Siemens verkoopt mobiele-telefoondivisie aan BenQ

Siemens heeft in BenQ voor het uithuwelijken van zijn mobiele-telefoniedochter het geschikte partnerbedrijf gevonden, zo maakte de Duitse firma vandaag bekend. Siemens was al een tijdje op zoek naar een geschikte kandidaat om de verliesgevende dochter des huizes een kans op een beter leven te bezorgen. Het Taiwanese BenQ, dat zelf ook mobieltjes produceert, naast andere consumenten-elektronicaproducten zoals digitale camera's, scanners en lcd-schermen, verkrijgt via deze deal 6.000 Siemens-werknemers wereldwijd. De naam Siemens blijft gehandhaafd voor de mobieltjes; BenQ heeft de rechten op de naam voor vijf jaar verworven. Het hoofdkantoor zal in München gevestigd zijn. BenQ zegt met deze acquisitie een van de grotere spelers te worden op de markt voor gsm-toestellen en is van plan om in de toekomst mobiele apparatuur tot een van zijn core-businesses te maken.

Siemens SK65 BlackBerry telefoon

Door Jack Leenders

07-06-2005 • 15:04

28

Bron: Siemens

Reacties (28)

28
28
9
2
1
8
Wijzig sortering
Ik hoop dat ze wel even innovatief blijven (zoals ze als eerste met een slide-up (en zie dat plaatje) kwamen). Als dit echter core-business wordt moet dat lukken, ook in japan (Taiwan, sorry...)... Nu nog even de kwaliteit en duurzaamheid verbeteren... (edit: hiermee doelde ik op de latere budget-phone's die soms idd bagger zijn, verder ben ik het met Gert eens)
Voor informatie, eerste slide up telefoon was de siemens SL10
http://imgs.idnes.cz/telefony/A981201_SIEMENS-SL10-CELEK_N.JPG
Met een soort van kleurenscherm. Let wel, dit is in 1999
@ fat chas, klopt, project begon in 96/97

Siemens was altijd wel innovatief, hoewel ze het bij de 65 serie een beetje hebben laten liggen. Denk hierbij aan een mp3 speler op de S65, bluetooth in de M65 en SL65, en volgensmij ontbrak voicedailing zelfs op de S65, voor een zakelijk toestel is dat toch een must.
Ik heb zelf sinds 2001 altijd siemens gehad en naar alle tevredenheid gebruikt, alleen bij de laatste serie ben ik over gestapt op SonyEricsson.
Ik denk dat de overname door BenQ best goed zal zijn. Siemens richt zich op een totaal andere markt dan Nokia of Samsung. BenQ richt zich wel op die markt, en ik gok dan ook dat we straks Siemens in het rijtje Nokia en Samsung kunnen schuiven. Hopelijk wel met de Siemens degelijkheid, want dat schort er vaak nog aan bij Nokia en Samsung.
Anoniem: 87074 @Gisae7 juni 2005 20:27
Het is iets later. Dit toestel is in 1999 op de markt gekomen. Wat het scherm betreft: verschillende segmenten van het scherm hadden een vaste eigen kleur. (Zo ook de S25, eveneens uit 1999.)
Als ik naar de mensen om mij heen kijk gaan Siemens telefoon zeker niet korter mee dan andere merken. Duitse degelijkheid zeg ik altijd maar. ;)
Anoniem: 144027 @Gert7 juni 2005 16:42
mee eens. Ik ben zelf ook een Siemensfan. Mensen die ik hoor klagen hebben alleen maar ervaring met A of C-series en vooral met een 0 op het eind. Van low budget kan je ook niet veel verwachten.
Siemens is een zeer inovatief bedrijf. Ik hoop niet dat dit gaat veranderen.
Ik ben al een tijdje in het bezit van een Siemens A60 en gebruik hem intensief.
Prima phonetje voor weinig geld en een zeer goede geluidskwaliteit.
Nou, ik heb de M55, al twee jaar, en mijn vriendin had de C60.
Beide zijn/waren ongelofelijke baggertelefoons. En alle mensen om mij heen die ik hoor over een Siemens-telefoon (S85 bijv uit m'n hoofd, kan dat?) zijn het roerend met me eens dat Siemens het ook niet verdiende om door te mogen gaan met hun mobiele telefoondivisie.

