E-paperfabrikant PVI heeft een probleem bij het toevoegen van een aanraakgevoelige laag op elektronisch papier opgelost: in plaats van een extra laag bovenop de display, plaatst het bedrijf druksensoren onder het e-paper.
Het probleem waar PVI mee kampte en de reden waarom e-paperdisplays niet over aanraakgevoelige techniek beschikken, is de geringe hoeveelheid achtergrondverlichting van de displays. Een goedkope touchscreenoplossing in de vorm van een resistief scherm dat over de display wordt gelegd, zou te veel licht wegnemen, waardoor het beeldscherm niet meer goed leesbaar zou zijn. Een capacitief aanraakscherm zou dit probleem niet hebben, maar is veelal te duur.
Het beeldscherm met aanraaktechnologie, dat Prime View International momenteel op de 2008 Society for Information Display expo in Los Angeles demonstreert, lost het probleem op door druksensoren onder de e-paperdisplay te plaatsen. Dankzij software wordt bepaald waar het scherm beroerd wordt en welke kracht daarbij gebruikt wordt. PVI heeft zijn e-paperbeeldschermen in samenwerking met het Amerikaanse F-Origin ontwikkeld en de displays Touch EPD gedoopt. Aangezien de druksensoren onder het e-paper geplaatst zijn, zijn de displays net zo stevig als exemplaren zonder aanraaktechniek en kunnen ze zowel met vingers als een stylus bediend worden.
