Logitech koopt Squeezebox-ontwikkelaar Slim Devices

Logitech heeft bekendgemaakt dat het Slim Devices gekocht heeft. Dit bedrijf is verantwoordelijk voor de ontwikkeling van de Squeezebox en de Transporter-mediaspelers, beide gericht op het via een netwerk afspelen van muziek en andere digitale media. Met de overname zou een bedrag van twintig miljoen dollar gemoeid zijn, naast een nog nader te bepalen som die afhankelijk is van de prestaties die Slim Devices onder de Logitech-vlag neerzet. Om Slim Devices een plaatsje te bieden binnen de organisatie van Logitech, zal de overnemer een nieuwe groep oprichten binnen de 'Entertainment and Communications'-divisie. Vooralsnog is alleen bekend dat de Squeezebox en de Transporter onder de Slim Devices-merknaam geproduceerd en verkocht zullen blijven worden, maar op een concrete roadmap van Logitechs plannen met het bedrijf is het nog even wachten geblazen.

Transporter

Door Yoeri Lauwers

Eindredacteur

20-10-2006 • 14:22

32

Bron: DailyTech

Reacties (32)

32
32
10
5
3
7
Wijzig sortering
Ik hoop trouwens dat Logitech ook een NAS device zal gaan leveren, of een "Squeezebox compatible" garantie merk zal uitdragen aan partners die dit soort dingen bouwen, aangezien er nog niet veel duidelijkheid is over welke je het beste kan nemen in combinatie met een Squeezebox.

Ik neem aan dat de meeste muziekliefhebbers niet hun pc willen opstarten om muziek te kunnen luisteren. Een strategie met een ingebouwde HD zoals Philips doet zie ik ook niet zitten, aangezien je dan vast zit aan maar 40Gb en beperkt bent tot het streamen van lossy formaten.
Ik heb gemengde gevoelens bij deze overname. Aan de ene kant juich ik het toe, aangezien ik ooit zo een ding wil gaan aanschaffen. Als Squeezeboxen via dezelfde distributiekanalen geleverd worden als de overige Logitech producten zal dat zeker bijdragen aan het succes van het product.

Aan de andere kant hoop ik niet dat er bezuinigd wordt op de kwaliteit van die apparaten nu Logitech het er voor het zeggen heeft.
Heb jij van logitech dan ooit een product gekocht van minder dan uitstekende kwaliteit?
Ik vind de vergelijking met Logitech luidsprekers nou niet zo'n bijster goeie vergelijking. Ansich maakt Logitech al jaren kwaliteitsproducten. Als we het bijvoorbeeld eens hebben over stuurtjes voor de pc? Muizen en keyboards, allemaal prima spul.
Tjah de luidsprekersetjes zijn niet altijd goed geweest, zoals ook mijn Z560, bijna 300 euro maar een onwaarschijnlijk slecht apparaat voor dat geld. Echter moest logitech zich ook nog wat orienteren op de pc-luidsprekermarkt. Inmiddels zijn er inderdaad setjes van 50 euro die ik al vele malen beter vind klinken dan mijn Z560. Maar luidsprekersetjes vind ik totaal niets te maken hebben met deze producten. Deze producten zijn namelijk al ontwikkeld en goed bevonden, kan niet zoveel aan mis zijn. Imho vind ik logitech nogsteeds mooie en goeie spullen op de markt brengen. De opmerking dat het product zal lijden onder een overname van Logitech is wat mij betreft dan ook volstrekt misplaatst.

/edit

Zo zijn we weer eens lekker aan het modden? iemand de pik op mij :D Imho is mijn stelling juist, we hoeven bij deze overname echt niet te vrezen voor inferieure kwaliteit.
Anoniem: 13443 @Yoeri20 oktober 2006 16:21
wat niet wegneemt dat deze sets nog steeds van uitstekende kwaliteit zijn.

Misschien dat die plopjes voor verwende jongetjes uit het cd-tijdperk een onoverkomelijk probleem is, maar als je vaker met geluidsapparatuur (PA) werkt kom je wel vaker een minpunje tegen. Dat is nog geen reden om het hele product als slecht te omschrijven. Het geluid dat er uitkomt is absoluut als goed te omschrijven, voor de prijs is het zelfs uitmuntend.

