Elke poging van Microsoft om concurrent Logitech in te lijven is volgens Guerrino De Luca, voorzitter van de raad van bestuur van Logitech, 'volstrekt onlogisch'. Een overname zou de innovatie op de markt voor muizen en toetsenborden belemmeren.
In januari staken geruchten de kop op dat de softwaregigant zijn oog had laten vallen op concurrent Logitech. Microsoft zou 8 miljard dollar op tafel willen leggen voor de hardwarefabrikant. Aandeelhouders van Logitech bleken echter niet geïnteresseerd in het bod; Grootaandeelhouder Daniel Borel, ook lid van de raad van bestuur van Logitech, kondigde aan dat hij geen enkele reden zag om zijn aandelenpakket te verkopen.
De Luca doet zijn uitlatingen zondag in een interview met de Italiaanse krant Corriere della Sera, zo bericht Reuters. "De aandelen gingen na de overnamegeruchten slechts voor de duur van een dag omhoog", stelt de Logitech-topman, "Het zou hoe dan ook een volstrekt onlogische actie zijn." Volgens De Luca zou bij een overname door Microsoft de druk om te blijven innoveren op de competitieve hardwaremarkt grotendeels wegvallen. Bovendien zou de acquisitie nooit enige kans maken op goedkeuring door de Europese en Amerikaanse kartelwaakhonden, omdat er in de markt voor toetsenborden en muizen een monopolie zou ontstaan. De topman wilde echter niet vertellen of Microsoft al enig aandelenbelang in Logitech heeft weten te verwerven.
Logitech is momenteel lijstaanvoerder op de markt voor invoerapparatuur, terwijl Microsoft met een marktaandeel van 30 procent de tweede plaats inneemt. Volgens De Luca investeert Logitech jaarlijks 100 miljoen dollar in onderzoek en ontwikkeling.