Microsoft gaat het mogelijk maken dat games volledig op de harde schijf van een Xbox 360 geïnstalleerd worden. De console krijgt bovendien ondersteuning voor diverse nieuwe resoluties met een 16:10-beeldverhouding.
Tijdens gamebeurs E3 maakte Microsoft bekend wat er aan de Xbox 360 gaat veranderen. De consolebouwer probeert elk half jaar de interface en de functionaliteit van de console en van de online dienst Xbox Live te herzien. Microsoft heeft in de eerste helft van 2008 niets gewijzigd, maar voor het najaar heeft het bedrijf de nodige plannen. Zo kunnen games voortaan vanaf harde schijf gespeeld worden, wat de laadtijden zou moeten verkorten. Elke game-dvd, ook van games die al verschenen zijn, kan naar de harde schijf gekopieerd worden. Omdat de dvd tijdens het spelen niet meer aangesproken wordt, zou de console stiller moeten worden. De dvd van de game moet echter wel in de drive worden gestopt, voordat een game vanaf harde schijf gespeeld kan worden.
Microsoft heeft bovendien aan het uitgangssignaal van de console gewerkt. Beelden kunnen na de update met een beeldverhouding van 16:10 worden weergegeven en de console kan voortaan via zowel vga als hdmi de resoluties 1440x900 en 1680x1050 uitsturen. Daarmee komt het bedrijf tegemoet aan de steeds groeiende groep gamers die hun console aan een computerscherm koppelen en die tot dusverrre dankzij de televisieverhouding van 16:9 met zwarte balken in beeld bleven zitten.
Verder zal Xbox Live worden voorzien van een Party System. Daarmee kan een groep van maximaal acht spelers worden gevormd die bij elkaar blijft, ook als een spel afgesloten en een nieuw spel gestart wordt. Het systeem maakt het bovendien mogelijk om buiten de games om via het dashboard van Xbox Live met elkaar te chatten. Ook het Party System ondersteunt alle games die tot dusverre voor de 360 verschenen zijn.
Het dashboard van Xbox Live krijgt ook een nieuw, meer driedimensionaal uiterlijk. Tot slot gaat Microsoft gaat Nintendo achterna door gamers in staat te stellen om het plaatje, dat aan de gamertag van een speler gekoppeld is, te veranderen in een heuse Avatar. De Avatar is, net zoals de Mii van Nintendo, een driedimensionaal poppetje waarvan de speler zelf het uiterlijk kan bepalen.
