitbreidingen op het navigatieprogramma maken, die via Nokia's eigen downloadwinkel Ovi Store aangeboden kunnen worden.

Nokia is niet de eerste die gratis navigatie op smartphones aanbiedt. Eerder kwam Google al met Maps Navigation, een gratis navigatiefunctie voor Android-toestellen. Die software werkt op Android 1.6 en hoger, maar is vooralsnog alleen te gebruiken in de Verenigde Staten, terwijl Ovi Maps wereldwijd werkt. Kaarten kunnen worden binnengehaald via mobiel internet of via desktopsoftware op de smartphone worden gezet.

Nokia Maps on Ovi Ovi Maps Ovi Maps

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

21-01-2010 • 10:30

138

Reacties (138)

138
137
54
2
0
65
Wijzig sortering
is een belangrijk verschil tussen google maps en Ovi/Nokia niet dat je voor Google een on-line verbinding nodig hebt, wat het met name in het buitenland ( waar je juist veel behoefte hebt aan navigatie) onbetaalbaar maakt.
Nokia/Ovi kun je met geïnstalleerde maps gewoon off-line gebruiken en kost je dan dus geen cent meer. Ik gebruik de Nokia ook zonder gesproken navigatie al een hele tijd en ben daar uitermate tevreden over. Dit is een leuke extra.

Al moet ik zeggen dat ik met de destijds bijgeleverde weekcode wel veel problemen kreeg met de batterijduur en de gesproken navigatie, die vrat stroom in tegenstelleing tot de "'stille"" versie.
Helaas nog niet beschikbaar voor mijn Nokia N97.
Waarom de N97mini wel en de N97 niet?

Update: Nu bedenk ik me waarom de N97 er niet tussen staat. De GPS fix is zo brak dat navigeren met de N97 zinloos is.

[Reactie gewijzigd door Vinniema op 24 juli 2024 01:56]

Zou geen verschil moeten maken.

Voor de insiders....

Hardware N97 mini == Hardware N97

alleen de buitenkant is anders + minder internal flash geheugen

Ik zou gewoon de .sis file die je krijgt als je de 97 mini selecteert op je 97 installeren.
Installatie gaat prima op de N97, ik ben via de browser rechtstreeks naar de downloadlink van de N97 mini gegaan, en zo dus de sis direct op mijn telefoon gezet en geinstalleerd. Geen melding dat het niet zou werken op de N97. Stempakket Nederlands - vrouw wordt gedownload as we speak.
Anoniem: 339836 @TheFes21 januari 2010 18:40
wat is de direct downloadlink?
Waarom heeft de software op de mini dan andere versie nummers als de software op de normale N97? Volgens mij klopt het niet wat je zegt: Ze zullen wel héél erg veel op elkaar lijken, maar het zal niet dezelfde software zijn.
En anders lees je gewoon even goed op de site van Nokia.
Hier staat de volledige lijst met supported devices. De N97 staat daar gewoon tussen.
Mmm... ik gebruik al enige weken een versie 3.0x van Ovimaps op mijn N95. FW 35.x

Nu staat op de link ook de N95 genoemd. Maar is dit voor de gratis versie of überhaupt voor alle versies van ovimaps?
Ga je namelijk naar Pricing & Coverage dan staat de N95 er opeens niet meer tussen voor Ovi maps 3.0 en bij Ovi maps 2.0 staat opeens een heel kosten overzichtje ....

[Reactie gewijzigd door peerke63 op 24 juli 2024 01:56]

ik heb de nieuwe versie geinstalleerd
na uitstippelen route wil hij de shop contacteren en krijg je de melding dat je moet betalen per periode en de prijzen.

ook al staat 3.0 er nu op toch blijft het betalend,
oohja dit op een n95, 8GB
Ik heb laatst er iets aan gedaan bij een NSP en nu werkt de GPS fix prima, misschien ook eens langs gaan?
Strakke actie van Nokia. Met Ovi Maps was nooit was mis, behalve dat het geld kostte wilde je er iets nuttigs mee doen.

Enige nadeel dat ik kan verzinnen is de grootte van de kaarten. Bv. Garmin XT gebuikt voor West Europa +/- 2 GB aan ruimte op een flash kaartje.

Ovi Maps' kaarten nemen veel meer ruimte in, grote landen in Europa al snel een paar honderd MB. Komt (denk ik) door de details. Werkelijk ieder restaurant, supermarkt etc. is in Ovi Maps als POI te vinden.
ik denk dat het een groter nadeel zou zijn moest je in het buitenland internet nodig hebben om je kaarten te downloaden :P
Dan zou je denk ik wel snel aan de prijs van een 4GB microSD kaartje zitten |:(
Je kunt deze vooraf downloaden en installeren. Alleen zijn sommige kaarten zeer slecht. Zo was ik laatst in Venetie, en dat was alleen een punt in een wit vlak met een paar hoofdwegen richting de stad. Misschien deed ik iets verkeerd, maar de GPS deed sowieso al heel moeilijk.
Volgens de Nokia Maps Downloader is heel Europa bij elkaar 2,2 GB.
Zo ontzettend veel groter zijn ze zo te zien dus niet :)
Hele Garmin XT folder is bij mij 1,58 GB groot voor de wereld map.
Alleen zijn de kaarten oud en daardoor niet voldoende actueel.
Dan zet je de city navigator 2010 map toch op je garmin?
Jammer dat deze niet compatible met de N95 is. Dan blijven we maar gewoon TomTom gebruiken. Tenminste OVI 3.0 kan ik wel downloaden maar als ik op de link kijk uit het nieuwsbericht staat er: Compatible devices: Nokia X6, Nokia N97 mini, E72, E55, E52, Nokia 6730 classic, Nokia 6710 Navigator, Nokia 5800 Xpressmusic, Nokia 5800 Navigation Edition, Nokia 5230.

