Een aantal grote partijen die op de mobiele markt actief zijn, hebben zich bij de Symbian Foundation aangesloten. Met HP, MySpace, SanDisk en Qualcomm is het aantal deelnemers van de stichting tot 78 aangewassen.
Ook Bank of America is toegetreden tot de Symbian Foundation, meldt InformationWeek. In totaal hebben zich veertien nieuwe bedrijven bij de stichting gevoegd. Met deze belangrijke spelers als nieuwe deelnemers krijgt de stichting een extra steuntje in de rug bij haar streven om Symbian om te vormen tot een opensource-besturingssysteem. Volgens de huidige planning moet de broncode voor juni 2010 gepubliceerd worden.
De Symbian Foundation stelt dat elk aangesloten bedrijf profiteert van de groei van de kring van aangeslotenen, omdat ze stuk voor stuk invloed kunnen uitoefenen op de ontwikkeling van het Symbian-platform. SanDisk heeft aangegeven dat het zijn embedded- en verwijderbare flashproducten beter wil laten aansluiten op het Symbian-platform, terwijl MySpace en Bank of America software willen ontwikkelen.