Wat is dat nou weer voor onzin? Sinds wanneer maakt een kind zelfstandig uit wanneer en waar het mag uit hangen?
Sinds eind jaren 60 van de vorige eeuw.
Sinds het begin der tijden zijn ouders bezorgd / ongerust als ze niet weten waar hun kind is. Ze maken afspraken, zeker wanneer het een tiener of puber betreft die tot laat op straat blijft of uit gaat. Een ouder hoeft nu dus niet meer tot 4 uur ongerust op de bank te blijven zitten, maar kan gewoon lekker lui het kind de volgende dag de uitbrander geven als ze in hun mailbox zien dat het kind te laat thuis is gekomen

"Kinderen" die tot 4 uur uitgaan, weten doorgaans heel goed wat wel en niet kan. Mijn ervaring is, dat je beter redelijke afspraken kan maken - zoals even laten bellen als je kind ergens anders blijft slapen - dan niet-handhaafbare limieten te stellen. Uitbranders de volgende dag lijken mij contra-productief. Zelfs het voorzichtig uitleggen van de redenen voor je bezorgdheid dient met de nodige omzichtigheid te gebeuren, want voor je het weet ben je een ouwe zeur en bemoeial, in plaats van een veilige thuishaven.
Ik wil niet zeggen dat dergelijke ontwikkelingen iets zijn om toe te juichen, maar om nou te stellen dat een kind complete recht op privacy heeft ... Ben jij ook tegen restricties op de computer en vind je dat jouw kind alles op het internet mag bekijken zonder dat ouders zich ermee mogen bemoeien? Kinderen moeten opgevoed worden en natuurlijk hebben kinderen ook recht op enige privacy, maar om nou te stellen dat ze door dit soort apparaten compleet hiervan worden beroofd... Het enige wat een ouder nu kan registreren is of een kind wél of niet thuis is, en dat lijkt mij niet meer dan logisch dat ouders daarvan op de hoogte zijn!
Ja, mijn kind heeft compleet recht op privacy, gebaseerd op mijn vertrouwen. Bij bewezen misbruik van dit vertrouwen - bv bij een verslaving, zou dit wel iets genuanceerder worden.
Mijn kind ( in de uitgaansleeftijd) mag binnen de gemaakte afspraken alles doen en zien op de computer. Uiteraard ging hier een lange periode van samen computeren en begeleid computeren aan vooraf (vanaf 3e jaar tot ong. 13e). Samen met je kind dingen ontdekken, dat is een feest wat niemand zich door een stuk restrictieve software zou moeten willen laten afpakken.
Als je niet thuis bent en wilt weten wanneer je kind tveilig thuis is, kan je ook gewoon vragen om een smsje te sturen. Denk je nu echt dat kinderen (zeker na jouw uitbranders de volgende dag) niet doorhebben hoe het werkt met die GSM? Heb je liever bijvoorbeeld, dat ze zich op de vastgestelde uiterste tijd even door een dronken vriendje langs huis laten rijden, om het apparaat die e-mail te laten sturen?
Ik vind zo'n functie helemaal niks en van generlei opvoedkundige waarde.
[Reactie gewijzigd door Toff op 8 juli 2009 00:44]