Motorola innoveert met touchscreen-clamshell

Motorola presenteert als eerste telefoonfabrikant een touchscreentoestel in clamshellvorm: de Krave. Deze klaptelefoon, met als eyecatcher een doorzichtige, aanraakgevoelige klep, ligt al deze maand in Amerikaanse winkels.

Het scherm van de telefoon werkt in feite als twee schermen. Met het doorzichtige klepje eroverheen toont het scherm zijn multimedia-menu, zonder klepje de telefoonfuncties, zegt Motorola. Het klepje dient tevens ter bescherming voor het touchscreen, dat 2,8 inch groot is en een maximale resolutie van 400x240 pixels heeft; met het klepje eroverheen laat het tft-scherm een resolutie van 320x240 pixels zien. Het scherm heeft ook haptic feedback: de gebruiker voelt een trilling bij het aanraken van het scherm.

De clamshell-telefoon is vrij fors uitgevallen: het toestel is negentien millimeter dik en weegt 130 gram. De Krave is niet gemaakt voor de Europese markt. Het kan overweg met gsm en de Amerikaanse tegenhanger van umts, evdo. Het heeft 130MB intern geheugen en een kaartslot, waar micro-sdkaartjes in kunnen tot 8GB. Ook heeft de nieuwe telefoon ondersteuning voor visual voicemail.

De telefoon komt in de Verenigde Staten nog deze maand op de markt. In hoeverre het toestel ook naar Europa komt, is onzeker. Motorola brengt in Nederland binnenkort al de Zine ZN5 op de markt, een telefoon met de mobiele Linux-versie Limo.

Motorola Krave ZN4Motorola Krave ZN4

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

15-10-2008 • 11:19

29

Reacties (29)

29
26
4
1
0
0
Wijzig sortering
een doorzichtige, aanraakgevoelige klep
Damn, hoe doen ze dat toch.
Anoniem: 266454 @Matthew15 oktober 2008 11:28
Leuk experiment voor met deze telefoon, om op 2 touchscreens tegelijk (in geval van dat er daadwerkelijk 2 opzitten) een input te gaan geven.

Bij nader inzien denk ik niet dat de buitenkant daadwerkelijk een "touchpad" is maar dat het om een capacitief touchscreen gaat en je dus gewoon het scherm achter het klepje bedient..
Bij nader inzien denk ik niet dat de buitenkant daadwerkelijk een "touchpad" is maar dat het om een capacitief touchscreen gaat en je dus gewoon het scherm achter het klepje bedient..
Dat lijkt me sterk. Een capacitief touchscreen werkt gewoon op zichzelf en heeft geen onderliggend touchscreen nodig.
Je bedoelt een "botte doordrukscherm". Echter, voor een doordrukscherm moeten er nopjes onder het klepje zitten, en die zitten er niet. Daarbij moet het afdekscherm redelijk buigbaar zijn om nopjes met de hoogste druk te onderscheiden van de omringende. Dat heeft het allemaal niet.
Op Dvice stond een review over deze foon waarin dat ding *helemaal* wordt afgekraakt vanwege de gare user experience:

Day One Review: Motorola Krave ZN4 cellphone (worst mobile browser ever)
http://dvice.com/archives/2008/10/day_one_review_5.php
Wat er wel bij gezegd wordt, en terecht mijns inziens, is dat het Verizon's software is die de boel vernaggelt.

In het filmpje hierboven viel het mij ook meteen op hoe vaak er gedrukt moest worden om eindelijk een muziekje te laten afspelen, laat staan hoe vaak je moet drukken om weer "naar huis" te gaan (dicht geklapt). Ook drukt hij geregeld erg hard, en reageert het mobieltje niet al te snel.

Jammer, want het is een leuk concept, hoewel je zonder klepje natuurlijk vrijwel dezelfde mogelijkheden hebt :).
Anoniem: 266454 15 oktober 2008 11:21
Jammer dat deze telefoon niet in europa/nederland gaat uitkomen, het lijkt me een best mooi ding . :)
Voordeel klepje: Telefoon blijft over het algemeen langer krasvrij
Nadeel klepje: Telefoon wordt toch wel erg dik zo. Is in ieder geval geen broekzakformaat meer... ;)

[Reactie gewijzigd door bosaap22 op 24 juli 2024 06:49]

Nu krijg je krassen op het klepje, wat ook als touch"screen" dient.
Het klepje maakt de telefoon weinig dikker, er zit een uitsparing in, en dan nog, het is 1mm dik...
[b]innoveert? motorola treed in herhaling na mijn mening.
Neem nu de A780 (linux phone overigens) is een chamshell met touchscreen.
http://www.cellulargadget.com/pic/motorolaA780-.jpg

Is toch exact het zelfde consept? een transparante front cover waardoor de maindisplay af te lezen is

[Reactie gewijzigd door himlims_ op 24 juli 2024 06:49]

Alleen is dit touchscreen bruikbaar DOOR het klepje.. Best wel innovatief ja :)
Leuk dat Motorola af en toe toch nog eens iets leuk uitbrengt :)
En de drie jaar Motorola A1200 is ook een clamshell met touchscreen. Waarbij het klepje ook transparant is.

Het "innovatieve" is dat het klepje ook als touchscreen werkt
Lijkt me een leuke telefoon, alleen het ziet er naar uit dat hij een beetje traag is. Ik hoor wel vaker van mensen dat Motorola telefoons niet al te snel zijn. Verder heb ik er geen ervaring mee, maar dat lijkt me wel een dealbreaker moet ik zeggen.
Het zal wel wat beter werken als hij in de winkel ligt :)
Als je hem het touchscreen ziet bedienen, lijkt het toch niet echt handig. Hij moet vaak meerdere malen duwen. Kan allicht wel softwarematig worden aangepast maar toch..
In hoeverre het toestel ook naar Europa komt, is onzeker.
Óf helemaal, of helemaal niet lijkt me. Halverwege dobbert zo rot.

@Himlims_:
De telefoon waar jij naar verwijst is niet vergelijkbaar met deze lijkt me. Deze telefoon is duidelijk op de markt gezet als muziektelefoon, gezien de primaire functie (als de klep dicht is, dus altijd als je niet belt lijkt me?) een mediaplayer is.

Daarnaast ziet beide telefoons er wat betreft de clam-shell hetzelfde uit, Deze motorola heeft een veel groter scherm, en hierbij is de doorzichtige klep ook 'aanraakgevoelig'. De telefoon waar jij naar lijkt lijkt me dat niet te kunnen..
Moet zeggen dat ik dit mobieltje wel mooi vind hoor. Hoewel ik niet echt een Motorola fan ben.

Alleen wat ik mij dan afvraag, als je het klepje, met een mediaplayer draaiend, dicht heb en in je broek stop. Druk je dan niet per ongeluk iets in?

Dat was meestal de toegevoegdewaarde van een klep- of schuifje...

[Reactie gewijzigd door defixje op 24 juli 2024 06:49]

Ik vermoed dat dat mede de reden is dat de aanraakgevoeligheid op het klepje vrij hoog ligt. Je ziet in het filmpje dat best hard moet gedrukt worden op de klep om de functie te activeren.
De reviewer in het filmpje toonde een schuifhendeltje aan de rechter-zijkant van de telefoon waarmee de telefoon gelockt kon worden. Vergelijkbaar met de lockfunctie van bvb. een Creative ZEN dus.
Anoniem: 108824 15 oktober 2008 12:09
Ik heb ruim anderhalf jaar een Motorola A1200 gehad (a.k.a. Ming). Dit was ook een Clamshell Tel met touchscreen en een soortgelijke doorzichtige "klep". De Krave is naar mijn mening qua ontwerp eerder een doorontwikkeling van dat model. Innovatie = revolutie, doorontwerp = evolutie....

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.