Verwacht wordt dat de Chinese retailer D.Phone Mobile nog voor het einde van 2008 zijn producten met meer dan vijftien procent in prijs gaat verlagen. Samsung, Nokia en Motorola staan achter de prijsverlaging.
D.Phone Mobile heeft hiervoor een overeenkomst gesloten met verschillende grote producenten van mobiele telefoons in China, waaronder in ieder geval Samsung, Nokia en Motorola, zo valt te lezen bij Trading Markets. Afgesproken is dat de Chinese winkel, die over 1200 vestigingen beschikt, tegen het einde van dit jaar 1,5 miljoen telefoons gaat aanschaffen en verkopen.
Deze toestellen zullen aan de man gebracht worden gedurende de periode tussen de Kerstdagen en het Chinese Nieuwjaar, dat op 26 januari valt in 2009. Van alle mobiele telefoons zal ruwweg een vijfde tot een derde een prijsverlaging krijgen van dertig procent, de rest zal met een lager kortingspercentage verkocht worden. Naast de kortingen zullen ook coupons uitgedeeld worden aan klanten.
Het doel van deze prijsstunt is niet bekendgemaakt door de betrokkenen. Het lijkt er echter op alsof D.Phone Mobile en de telefoonproducenten op deze wijze hun voorraden in rap tempo willen verkleinen, aangezien alle mobiele telefoons van de genoemde producenten meedoen in het prijzenfestijn.