i-Mate Smartphone 2002 review

Digit Life heeft een review online gezet van de i-Mate Smartphone 2002. Deze smartphone is één van de weinige telefoons die gebruikmaakt van Microsofts speciale OS voor telefoons, PocketPC genaamd. Vaker wordt en werd er gebruikgemaakt van Symbian, PalmOS of van Windows CE. Het besproken model is niet groot (120,4 x 50,1 x 23,5 mm) en relatief licht (130 gram). Het kleurenschermpje neemt ongeveer de helft van de ruimte in, daaronder zitten een aantal knopjes en een stick om de telefoon mee te bedienen. Boven het display zitten vervolgens nog een statusledje, een IR-poort en een speaker. Er is echter geen Bluetooth of WiFi aanwezig. Op de linker zijkant van de telefoon zit een on/off-knop, een recorder-knop, een volumeregelaar en een SD/MMC-slot. In de rechter zijkant zit een aansluiting voor een hands free-koptelefoon.

i-Mate Smartphone 2002 - Screen kleinDe aanwezige accu heeft aan capaciteit van 1000mAh. