Creative heeft een nieuwe Zen-mediaspeler met een opvallend 'geblokt' uiterlijk uitgebracht. De Zen Mozaic is de opvolger van de Zen V Plus en is verkrijgbaar met een opslagcapaciteit van 2GB, 4GB, 8GB of 16GB.
De Zen Mozaic heeft volgens Creative een 1,8"-lcd, een ingebouwde luidspreker en een fm-radio met 32 programmeerbare voorkeuzezenders. De mediaspeler kan met een ingebouwde microfoon spraak opnemen en biedt ondersteuning voor de audioformaten mp3, wma, wma-drm 10 en audible, terwijl ook foto's in jpg-formaat opgeslagen en getoond kunnen worden. De accu van de Zen Mozaic biedt een speelduur van 32 uur. Creative levert verder de nieuwe Centrale-applicatie mee, die onder meer muziek en foto's kan beheren, playlists kan aanmaken en video kan omzetten naar een propriëtair bestandsformaat van Creative, zodat de filmpjes op de Zen Moziac afgespeeld kunnen worden.
Wanneer de speler in Europa uitkomt kon Creative niet vertellen, maar in de Verenigde Staten zijn de spelers met een capaciteit van 2GB en 4GB per direct leverbaar. De 8GB- en de 16GB-versies komen pas in augustus uit. De 2GB-variant kost in de VS 99 dollar en is verkrijgbaar in de kleuren zwart en roze, terwijl de 4GB-versie voor 129 dollar over de toonbank gaat en ook nog in het zilver te koop is. De 8GB-Zen Mozaic zal 169 dollar gaan kosten en voor de 16GB-variant moet 249 dollar neergeteld worden. Deze twee modellen zullen in elke kleur geleverd kunnen worden, zolang het maar zwart is.