YouTube verdubbelt bestandsgrootte voor video-uploads

YouTube heeft de maximale grootte van videobestanden die gebruikers kunnen uploaden, verdubbeld van 1GB naar 2GB. De maatregel moet ervoor zorgen dat er meer filmpjes in hoge resolutie op de site worden geplaatst.

De verdubbeling van de maximale bestandsgrootte zorgt ervoor dat gebruikers materiaal in hoge resolutie direct vanaf een camera op de site kunnen plaatsen, schrijft Ryan Junee, productmanager van YouTube. Een andere wijziging is dat gebruikers voortaan directe links naar de hd-versie van video's kunnen uitdelen, al moeten ze dan wel handmatig &hd=1 aan de url toevoegen.

Ook kunnen gebruikers nu de hd-variant van een clip embedden. Overigens betekent hd bij YouTube dat video's een maximale resolutie van 853x505 pixels hebben. De laatste vergroting van de maximale bestandsgrootte vond in november 2007 plaats, toen de limiet van 100MB naar 1GB ging. De site heeft de maximale duur van 10 minuten per video niet aangepast, dus de verdubbeling van de bestandsgrootte zal er niet toe leiden dat er langere filmpjes verschijnen. Alleen zogenaamde 'content partners' kunnen langere video's plaatsen. YouTube ging in 2005 van start; de tienminutenlimiet werd al in maart 2006 ingevoerd omdat gebruikers complete speelfilms op de videosite zetten.

Door Olaf van Miltenburg

Nieuwscoördinator

02-07-2009 • 12:18

99

Submitter: Doane

Reacties (99)

99
95
45
1
0
8
Wijzig sortering
Ik weet niet waarom er in het artikel staat dat de HD filmpjes op youtube maar 853x505, maar dat klopt niet hoor. De HD filmpjes zijn wel degelijk HD, met een maximale resolutie van 1280x720.
Bovendien ondersteunen alle formatie op youtube tegenwoordig stereo geluid, dat is al 4 maanden zo. Zie http://en.wikipedia.org/wiki/YouTube en dan onder "Format and quality comparison table".
Je kunt het zelf controleren door een filmpje van youtube te downloaden (gewoon een simple javascript bookmark, werkt dus in alle browsers), en dan gewoon met je eigen speler te openen (bijvoorbeeld VLC). Dan zie je de specs.

[Reactie gewijzigd door onok op 22 juli 2024 20:21]

Anoniem: 290112 2 juli 2009 12:32
Pfff, waar haalt Youtube de opslagcapaciteit vandaan...
Heeft iemand gegevens over de grootte van het serverpark van ze?
http://fixedorbit.com/AS/36/AS36561.htm

Dat zijn alle link points van YouTube.

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 249623 op 22 juli 2024 20:21]

Linkje
De cijfers lopen redelijk uiteen. Lees het bovenstaande maar eens door.
Ik had een keer gehoord dat ergens halverwege 2008 Youtube met een kleine 500TB hun oudere server upgradde (is dat wel goed? Upgraden -en = Upgrad, verleden tijd, D niet ik Kofschip dus Upgrad-den, ev. is dan Upgrad-de...)

Hoedanook, hoeveel serverkasten van dat kaliber zullen ze hebben liggen denk je? en eventjes upgraden is 2x zoveel?

1000tb per kast? 100 kasten?

ok ik ga solliciteren, gewoon voor het antwoord
Geupgradet net als geupdatet ;-)
Nou, onderdeel van Google he... als iemand iets kan regelen met servers zijn zij het wel.
ze zouden juist die tijdslimiet eens naar de 30 minuten of zoiets moeten ophogen. nu is het alleen maar extra klik werk aangezien dingen in parts worden opgesplitst. hoeft op zich geen 2,5 uur te worden. maar veel dingen die ik kijk (en mensen die ik ken) zijn toch wel 25-30 minuten lang
http://www.youtube.com/watch?v=jqxENMKaeCU

Deze film is 93 min "HD" kwaliteit Hoe komt zoiets erop dan?
Staat gewoon in het artikel?
De site heeft de maximale duur van 10 minuten per video niet aangepast, [...]. Alleen zogenaamde 'content partners' kunnen langere video's plaatsen.
Anoniem: 294537 @paazei2 juli 2009 13:11
ALs je rechts onder het filmpje kijkt zie je er een "tube" afbeelding staan, ga er met de muis over en er komt "partner video".

