Nokia zal volgende maand ondersteuning toevoegen voor Lotus Notes, de kantoorsoftware van IBM. Daarmee zijn gebruikers van S60-telefoons volgens IBM 'bevrijd' van hun desktop of laptop om hun werk te kunnen doen.
De verbinding met de software wordt gemaakt via Lotus Domino Server, waarvan komende maand een versie uitkomt voor Symbian S60-toestellen, laten Nokia en IBM weten. Daarmee kunnen gebruikers bij hun zakelijke e-mail, kalender, adresboek en to-do-lijstjes.
Volgens IBM-topman Kevin Cavanaugh is de ondersteuning voor Lotus Notes een 'bevrijding' voor miljoenen gebruikers van de software. "We bevrijden letterlijk miljoenen mensen die gebruik maken van Symbian-mobieltjes die nu van hun desktop of laptop afhankelijk zijn om bij belangrijke zakelijke communicatie te kunnen." Lotus Notes heeft 140 miljoen licentienemers, Nokia heeft tot nu toe 80 miljoen S60-mobieltjes verkocht.
De software moet S60-telefoons populairder maken bij zakelijk publiek. Nokia is al langer bezig met het aantrekkelijker maken van zijn smartphones voor de zakenmarkt. Eerder dit jaar werd het al mogelijk om Exchange-mail te ontvangen op S60-mobieltjes.