De Amerikaanse stripuitgever DC Comics gaat een serie comics maken op basis van de game Prototype, dat in het najaar verschijnt op Xbox 360, Playstation 3 en pc. Het eerste stripboek verschijnt al in augustus.
Daarmee wordt het eerste boek eerder gepubliceerd dan de game in de winkel ligt. Details heeft DC Comics overigens nog niet vrijgegeven. Zo is nog niet bekend wie de strips gaat schrijven en tekenen en ook niet hoe het verhaal van de comics zich verhoudt tot dat van de game. De strips worden gemaakt door de Wildstorm-studio van DC Comics.
Het spel verschijnt dit najaar op Xbox 360, PS3 en pc en wordt gemaakt door het Canadese Radical Entertainment, dat eerder twee Hulk-games en twee Simpsons-games maakte. Het wordt een spel dat zich afspeelt in het hedendaagse New York en de speler krijgt net zoveel bewegingsvrijheid als in Grand Theft Auto. In Prototype waart er een virus door de stad dat mensen verandert in zombies. Hoofdrolspeler Alex Mercer is genetisch gemanipuleerd waardoor hij de moeiteloos de vorm aan kan nemen van iedereen die hij tegenkomt. Hij probeert in het spel het leger te ontlopen evenals de geheimzinnige militaire Blackwatch-devisie die jacht maakt op het virus en degenen die het al opgelopen hebben. Als gevolg van de manipulatie kan Mercer zich als een soort Spiderman voortbewegen en met gemak van de hoogste wolkenkrabber springen.
DC Comics is de grootste Amerikaanse uitgever van strips en publiceert onder andere de comics van de superhelden Batman en Superman. Er is vaker gekozen voor kruisbestuivingen tussen strips en games, maar doorgaans is er eerst een strip en dan een game, veelal met een film als tussenstation. De boeken die van Prototype gemaakt worden zijn echter niet uniek. Zo verschenen er al eerder stripboeken van games als Tomb Raider, Doom en World of Warcraft. De WoW-strip wordt ook gemaakt door Wildstorm.
Twee weken geleden moest uitgever Sierra bekendmaken dat Prototype geen multiplay-opties zal bevatten, hoewel die oorspronkelijk wel gepland waren. Multiplay is geschrapt om het spel in het najaar naar de winkels te kunnen brengen, zoals diezelfde planning voorschreef. Sierra en Radical hopen het spel nu achteraf via downloads uit te kunnen breiden met multiplay-mogelijkheden.
:fill(white)/i/1208354726.jpg?f=thumb)
:fill(white)/i/1208354727.jpg?f=thumb)
:fill(white)/i/1208354728.jpg?f=thumb)