[Reactie gewijzigd door Dj-sannieboy op 24 juli 2024 01:56]

een paar reply's terug zegt iemand dat hij wel werkt op de n95, zou niet weten waarom niet, gaat toch om de software neem ik aan?.

iemand al meer getest op n95?
Via hier lijkt het erop dat er een stuk meer toestellen compatibel zijn.

Verder een mooi gebaar, maar het is uiteraard alleen maar uit eigenbelang.
Anoniem: 335189 @3lmo21 januari 2010 11:57
Aha dat is al wat beter. Vond al raar dat maar zo weinig toestellen het zouden ondersteunen terwijl 2.0 op alle n-serie toestellen draaide dacht ik. Niet dat ik het per se nodig heb want sygic werkt voor mij uitstekend!
Dat is de lijst voor Maps 3.0, en dat staat los van de gratis navigatie. Dat zit nu nl (nog) op véél minder modellen.
Het is heel flauw van Nokia, maar de download wjizigt als je een niet compatible toestel selecteert. Ik heb bv een E51 en dan verandert de dowload in Nokia Maps 2.0 in plaats van de Ovi Maps waarover dit artikel gaat.
Anoniem: 62272 @3lmo22 januari 2010 00:08
Ik heb OVI Maps 3.0 ook draaien op mijn N95, tevens heb ik via de MAP installer van OVI ook de kaart van Spanje, België, Frankrijk, Duitsland, Nederland en Luxemburg op een 8Gb kaart gezet, inclusief verkeersinfo en vaste camerapunten.
Het werkt perfect en snel, voor mij geen Tom Tom.
Alleen ik hoop dat het ook voor de oudere telefoons gratis wordt, dat is het nu niet..
Maar ja, als je, je Tom Tom up-to-date wil houden kost dat ook geld.
Hele mooi actie van Nokia. Dit was voor mij de drempel om het te gebruiken. Daarom steeds op mijn E90 een wat minder legale manier van navigatie gebruikt. Of gewoon mijn Sony navigatiesysteem aangesloten als ik navigatie nodig had.

Heeft iemand een idee of dit trouwens ook gaat werken op de Nokia E90?
Lijkt me wel:
"De software van Nokia, Ovi Maps genoemd, is onmiddellijk beschikbaar voor tien smartphones van de fabrikant. De komende weken komen er andere toestellen bij."
http://www.beursduivel.be...nieuwe_tik_uit_aan_TomTom

[Reactie gewijzigd door Apaat op 24 juli 2024 01:56]

Ik heb het met mijn E90 getest, maar tot dusver werk het niet? |:(
Mooi actie van Nokia, en gelijk een heeeeel grote doelgroep voor het gebruik ervan. Ik vermoed dat het een actie is om de concurentie met Google te kunnen blijven volhouden. Het marktaandeel van Nokia dreigt te verkleinen nu Google (en anderen) meer mogelijlheden krijgen. De merkentrouw kan daardoor afnemen.
grote doelgroep? slechts handvol symbian S60 5th edition kunnen ovi maps 3.0 gebruiken;
de 3th edition kan alleen nog overweg met Ovi Maps 2.0 die dat lekkers allemaal niet kan aanbieden...

nieuwe gsm kopen of blijven werken met tomtom die dan weer wel op een 3rd edition werkt maar niet op een 5th edition symbian?
Klopt niet. Ovi maps 3.0 werkt ook op s60v3.

Wat (nog) niet werkt is de bovengenoemde nieuwe gratis versie.
Wat een onzin. Je ziet toch dat de e72 ook ondersteund wordt? Dat is een 3th edition device.

Door deze actie hebben ze meteen miljoenen mensen die hun navigatie gratis mogen gebruiken.
Ik heb een N96 met v3 dus en ik kan nu gratis navigeren. Ik heb het in de vakantie gebruikt tegen betaling en werkte super. (8 eur voor 1 maand). Ik heb ook geen software update gedaan dus ik snap niet waarom het nu gratis werkt opeens?
Ik vermoed dat het een actie is om de concurentie met Google te kunnen blijven volhouden.
..............en TOMTOM :)
Kent Ovi Maps ook file-informatie via GPRS?
Ja heeft OVI maps ook, allen krijg je niet de lengte van de file te zien. maar de afstand tot je huidige locatie ;-) .. als ik nu (13.20) check krijg ik:
E35/A12 11 km slow traffic
E30/A12 17 km slow traffic
A50 32km stationary traffic
E31/A15 43 km stationary traffic
E19/A4 47km slow traffic

Het zou mooi zijn als je de lengte ook kan zien.. echter wanneer je navigeert zie je wel mooi (in kleur) een streepje naast de weg/route mbt de file..
Als ik mijn OVI 2.0 nu opstart, kost file info 12 euro per jaar.