Ik heb zelf de Z560 die dat ook doet maar ik heb er totaal geen last van en geniet nog steeds van zeer acceptabel (ivm mijn high end installatie) geluid uit mijn pc.
@Jeep

Sorry maar ik heb zelf ook eigen zelfbouw-amp en luidsprekers, maar uit de z560 komt echt geen fatsoenlijk geluid vind ik hoor. Ik wil er verder niet zo over doorzeveren omdat ik het off-topic vind, maar als jij OOK nette audioinstallaties hebt staan kan je mij niet vertellen dat je nog een z560 setje gebruikt. Ik heb hem al jaren op de plank staan, volledig uit elkaar gehaald met de hoop er ooit nog eens iets beters van te maken. Inmiddels heb ik besloten de set maar te gebruiken voor een race simulator, daar is zo'n sataliet-sub installatie wel geschikt voor, het geluid hoeft niet subliem te zijn in een spelletje Live for Speed ;)
Daarnaast heb ik wel eens een pc'tje gebouwd voor iemand met een nieuwer veel goedkoper setje wat buitengewoon goed klonk, oke het gaat wat minder hard maar dat boeit niet. De sub van de z560 klinkt imho voor geen zak met zo'n lading poortruis en vibraties dat je de sub zelf nauwelijks meer hoort. Ook geef ik toe dat ik mezelf wel voor de kop kan slaan om ooit tot de aankoop van een pc-setje over te gaan. Ik dacht is vast wel eens praktisch ofzo in verband met 2 pc's aan 1 set te hangen (fronts de ene pc, rears de andere) en dan een gedeelde subwoofer. Lekker ruimtebesparend :) Maar achteraf is die 2e pc er nooit van gekomen :D
Toch zweer ik nog altijd bij de muisjes en toetsenborden van LT :D
Mmm, kijk eens op GOT, daar zul je zien dat er een heel aantal boxensets van Logitech "plobjes" vertonen. En het heeft een hele tijd geduurd voordat LT daar professioneel op reageerde, dus ook LT heeft zijn mindere producten gehad.
mijn 50€ boxies met subwoofer van logitech draaien nogthans uitstekend muziek met heldere bassen.
lekker luid.
al dat voor 50€ ik heb al 500€ en duurdere boxen gehoord die niet zulke zuivere en diepe bassen kunnen reproduceren
Tja hoe groot is het marktaandeel ook. En Logitech is juist zo'n naam waar de niet-tweaker of de tweaker die even geen zin heeft om tig reviews en specsheets door te nemen voor gaat.

Natuurlijk komen er veel mensen met problemen op GoT.

Dat is net zoiets zeggen als AS/400 beheren is moeilijker dan Windows want ik zie minder vragen en problemen.
Ik geloof er helemaal niets van (50 > 500 argument), misschien moet je eens je vingers uit je oren halen als je luistert.
Ik vind mijn UltraX toetsenbord uitsteken typen hoor, maar degelijk is anders...
De headset waar mijn oren/hoofd pijn van gaan doen omdat er scherpe plastic randen tegen het oor schuren? (ik heb het afgetaped en nu gaat het wel, maar toch...)
Misschien wijken je oren te ver af van de 'standaard'?
dan koop je zeker ook een prut ding van 10 euro. je moet gewoon een headset kopen van boven de 40 euro als je iets degelijks wilt hebben.
20 miljoen lijkt helemaal niet zo veel voor een productlijn en bedrijf wat al zo ver doorontwikkeld is. Het overige geld lijkt niet vast te staan (al zal dat vast wel komen).

Prachtige apparaten overigens. Hopen dat de prijs wat gaat dalen.
Niemand die zich druk maakt om de prijs,
voor de lieve prijs van maar liefst 2000 dollar voor een server en 250 dollar voor de kleine unit krab ik wel even op mijn achterhoofd.

En dat de toegevoegde waarde draadloos is? Je moet er nog steeds je versterker op aansluiten, of op zijn minst de voeding en/of koptelefoon.

