Wie dacht dat de N-Gage, Nokia's kruising tussen een gsm en draagbare gameconsole, geen lang leven meer beschoren was, heeft het volgens het Finse bedrijf bij het verkeerde eind. De originele N-Gage verscheen in 2003 op de markt; vorig jaar kwam er een vernieuwde versie, de N-Gage QD. In een persconferentie voorafgaand aan de E3-gamebeurs heeft Nokia verteld dat het nog verschillende plannen heeft met de N-Gage QD en het gameplatform; er is ondersteuning voor de N-Gage QD toegezegd tot eind volgend jaar en er zijn een aantal nieuwe accessoires beloofd voor de 'trouwe gebruikers' van de N-Gage, zoals een nieuwe koptelefoon, een uitbreidingsmodule waarmee een tweede game aan de N-Gage gekoppeld kan worden en een speciale editie van het apparaat met een zilveren cover.
Interessanter is wat het hoofd van de gameafdeling van het bedrijf, Gerard Wiener, eerder vertelde: het N-Gage-platform zou uitgebreid worden naar andere Nokia-producten. De N-Gage is in wezen een smartphone uit Nokia's Series 60-productfamilie die aangepast is om er spelletjes mee te kunnen spelen, wat betekent dat het voor Nokia weinig moeite is om ook andere smartphones uit de Series 60 geschikt te maken voor het N-Gage-platform. 'In 2005 willen we wereldwijd zo'n 25 miljoen gsm's uit de Series 60 produceren en we willen een platform dat verschillende modellen zal bereiken, niet enkel de N-Gage zelf', verklaarde Wiener. Hij doelt daarbij op toekomstige telefoons; de huidige modellen zouden niet geschikt gemaakt kunnen worden voor de games, alleen al vanwege de ongeschikte toetsenindeling van die telefoons. Het is dan ook afwachten welke nieuwe modellen Nokia zal introduceren en of die een soortgelijke toetsenindeling als de huidige N-Gage QD zullen hebben.
Ten slotte heeft Nokia ook acht nieuwe spelletjes voor de N-Gage geïntroduceerd, waaronder een vervolg op Pathway to Glory en X-Men Legends, en nieuwe functionaliteit voor de N-Gage Arena, waarmee verschillende spelers het tegen elkaar kunnen opnemen; in de nieuwe versie van de N-Gage Arena zal men clans kunnen vormen, zelf 'toernooien' organiseren en beter contact kunnen opnemen met andere spelers via de ingebouwde messenger.