- De telefoons zijn allemaal uitgerust met te zware software/te trage processors, waardoor ze allemaal nét niet snel genoeg werken.
- Bij allen duurt het veel te lang om de telefoon aan te zetten, en om daadwerkelijk iemand te bellen.
- Het OS is totaal ongebruikersvriendelijk. Sommige opties zijn dermate uitgebreid, dat er niet eens simpel één simpele ringtone in te stellen valt.
- De wap-functie is te beperkt.

Het geluid van alle 4 de telefoons was buitengewoon slecht, om nog over de handsfree maar niet te spreken.

(Bovendien heb ik een siemens kapot zien gaan omdat: 1. Het vuil in de telefoon zich had opgestapeld, binnen een jaar. 2. Iemand er mee door de regen fietste, terwijl de telefoon in de broekzak zat.
Maargoed, deze twee defecten, daar wil ik dan nog wel mild over oordelen.)

Let wel: Ik heb het hier over de ervaring met 4 verschillende typen Siemens-telefoons, over een periode van 3 jaar.
Alle siemens die ik gezien heb (broertje, moeder en vriendin ) hadden binnen het jaar problemen met de accu.
Zeker van die Postbank telefoons :P

Ik heb zelf meerdere gsm's. Ik moet zeggen dat Nokia het met zijn 8210 destijds flink bij mij vernaggeld had. Ik ben toen overgestapt op een s45, vervolgens een sl55 en nu een sl65 en kan niets anders dan lof over deze telefoons zeggen. Ik heb nieuwe gekocht, niet omdat ze kapot gingen oid, maar omdat ik gewoon iets nieuws wilde :+

Met de "S" series is doorgaans helemaal niets mis. Zijn perfecte telefoons.

@bosmonster: je bedoelt denk ik de 7110. www.nokia.nl/pics/phones/phone_models/7110_mainpage_s1.jpg

De 7650 is een slide telefoon. www.nokia.nl/pics/phones/phone_models/7650_mainpage_s1.jpg


@loveparade: de 7650 was zeker niet de eerste slide telefoon was volgens mij een SL10D van Siemens www.mobile-review.com/articles/2003/image/rudy/sl10.jpg
(was ff zoeken naar een plaatje :P)

Hoop iig wel dat de kwaliteit van de telefoons hetzelfde blijft. Kan nou niet echt zeggen dat ik de computer hardware enzo van BenQ er zo degelijk uit vind zien.

Wel gunstig dat alle medewerkers behouden blijven... zal duitsland erg blij mee zijn.

@GiSaE: sorry... had je posting nog niet gezien. Mod me maar voor dubbelpost :o |:(
[off topic]
ehm.. Taiwan is nog altijd China ;) Naja, ze hebben een eigen regering (net zoals Hong Kong), maar het valt onder China (volgens de Chinezen)
[/off topic]
Anoniem: 61096 @tricky_il7 juni 2005 15:17
Volgens de chinezen dan. Hong Kong en Taiwan zijn niet echt te vergelijken. Hong Kong valt onder Chinees bestuur, maar heeft nog wat aparte afspraken (met dank aan de engelsen) In Taiwan heeft de Chinese regering echt niets te zeggen.
off-topic & probably overbodig:
In de taiwanese grondwet staat dat Taiwan & China één land zijn. Er staat echter niet in welke van de twee de "baas" is.
Ze waren zeker niet de eerste met een slide-up toestel, volgens mij was dat de Nokia 7650.

