De komst van de RD890-chipset luidt een nieuw tijdperk in, waarin alleen ddr3 wordt ondersteund. De huidige AM3-chipsets kunnen overweg met zowel ddr2- als ddr3-geheugen. De RD890-chipset verschijnt waarschijnlijk aan het eind van het jaar.
Op dit moment maken de AM3-moederborden gebruik van de 790- of 770-chipset, die ook al enige tijd gebruikt worden op AM2-planken. De chipsets ondersteunen daarmee zowel het AM2- als AM3-socket. AMD's nieuwe chipset, de RD890, gaat alleen het AM3-socket ondersteunen. Moederborden met de RD890-northbridge zijn nog niet verkrijgbaar, maar de eerste exemplaren worden al wel zorgvuldig getest. Website Bouweenpc.nl wist de allereerste foto's van een RD890-moederbord te bemachtigen.
De nieuwe chipset zal gecombineerd worden met de SB850-southbridge, die in tegenstelling tot de SB750-southbridge, wel ondersteuning biedt voor pci-e 2.0 en een gigabit ethernetcontroller aan boord heeft. De RD890-chipset zelf ondersteunt HyperTransport 3, ddr3-geheugen en kan overweg met een quad-CrossFireX opstelling, waar vier videokaarten elk acht pci-e banen tot hun beschikking hebben. Eerdere berichtgeving sprak van een introductiedatum in maart of april, maar volgens bouweenpc.nl komt de RD890-chipset pas in het vierde kwartaal van 2009 op de markt.
:fill(white)/i/1238244093.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1238244130.jpeg?f=thumb)
:fill(white)/i/1238244131.jpeg?f=thumb)