Is dat nu ook kosteloos geworden?
Van de Nokia website:
Drive Free turn-by-turn drive navigation, with voice and visual guidance in over 70 countries. Includes real-time traffic information, lane assistance, speed limit warnings, and automatic re-routing to help you arrive safely and on time.

Ja dus. Flitspalen zie ik er nog niet in terug, maar kan je wellicht ook onder speed limit warnings scharen... (al vermoed ik dat het hier de "je rijd te hard" waarschuwing is.. ;-)

[Reactie gewijzigd door Nightjar op 24 juli 2024 01:56]

Ja, flitspalen doen het ook.
Op de ring van Amsterdam keer ik netjes een melding als ik te hard doortrap.
Dan komt er een rode balk onder in het scherm van mijn N95 met de melding zoveel ik te hard rijdt en over hoeveel meter de paal staat.
En het klopt precies en als je niet te hard rijdt kan veranderd het verkeersbord met de toegestane snelheid op het stuk weg waar rijdt, in een bord met een camera erin.
Heb net 123 getest en zag functie file informatie opvragen en route herberekenen aan de hand van verkeersinfo....
ow, lekker! Dan kan route 66 ook de deur uit.

Ben benieuwd wanneer al dat lekkers voor mijn N82 beschikbaar gaat komen :)
Anoniem: 328826 21 januari 2010 10:37
Nou, dan ben je mooi in den aap gelogeerd als je net een -dure- licentie aangeschaft hebt.
Toch maar eens proberen binnenkort, vind de interface van Nokia/Ovi Maps toch net wat mooier dan McGuider.
Nou, dan ben je mooi in den aap gelogeerd als je net een -dure- licentie aangeschaft hebt.
Volgens mij betaal je die per maand, dus waarschijnlijk rekent Nokia vanaf feb gewoon niets meer. Maar wellicht kan een betalende gebruiker hier meer inzicht in geven.
Verswchilt per abbo, je kon er ook 1 krijgen voor 60 of 70 euro en dan 3 jaar lang...
Op deze site site is de Engelstalige versie te vinden.

Werkt alleen op: Nokia X6, Nokia N97 mini, E72, E55, E52, Nokia 6730 classic, Nokia 6710 Navigator, Nokia 5800 Xpressmusic, Nokia 5800 Navigation Edition, Nokia 5230.

[Reactie gewijzigd door hpt870 op 24 juli 2024 01:56]

Let wel op, ik heb 10MB vrij op mijn E52, maar krijg deze niet geinstalleerd, niet via SMS, niet via Nokia PC Suite. Telkens komt de melding, te weinig geheugen. Ook kan ik nergens een optie vinden de applicatie op je geheugenkaart te installeren.

Lekker is dat, de E52 heeft al een enorm kleine "harde schijf," die al meer dan de helft gevuld is met dingen die je niet weg kunt gooien, effectief houdt ik maar 20MB. Dan is een installer van 10MB natuurlijk ziekelijk veel (als je bedenkt je nog een handvol andere zaken ook geinstalleerd hebt).

Wellicht hebben andere modellen er ook last van, maar ik zal vrees ik helemaal terug naar fabrieksinstellingen moeten om dit te kunnen installeren. ;( Jammer.
Ik denk dat dat betekent dat je werkgeheugen vol zit: probeer hem eens te installeren direct nadat je je telefoon opnieuw hebt opgestart..
Was het maar zo. C: zegt ie. MfE schakelt ie dan ook uit. Herstart heb ik geprobeerd, helpt niets. Ik heb in 4 maanden tijd nu 25MB in gebruik bij "Andere bestanden." Volgens mij is niemand er nog achter hoe die te legen is, behalve een fabrieksreset.
Goeie actie van Nokia, zal dit ter compensatie zijn van de brakke software die ze op hun toestellen leveren, zoals het meest geweldige toestel van de eeuw volgens hun de "N97", nog steeds spijt dat ik dat ding heb gekozen! Gelukkig moet ik er nog 1.1/2 jaar mee doen!
Nu maar hopen dat hij snel beschikbaar komt voor de N97!
Same here ik ging van een E71 naar een N97... er huil er nog steeds elke dag om.

Die N97 is traag, touchbediening werkt slecht, geheugen zit steeds vol, loopt vast na het bellen, loopt vast ook bij andere acties.

Ik heb nog nooit een telefoon gehad waar ik zo vaak de accu van heb gezien. :(

Ik moet er nog 20 maanden mee :'(

Ik zal eens kijk op marktplaats of iemand hem wil ruilen tegen een E72 :9~
Of je update 'm naar firmware 2.0 De problemen die je noemt zijn bekend en allemaal opgelost in versie 2.0

Succes en sterkte.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.