Ik ben verder wel benieuwd wat BenQ gaat doen, misschien ook een prijzenoorlog op het gebied van Mobieltjes? :-)
Dat was geen 'slide' toestel zoals de siemens of samsungs, tenzij je alleen het schuivende beschermkapje bedoelt :P
Anoniem: 121324 @GerkeP8 juni 2005 09:37
Siemens was eerder met de SL10 in 1999: http://www.gsmarena.com/siemens_sl10-89.php ;)
juist waar je op duid is een probleem geweest... sl55 of welke was dat de rode/zwarte met slide daar kwamen ze met de bosjes van terug maar verder zijn er nooit problemen geweest. vooral de gewone toestellen zijn echt zeer robuust maar die rotte versie heeft het voor siemens voor de rest verknoeid.
ik denk dat dit dan ook een zeer gevoelige kwestie is en waar benq nu heel wat geld aan 't investeren in komt om aan te tonen dat ze wel iets degelijks kunnen maken
Eng.. nog meer invloed van Acer, en ze maken al zoveel rotzooi..
voor de ongelovigen: Acer Peripherals heeft zijn naam veranderd naar BenQ
( http://global.benq.com/enjoyment/eng/01-3.htm voor meer info o.a.)
Wieso is Benq rotzooi? Nog nooit problemen gehad met Benq producten....
Anoniem: 42600 @Antiloop7 juni 2005 21:02
Je ziet dat de merknaam toch nog belangrijk blijft. De naam "Siemens" blijft gewoon bestaan omdat het bekend staat als kwalitatief goed merk.

BenQ doet het echt een stuk minder als merk. Dat wil overigens niet zeggen dat het kwalitatief meteen slecht is, dat is wat anders.

Neem nou eens "LG" weet iemand nog dat die voorkwam uit Goldstar en samenging met Lucky (Lucky Goldstar = LG).
Ik had een Goldstar Super VGA scherm :)
Anoniem: 140776 @Antiloop7 juni 2005 17:44
Benq gewoon lekker taiwanees, made in taiwan.
Is ook meteen 2 vliegen in een klap, want AUO zal nu vast en zeker de schermen voor de telefoons mogen gaan produceren.
Rotzooi? De beste DVD-brander van het moment is m.i. de BenQ DW1620 Pro.....
BenQ = geen Acer, ze zijn destijds afgesplitst van Acer en daarbij hebben ze bewust de naamsverandering ondergaan, en niet echt zonder succes.

Kortom een speler om in de gaten te houden voor de toekomst. Met mobiele telefoons zijn ze al succesvol in o.a. Italie, dus ze weten waar ze over praten.
Ik zal niet per definitie zeggen dat BenQ rommel is. De TFT's zijn beregoed, alle andere zaken doen mij ook nog erg veel aan Acer denken. In optical's en digitale camera's zijn ze niet al te best. Als je bij mij in m'n RMA bak kijkt dan zal je het snappen. Hopelijk verkijken ze zich niet in de mobiele telefoons, als ze het niet goed doen vergooien ze hun naam. Geef mij overigens maar een mooie Asus mobiele telefoon B-)
Anoniem: 130445 7 juni 2005 15:18
Ze waren wel als eerste, zoek eens met google naar Siemens SL10 ;)
[overbodig]
(voor Siemens-fans: check SGX75)
[/overbodig]
PaT Moderator Mobile 8 juni 2005 09:27
Al heel wat jaartjes draaien bij mij Siemens GSM's mee en met wisselend resultaat, de eerste, een C10, draait volgens mij nog steeds. Daarna een S45 gehad maar die was zo verschrikkelijk gevoelig voor stof, die kon drie keer per jaar terug naar Siemens voor een schoonmaakbeurt. De M45 van mijn vriendin overleed pas nadat er een fles nagellak-remover overheen viel (kunnen ze echt niet zo goed tegen). De C55 was niet helemaal je-van-het maar de huidige M65 voldoet prima. De eenvoudigere CX65 is wel wat gammel.

Hopelijk levert de samenwerking met BenQ wat "modernere" producten op. Zoals hierboven al genoemd werd, bluetooth ontbreekt nogal en mp3 is tegenwoordig ook wel algemeen gangbaar. Wel slim om de naam Siemens te behouden, want een combinatie zoals bij SE zou het merk denk ik geen goed doen (Siemens-BenQ, of erger BenQ-Siemens; B-S mobile) :P
Anoniem: 68535 @PaT8 juni 2005 10:30
Lijkt mij inderdaad goed om de naam Siemens te behouden. Blijft een ijzersterke merknaam!

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.