Het bestuur van BEA heeft een overnamebod van Oracle afgeslagen. Er werd 6,7 miljard dollar op tafel gelegd om de leverancier van zakelijke software in te kunnen lijven, maar dat was niet genoeg om indruk te maken op de directie.
Oracle heeft laten weten dat het bod van 17 dollar per aandeel eigenlijk al veel meer is dan het bedrijf waard is, omdat het bijna een kwart boven de huidige beurskoers ligt. President-directeur Charles Phillips suggereert daarmee dat hij niet hoger wil gaan.
BEA roept natuurlijk het tegenovergestelde: het bod zou juist ruim onder de werkelijke waarde van het bedrijf liggen. De koers zou nu te laag zijn omdat investeerders nog niet voldoende inzicht hebben gekregen in de recente prestaties van het bedrijf, en daardoor ten onrechte denken dat het wat minder gaat. Analisten geloven dat BEA mogelijk pas bij 20 dollar per aandeel - oftewel 7,8 miljard dollar - overstag zal gaan.
Het bedrijf heeft een aantal maatregelen genomen - zogeheten 'poison pills' - die ervoor zorgen dat een vijandige overname (zonder medewerking van de directie) lastig wordt, zo schrijft eWeek. Oracle, dat bekend staat om zijn agressieve overnametactieken, zou echter naar de rechter kunnen stappen om deze aan te vechten. Als dat lukt hoeft het alleen nog maar voldoende aandelen bij elkaar te kopen.
De onderhandelingen lopen niet soepel: een voor vrijdag gepland overleg werd op het laatste moment afgezegd en BEA wilde niet direct een nieuwe afspraak maken. Experts nemen aan dat het bedrijf simpelweg een hoger bod wil afwachten, van Oracle danwel van een andere speler, zoals HP, IBM of SAP. Laatstgenoemde gaf pasgeleden nog 4,8 miljard dollar uit voor de overname van Business Objects.