In het nieuws artikel staat: "Alleen zogenaamde 'content partners' kunnen langere video's plaatsen."
youtube maakt graag uitzonderingen voor bedrijven als de filmpjes legaal zijn, en er een extra reclame of geld bonusje aanhangt.
Dat mag omdat dat new age propaganda is ;)
Ja, dat is het hele idee dus :-) want daar bedoel je series mee die ze eigenlijk niet mogen plaatsen.

Anyway, via playlists is daar aardig omheen te werken.
Ze hebben juist die 10 minuten limiet ingebouwd om volledige films tegen te gaan. Als je dan de limiet naar 30 minuten ophoogt komen er weer volledige series op te staan. Dat willen ze natuurlijk ook niet.
Eindelijk!
Heel irritant als je een mooi filmpje in elkaar hebt geplakt en dat je net 1 a 2 mb je filmpje te groot is. dan baal je echt |:(
Dan zet je de compressie een standje agressiever of denk ik nou te makkelijk?
Compressie en mooie filmpjes gaan natuurlijk niet samen he. Dat is net als een mooie foto, die je plakt in Paint en vervolgens opslaat als JPG. Dat is gewoon 'not done'.
No offence, misschien komt het omdat ik mij met video bezig hou en de gemiddelde consument stukken minder. Maar render je je filmpje met de H.264 compressie dan kun je ook HD in hele nette groottes krijgen.
Zever: OP heeft het hier over een verschil van minder dan 1%: dat merk je niet als je goed encodeert.
Dat blijf je houden, nu plak je weer een nog mooier filmpje in elkaar, waardoor je alsnog kans hebt boven het limiet uit te komen.
Ben je nu serieus?

Als het echt over een paar MB meer gaat, gaat dat dus over 2/3 MB over de 1000MB, een veschil van 0,3%. Met een deftige encoder kun je je bitrate gewoon dat kleine beetje aanpassen, en zo een klein verschil merk je echt niet hoor.

[Reactie gewijzigd door kiang op 22 juli 2024 20:21]

2GB is meer dan genoeg voor 10 minuten video van 853x505 lijkt mij. Ze kunnen beter die resolutie nog wat opschroeven naar 720p ofzo. Is ook goed geschikt voor trailers etc.
Als ik me niet vergis is het artikel echter fout: Het venster op de YT-pagina is misschien maar 853x505, maar de films zelf zijn wel 720p (dat melden ze toch op de uploadpagina). Ik heb iig de indruk dat je meer detail krijgt wanneer je full-screen gaat, dus ik vermoed echt wel dat YT 720p gebruikt.
Anoniem: 48923 2 juli 2009 12:25
Ik vind trouwens dat ze een kwaliteitslimiet moeten instellen. Sommige filmpjes zijn zo verschikkelijk slecht dat je er toch bijna niets van ziet. Die mogen er voor mij wel af. ff een beetje opruimen
Ze zullen dat vast wel kunnen gebruiken die extra ruimte, er staan gigantisch veel filmpjes op youtube, en sommige worden echt totaal niet gewaardeerd.
Wat mijzelf opvalt is dat ik de dag van vandaag eerder naar vimeo (http://www.vimeo.com/ ) zal surfen voor bvb blender tutorials dan naar youtube. Heb ook het gevoel dat veel meer tutorial materiaal op vimeo verschijnt.

De videokwaliteit lijkt mij hoger en de meeste filmpjes kun je zonder omwegen downloaden als een mp4 file.

[Reactie gewijzigd door simplicidad op 22 juli 2024 20:21]

Vimeo heeft inderdad meer kwaliteit, youtube vooral kwantiteit. Ik denk ook niet dat Vimeo het ook maar enigzins zou trekken als youtube zou wegvallen en alle filmpjes en bezoekers opeens naar vimeo zouden gaan.