Gelikt design, maar voor deze prijs kijk ik verder dan mijn neus lang is. Mijn inziens haalt Logitech hier een technologie voor een relatief lage prijs waarmee ze een aantal stappen gewoon kunnen overslaan in het ontwerpen van dergelijk apparatuur en bijbehorende software.
Even een misverstand uit de wereld helpen.


De Transporter (de grote) is een audiofiele versie van de Squeezebox (de kleine). Beide zijn clients die je op een versterker aan moet sluiten en via een op een draadloos netwerk aangesloten PC of NAS de bestanden binnen haalt en omzet naar een analoog signaal.


Niet dat de squeezebox misselijk is met zijn Burr-Brown DAC, maar de Transporter is voor mensen die ook al luidsprekers van 1000 euro per stuk hebben staan.
Dat kan, maar FLAC en WAV lust ie ook, welke beide niets aan kwaliteit inleveren.
Tja, en wat doen we vervolgens met die ontzettend dure apparatuur? mp3's afspelen. Op die duurdere apparatuur hoor je echt dat mp3 van mindere kwaliteit is dan cd....
Anoniem: 52220 20 oktober 2006 15:36
Ik hoop wel dat ze hun naam behouden, het lijkt me een ontsiering om zo'n logitech (oogje?) logo op je squeezebox te hebben
20.000.000 lijkt me eigenlijk helemaal niet zo veel voor een al zo ver doorontwikkelde lijn producten.

Hopen dat de software wel gewoon open source blijft.
Anoniem: 99049 20 oktober 2006 14:38
Laten we hopen dat de producten goedkoper worden. Nu zijn ze me te duur.

* Anoniem: 99049 ziet zo'n transporter al in zijn stereo staan... :9
Sorry.... verkeerd gelezen :o
Hopelijk blijft de support op het niveau als dat het nu is. Regelmatig verschijnen er nieuwe slimserver versies en leuke addons en plugins.

Heb zelf nu een squeezebox 3 staan en ben er namelijk erg blij. Design van hun apparaten ziet er altijd wel gelikt uit. :)
Zolang er gebruikers zijn zal dit het geval zijn zolang de slimserver open source is.
Voordeel voor Slim Devices is dat ze er een lading programmeurs bij krijgen om complexe zaken te implementeren zoals UPnP AV support. Hun Slimserver software gebruikt nu een eigen protocol, incompatible met alle andere streaming servers en clients op de markt. Toen media-streaming nog een niche markt was met alleen concurrentie van andere kleintjes als Roku, Zensonic en Sonos, was dat niet zo'n probleem, maar nu alle grote jongens (Philips, Microsoft, DLink) UPnP gebruiken voor het hele digital home gebeuren lopen ze het gevaar het haasje te worden van het geweld.

Verder voordeel is dat ze onder Logitech bij hun toeleveranciers (voedingen, DAC chips, etc) een wat grotere vuist kunnen maken.
Bedrijven ontwikkelen echt niet zelf een UPnP implementatie hoor. Dat wordt ingekocht of op z'n hoogst uitbesteed aan een externe partij. Zoek maar eens naar commerciele UPnP (A/V) implementaties en je vindt er genoeg. Je kunt bij veel apparaten ook gewoon aan het UPnP verkeer op het netwerk zien wat voor stack erin zit :)
Heeft iemand al een uitgebreide test van de transporter gezien? Met name gericht op het "audiofiele" deel ervan? ben zeer benieuwd. :9~

Ik ben op zoek naar een top weergave van al mijn FLAC's en MP3's, wil gewoon de hele library (250Gb and growing) in de beste kwaliteit kunnen beluisteren (tenminste voor zover mijn stereo dan al niet de bottleneck wordt - AVM A2+ Infinity Omega).
Anoniem: 193828 20 oktober 2006 21:39
Ik heb al een tijdje de Squeezebox3 en gebruik em met de Qnap TS-101 NAS (met custom Slimserver installatie)

Laten we hopen dat Logitech geen "goedkopere" onderdelen gaat gebruiken.. want kwalitatief is het echt perfect. Ook zeker voor FLAC, SHN etc...

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.