De verkoop van opslagarrays is in het eerste kwartaal met 7,2 procent gestegen naar 6,1 miljard dollar. De markt voor opslagsoftware laat met een omzet van 2,7 miljard ook goede cijfers zien.
Vooral externe opslagsystemen van onder de vijftigduizend euro waren verantwoordelijk voor de groei in het eerste kwartaal van 2007, aldus marktonderzoeker IDC. HP laat met een omzet van 1,24 miljard dollar de beste cijfers zien wat de totale verkoop van disk-arrays betreft, een groei van 5,7 procent ten opzichte van het vorige kwartaal. IBM volgt met een omzet van 1,12 miljard dollar en een groeicijfer van 5,3 procent. EMC, leider op het gebied van de verkoop van externe opslagsystemen, deed het met een omzet van 912 miljoen dollar en een groei van slechts een tiende van een procent beduidend minder.
EMC deed het veel beter op het gebied van de verkoop van software voor de opslagsystemen met een omzet van 674 miljoen, een groei van 11,5 procent en een marktaandeel van 25,1 procent. Symantec, dankzij de overname van Veritas actief op deze markt, volgt met 475 miljoen, maar kon slechts een groei van 2,2 procent noteren. Volgens IDC gaat het goed met de verkoop van losse software voor opslagsystemen: de marktonderzoeker schat dat bedrijven voor 2,7 miljard aan opslagsoftware kochten in het eerste kwartaal, een groei van 11,4 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.