Chipgigant Advanced Micro Devices zou een triplecore Phenom II-cpu uit gaan brengen met een kloksnelheid van 3,0GHz. De snelste triplecore van dit moment is de Phenom II X3 720, met een kloksnelheid van 2,8GHz.
Op dit moment is de Phenom II X3 720 de snelste triple-core die AMD op zijn prijslijst heeft staan. Volgens Fudzilla zou daar in september echter verandering in komen met de komst van de Phenom II X3 740, die een kloksnelheid krijgt van 3,0GHz. Net zoals de X3 720 beschikt de cpu over 6MB gedeelde L3-cache en 512kB L2-cache per core. Waarschijnlijk wordt de X3 740 ook een Black Edition, wat inhoudt dat de cpu geen vaste multiplier heeft. Of de X3 740 de X3 720 gaat vervangen is niet bekend, en ook de prijs is nog in nevelen gehuld.
De Phenom II X3-processors zijn gebaseerd op de Heka-core. Dit is feitelijk een Deneb-core zoals die voor de Phenom II X4-cpu's gebruikt wordt, maar dan met een uitgeschakelde kern. Eerder is gebleken dat het met sommige moederborden mogelijk is de vierde kern alsnog in te schakelen. Of dat ook met de nieuwe triple-core kan, moet nog blijken.