Hoewel veel gebruikers van Windows zich naar aanleiding van de berichten rond het lekken van broncode zorgen zijn gaan maken over de veiligheid van Microsofts programmatuur, beweren experts dat de situatie wel eens gunstig zou kunnen uitpakken voor het softwarebedrijf. Het kan namelijk goed dat klanten hun keuze betreffende het al dan niet overstappen van Windows NT of 2000 naar XP laten beïnvloeden door de gang van zaken. Nog steeds worden de oudere besturingssystemen door ongeveer zeventig procent van de bedrijven gebruikt, aldus onderzoeksinstituut Gartner.
Objectief gezien is er weinig om bang voor te zijn; een stukje broncode in de handen van een kwaadaardig iemand zal niet altijd desastreuze gevolgen hebben. Sommige pessimisten spreken echter al van aanvallen via internet die kunnen plaatsvinden zonder dat het slachtoffer zelf iets doet, zoals het openen van een attachment. Beveiligingsanalist John Pescatore laat weten dat het hier volgens hem niet zo'n vaart mee zal lopen. De code van Linux is immers ook vrijelijk beschikbaar, en dat gaat tot nu toe ook goed.
Het punt is alleen dat rationaliteit niet de enige drijfveer van een mens is. Gebleken is al dat er genoeg IT'ers in de zenuwen geschoten zijn. Ondanks dat een organisatie zoals Gartner schrijft dat er geen noodzaak is om direct over te stappen op Windows XP, zullen de onduidelijkheden en misvattingen ongetwijfeld angst opwekken en het migratieproces versnellen, iets waar Microsoft geen problemen mee zal hebben.