De verdubbeling van de max upload size naar youtube vind ik een goede ontwikkeling, maar ik ben benieuwd wat nou eindelijk het model gaat worden waarmee geld verdient zal worden. Naar mijn weten is youtube nog steeds niet winstgevend: link.

Hoe is dit onderdeel in de strategie om winst te maken? Misschien dat ze de dienst zoveel willen verbeteren/kwaliteit willen laten uitstralen zodat er op een gegeven moment ook pro accounts bij komen zoals op vimeo? Zou dat uberhaupt genoeg zijn?

Het andere wat me meteen te binnen schiet, is 2 gieg? da's een hele lange tijd uploaden met m'n adsl verbindingkje :(.
Echt weer zo'n overbodige upgrade. 2GB voor 10 minuten, dan moet je een filmpje uploaden van 27962 Kilobit/sec :+
Het lijkt een beetje krom op dit moment, maar Youtube bewaard alle bronbestanden en zet een gecomprimeerde versie online. Dit betekend gewoon dat ze in de toekomst de kwaliteit omhoog kunnen schalen. 30mbit streamen lijkt op dit moment een beetje overkill, maar over een paar jaar is het gewoon peanuts. Kijk eens 10 jaar terug in de tijd, hoe je destijds je online video bekeek. Niet of nauwelijks dus. En nu? Nu zeggen mensen youtube-HD is 'maar' 853x505. Het gaat gewoon hard en vooruitgang is nooit overbodig.
Een normale HD Film (geen hele maar een geconverteerde naar: H264, WMV e.d.) heeft een bitrate van 8-12mbps, dus Youtube wil dat we een 3 keer z'n grote bitrate gaan uploaden dan HD-Films? (Echte Blue-ray films zullen een hogere bitrate hebben).

Voor de rest denk ik niet dat dit overbodig is, dit zal een van de stappen zijn. Misschien is de volgende wel een tijdslimiet verhoging :P
Goed punt, Chilly_Willy. Ik wilde zojuist hetzelfde opmerken. YouTube zal de 10 minuten limiet niet gaan verwijderen, dit i.v.m. gebeurtenissen in het verleden (mensen gaan hele afleveringen van series e.d. uploaden). Waarom dan toch die upgrade naar max filesize van 2GB ? Ik moet zeggen, ik upload zelf zo nu en dan een video naar YouTube en de grootste filesize die ik zelf ooit heb gehad was minder dan 1GB (namelijk 600MB).
En ja, ik gebruik de 1280x720 resolutie, i.c.m. 30 frames p/s, een bitrate van 6000kbit/s, h.264 voor video en aac (320kbps) voor geluid. Geen lage instellingen. Het is mogelijk dat het te maken heeft met plannen voor de toekomst? 1080p op YouTube in de toekomst? Het is mogelijk, maar het aantal mensen dat nu 1080p video's naar YouTube uploadt is volgens mij klein (en terecht, want op dit moment heb je er toch niets aan). En dan hebben we het punt waar jij mee aan komt zetten. Video's van 25 megabit per seconde? Ridiculous! Het zou kunnen dat dit wordt gedaan voor mensen die wel langer dan 10 minuten mogen uploaden (i.e. YouTube partners en oude accounts) - geldt voor hen ook de 2GB limiet? (ik weet dit niet zeker, iemand die dit kan bevestigen?)

Hoe dan ook, time will tell.
Maar als je een filmpje van 2 GB uploaden, dan wordt deze toch nog steeds gecompressed naar 250 MB of ben ik nou gek? Dus deze bestandggrootte verhoging is alleen goed voor langere fimpjes (tegen mindere kwaliteit uiteraard).
Het is bedoeld om het makkelijker voor mensen te maken gewoon een filmpje te uploaden. Dan hoeven ze niet zelf met compressie en video-bewerkings programma's te gaan klooien.

Zoals het in het artikel staat: Mensen filmen iets (hun kinderen in de speeltuin) met een full hd camera. Pluggen de camera in en drukken op upload naar youtube. Klaar. Het enige waar ze op moeten letten is dat het filmpje niet langer is dan 10 min. :)
Een filmpje van 10 min dat 2GB is? Iemand doet iets niet goed
Het is dus ook voor 10 minuten en net over de 1GB grens.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.