Volgend jaar zal dan eindelijk toch een serieuze introductie van digitale radio moeten plaatsvinden in Nederland. Het Ministerie van Economische Zaken schrijft dat voor de zomer van 2005 vergunningen moeten zijn verstrekt aan commerciële partijen die digitale radio willen uitzenden. Binnen enkele maanden zullen plannen voor het beschikbaar stellen van de etherruimte worden gepresenteerd door minister Brinkhorst. Onder andere de manier waarop kanalen verdeeld zullen worden is daarbij belangrijk. De toekenning van analoge frequentiepakketten is voor het laatst via een veiling gebeurd.
Op dit moment kan digitale radio al uit de lucht geplukt worden in voornamelijk de Randstad. De publieke omroepen zenden sinds februari van dit jaar uit via de standaard T-DAB. Hiervoor is een frequentieblok toegewezen rond 227MHz met een bandbreedte die genoeg is voor zeven zenders in benaderde cd-kwaliteit. Door een sterkere compressie toe te passen kan ruimte gemaakt worden voor meer stations per frequentieblok. Voor het einde van 2004 zouden de publieke omroepen in een groot deel van de Randstad en Midden-Nederland digitaal te ontvangen moeten zijn. Door de gebruikte techniek kan uiteindelijk heel Nederland voorzien worden van zenders die binnen hetzelfde frequentieblok uitzenden.
Voor de commerciële en lokale omroepen zullen naar verwachting twee aparte frequentieblokken beschikbaar komen. Dit betekent dat de schaarste, zoals die voor landelijke zenders binnen de FM-band bestaat, voorlopig nog niet opgelost wordt met T-DAB. Wordt digitale radio een succes in Nederland, dan zullen de analoge FM-frequenties langzaam verdwijnen, aldus de minister. Naast het radiogeluid kunnen ook uitgebreide gegevens, voor bijvoorbeeld programmagidsen en afbeeldingen, uitgezonden worden via de kanalen. Overigens is er in de jaren 90 al een poging ondernomen om commerciële digitale radio op te zetten. Door gebrek aan regelgeving is het project gestopt.