Uitgaven consumentenelektronica stabiel in 2004

Consumenten hebben in 2004 ongeveer evenveel uitgegeven aan elektronica voor entertainment als in het jaar ervoor. Dat blijkt uit een rapport van branchevereniging FIAR en marktonderzoeker GfK. De totale omzet van tv's, video- en audio-apparaten kwam uit op 2,55 miljard euro, enkele miljoenen meer dan in 2003. Grote groeiers waren dvd-recorders, digitale camera's en draagbare audiospelers. Van die laatste gingen er 800.000 stuks over de toonbank, volgens het onderzoek een stijging van 1576 procent, met een opmerkelijk grote afzet in de maanden november en december. De verkochte audiospelers beschikten in zeven procent van de gevallen over een harde schijf, overigens wel goed voor een vijfde van de totale omzet.

Digitale cameraWat digitale camera's betreft werden er bijna een half miljoen meer verkocht dan in 2003, een stijging van 46 procent. Twee megapixel lijkt tegenwoordig wel het absolute minimum, slechts vier op de honderd verkochte apparaten had een lager aantal. De categorie drie tot vier megapixel bleek vorig jaar het populairst. Omzetcijfers bleven ver achter bij de stijging in aantallen: 13 procent vooruitgang werd hier geboekt. Consumenten blijven elektronica kopen, maar hoeven er door de prijsdruk minder aan uit te geven.

Op televisiegebied is er een langzame verschuiving naar platte toestellen waar te nemen. De verdeling in omzet tussen CRT- en LCD/PDP-modellen is al ongeveer gelijk. Vorig jaar waren 15 op de 100 verkochte tv's voorzien van een plat scherm. In totaal werden 1,3 miljoen televisies verkocht, een stijging van 13 procent. De stijging wordt mede veroorzaakt door de grote sportevenementen in de zomer van 2004. De omzet blijft opvallend genoeg nauwelijks achter bij die groei. Deze kwam uit op 10 procent.

Grafiek van FIAR/Gfk, De Nederlandse markt voor Consumer Electronics Entertainment 2003-2004

Door Harold van der Wal

Nieuwsposter

26-02-2005 • 12:10

11

Bron: GfK

Reacties (11)

11
11
8
2
0
1
Wijzig sortering
mp3 spelers is met 1576 % gestegen, toch zie ik geen grote verschuivingen in het plaatje onderaan het bericht, gek.
nee is niet onlogisch, het gaat hier om omzet, in percentage, ten eerste zijnde mp-spelers goedkoper geworden, de prijs van een simpele mp-speler weegt niet op tege die van een televisie.
Vreemd dat digitale camra niet harder is gestegen, de eerdere berichten uit verschillende bronnen hadden het constant over meer dan 50% groei.

Edit: lees in de text met 46% en plaatje is anders?
Als je eerst 10 camera's verkoopt voor 300,- Euro en het jaar erna 20 camera's voor 200,- Euro. Dan is het aantal met 100% gestegen, maar de omzet maar met 33,3%

daar zit het verschil in..
Het plaatje geeft enkel de verkoopstijging ten opzichte van de andere elektronica-producten aan.

@ Johan Hurkmans hieronder:
Het kan heel goed dat er gewoon 10% meer elektronica verkocht wordt, maar dat de verkoopprijzen evenredig gedaald zijn.
De totale omzet van tv's, video- en audio-apparaten kwam uit op 2,55 miljard euro, enkele miljoenen meer dan in 2003.
Ik zie maar 1 miljoen verschil. Dit is overigens wel een interessant feitje, naar mijn mening. Ik krijg namelijk het idee dat er toch relatief wel steeds meer nieuwe electronica ed. wordt gekocht. Deze feitjes duwen me echter weer hard in de grond :o
dus met de inflatie meegerekend is er een daling.......
..van een paar procentjes maximaal. Met een inflatie van 5% heb je het dan over 100 miljoen. Ten eerste is de inflatie niet zo hoog en ten tweede is het geen exacte wetenschap. De getallen zijn niet absoluut waar.
De inflatie wordt juist gedrukt door de lagere prijzen voor consumentenelektronica. Dus het is goed mogelijk dat ondanks de gelijk gebleven omzet het aantal verkochte apparaten is toegenomen.
Anoniem: 101455 26 februari 2005 12:56
Waarom staan hier geen computers of hun losse onderdelen bij, ik heb net een nieuwe 6600GT videokaart gekocht dat is toch ook entertainment?
Ik heb hem ieder geval niet gekocht om mijn tekstverwerker of programmeertalen harder te laten lopen.
Ik heb hem ieder geval niet gekocht om mijn tekstverwerker of programmeertalen harder te laten lopen.
Nee, het is niet puur entertainment. En ook niet puur consumenten elektronica.

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.