Mercedes-Benz heeft bekendgemaakt dat het zijn S-klasse vanaf de zomer van 2009 gaat uitrusten met Splitview-beeldschermen. Daarmee is het mogelijk om met één beeldscherm twee verschillende beelden aan bestuurder en passagier te serveren.
Een praktische toepassing van Splitview is volgens Mercedes-Benz bijvoorbeeld het tonen van een navigatiesysteem voor de bestuurder, terwijl de passagier voorin naar een film kijkt. Op de 8"-lcd worden om en om kolommen van de twee verschillende beelden weergegeven. Via een maskerlaag worden de juiste kolommen van het beeld aan elk van de personen vertoond. Het systeem is ontwikkeld in samenwerking met Bosch, dat nu al het Comand-systeem voor de S-klasse levert.
Om de bestuurder tijdens het rijden niet af te leiden, kan de passagier een koptelefoon inpluggen om een film te bekijken. Naast de Splitview-mogelijkheid kan de bestuurder of bijrijder volgens Mercedes-Benz gewoon gebruik blijven maken van de overige functies van het Comand-systeem.
Het idee achter de Splitview-technologie is niet nieuw. Zo toonde Sharp in juli 2005 al een soortgelijke technologie die het Dual View genoemd heeft. Mogelijk is de technologie van Bosch afkomstig van Sharp, maar zeker is dat niet. Met een afgeleide versie van de Dual View-technologie van Sharp zou het ook mogelijk zijn om de kijkhoek van de lcd te verkleinen of te vergroten. Dat zou weer vooral bij pinautomaten handig zijn.