Terugwaartse compatibiliteit pci express 2.0 niet perfect

Pci express 2.0 blijkt in tegenstelling tot eerdere berichten niet altijd goed samen te gaan met de eerste versie van de standaard. Alleen moederborden die versie 1.1 ondersteunen kunnen ook met de nieuwe generatie overweg.

Deze beperking wordt aangestipt in een faq op de website van Asus. Hoewel de 1.1-specificatie al ruim twee jaar oud is en daardoor over het algemeen goed ondersteund wordt door het huidige aanbod van moederborden, geeft een splinternieuwe plank nog steeds geen garantie op een naadloze overstap. De pci-splitter die Asus gebruikt op zijn 'Blitz'-moederborden met Intels P35-chipset ondersteunt bijvoorbeeld maar aan één kant versie 1.1. Het secundiare x16-slot moet het doen met versie 1.0, waardoor het geen 2.0-kaarten zal slikken.

Volgens de website van Asus zal het systeem geen schade oplopen als er per ongeluk toch een 2.0-kaart in het slot wordt geduwd, maar het systeem zou hem dan simpelweg niet herkennen. Hoewel het niet waarschijnlijk lijkt dat heel veel mensen hier last van gaan krijgen, is het voor tweakers die graag knutselen aan high-end gamesystemen toch zeker iets om op te gaan letten.

Close-up van de dual PCI Express x16-sloten

Door Wouter Tinus

19-08-2007 • 10:34

48

Submitter: wiskid

Bron: Asus

Reacties (48)

48
41
4
2
0
0
Wijzig sortering
Dus 2.0 kaartjes werken wel in een 1.1 mobo, maar niet in een 1.0 mobo. Hoe zit het dan met 1.0 of 1.1 kaartjes in een 2.0 mobo? Of bestaan deze nog niet?
De eerste pci express 2.0 chipset wordt de X38 van Intel, de MCP72 van Nvidia of de RD700 van AMD.

[Reactie gewijzigd door krakbracket op 22 juli 2024 17:56]

Wat snap ik niet?

De titel zegt dat PCI-e 2.0 niet backwards compatible is. Als ik deze titel lees denk ik dat op een mainboard met PCI-e 2.0 kaarten met een lager versie nummer niet altijd lekker ondersteund worden.

Echter lees ik in het artikel dat het andersom is, dus op mainboard met PCI-e 1.0 of 1.1 dat PCI-e 2.0 kaarten niet lekker ondersteund worden.

Maar is het werkelijk zo vreemd dat PCI-e 2.0 niet goed ondersteund wordt op PCI-e 1.0? Het is toch een geheel nieuwe versienummer, daarbij hoeft dat toch niet? of sla ik hier lichtelijk de plank mis?
Anoniem: 144949 @timonb19 augustus 2007 14:09
Ja het was nu eenmaal initieel de bedoeling dat dat alle PCI-E versies met elkaar backwards compatibel gingen zijn.
Dus een PCI-E 1.x moederbord zou moeten kunnen werken met een PCI-E 2.0 uitbreidingskaart (tegen PCI-E 1.x snelheid dan wel).En een PCI-E 1.x uitbreindingskaart zou moeten kunnen werken met een PCI-E 2.0 moederbord (tegen PCI-E 1.x snelheid dan wel).

en dat (het eerste geval althans voorlopig) blijkt dus nu niet meer op te gaan voor versies 1.0/1.0a maar pas vanaf versie 1.1

[Reactie gewijzigd door Anoniem: 144949 op 22 juli 2024 17:56]

Mja, oneens ben ik het daar niet mee, soms gaat het gewoon niet - probeer tenslotte maar eens DDR2 in een DDR1 slot te prikken.
Daarnaast heeft dit 'probleem' zich destijds ook al voorgedaan bij AGP, hoewel het daar wat duidelijker was met niet-passende kaarten.

Als ze nu gewoon een waarschuwing geven bij de kaarten dat je ff moet checken of het wel de juiste versie is, zie ik geen probleem.. Niet sleutelen aan iets wat je niet kent, en klagen als het niet werkt, imo.
de andere kant op is veel interessanter om goed te hebben, dus alle bestaande kaarten moeten gewoon ook werken in een 2.0 slot..

Ik vind dit een minor issue waar weinig mensen last van gaan krijgen lijkt me.
zijn het niet vooral tweakers die upgraden? de gemiddelde mens zou er niet snel wat nieuws in prikken maar ik werk nu nog steeds op een 5 jaar oud mobo waar zeker wat upgrades inzitten. als het bij alle mobo's van meer dan 2 jaar oud en ook wel nieuwere niet werkt zullen veel tweakers wel problemen ondervinden denk ik. al zijn we ook weer degene die meer op de specs zetten en niet klakkeloos iets kopen zonder te weten of het wel werkt.
idd, een 2.0 kaart kopen voor op een 1.0 mobo lijkt me pure verspilling, je kunt beter een betere 1.1 kaart kopen voor het geld...
Hoe kan je dan zien welke andere moederborden nu al 1.1 hebben? Naast die van Asus.
Zie specificaties fabrikant?
Met programma's zoals Everest? :)
Ja maar dat schiet niet meer op als je het mobo al hebt. Je wilt het toch graag van te voren weten. Zeker als je een heel nieuw systeem gaat maken en je wilt toch nog die ene 1.1 kaart er in zetten
Anoniem: 229719 19 augustus 2007 10:53
mailtje sturen als het neit bij de specs staat op website?
en dan 3 maanden wachten voordat je eindelijk es antwoord krijgt? Dat werkt ook niet echt...
handleiding moederbord lezen, dat staat er zeker in! rtfm...
Bij mij staat het in geen van de handleidingen anders (3 x Asus)
bij mij staat het er ook niet in (gigabyte P35 DS4), hoop niet dat ik m'n mobo zal moeten vervangen om fatsoenlijk een 2.0 kaartje te kunnen gebruiken
Niet altijd.

Read The Fine Manual zelve, dan had jij dat ook geweten.
Heeft de asus pw5 dh deluxe ook dit probleem? Gaat een pci express 2.0 kaart gewoon werken op deze mobo?

[Reactie gewijzigd door jaaoie17 op 22 juli 2024 17:56]

nee maar mensen die met cross fire willen hebben hebben een probleem.

Maar wat denk je van de asrock met via chip die maar 4x pci-e heeft op eeen 16x pci-e slot.
Is deze wel pci-e versie 1.1?
Anders hebben die mensen ook een probleem als later een midde klasse kaart kopen met pci-e2.0 interface.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.