Cookies op Tweakers

Tweakers maakt gebruik van cookies, onder andere om de website te analyseren, het gebruiksgemak te vergroten en advertenties te tonen. Door gebruik te maken van deze website, of door op 'Ga verder' te klikken, geef je toestemming voor het gebruik van cookies. Wil je meer informatie over cookies en hoe ze worden gebruikt, bekijk dan ons cookiebeleid.

Meer informatie

Door , , 6 reacties
Bron: DigiTimes

Volgens halfgeleiderbranchevereniging Semiconductor Equipment and Materials International heeft de halfgeleiderbranche in het afgelopen kwartaal voor 10,75 miljard dollar aan productieapparatuur gekocht.

SEMI-logoSEMI heeft in samenwerking met Semiconductor Equipment Association of Japan de cijfers verzameld van 150 wereldwijd opererende bedrijven die machines voor de halfgeleidermarkt leveren. De hoge omzet in het eerste kwartaal betekent een stijging van vier procent ten opzichte van het laatste kwartaal van 2006 en zelfs een twaalf procent stijging ten opzichte van hetzelfde kwartaal vorig jaar. De grootste groei werd daarbij behaald in China, waar de markt met maar liefst 71 procent groeide ten opzichte van het eerste kwartaal van 2006. Korea vertoonde de meest consisitente groei: de markt voor halfgeleiderapparatuur groeide daar voor de tweede keer op rij met 39 procent. Europa deed het niet best met een negatief jaargroeicijfer van zestien procent.

RegioQ1 2007Q4 2006Q1 2006KwartaalgroeiJaargroei
Europa0,780,860,92-10%-16%
China0,650,500,3831%71%
Japan2,272,292,33-1%-3%
Noord Amerika1,791,921,80-7%0%
Korea2,471,781,7739%39%
Taiwan2,012,101,59-4%26%
Overige regio's0,790,890,79-12%0%
Totalen10,7510,349,584%12%
Machineverkopen in de halfgeleidermarkt. Bedragen in miljarden dollars.
Moderatie-faq Wijzig weergave

Reacties (6)

Geniaal dat Taiwan en Korea samen bijna 50% van de wereldwijde aankopen doen. Dan zie je waar kleine landen groot in kunnen zijn.
wat je kleine landen noemt natuurlijk. in vergelijking met de benelux en een hoop andere staten zijn dit nog altijd grote landen
Taiwan is hartstikke klein hoor, misschien even groot als Nederland en een klein stukje Belgie erbij. Ze hebben echter wel de 2 grootste foundries met hun hoofdfabs daar zitten. Maar goed, ik ga er heen om 20:45 om iets waar te maken van die getallen die je hierboven ziet, nl. een van die Nederlandse apparaten daar installeren ;)
Is het nu 36% of 39%? Want de tekst spreekt de tabel tegen, of omgekeerd.
Het moet 39% zijn.
Vinden ze in Veldhoven niet erg }>

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.



Apple iOS 10 Google Pixel Apple iPhone 7 Sony PlayStation VR AMD Radeon RX 480 4GB Battlefield 1 Google Android Nougat Watch Dogs 2

© 1998 - 2016 de Persgroep Online Services B.V. Tweakers vormt samen met o.a. Autotrack en Carsom.nl de Persgroep Online Services B.V. Hosting door True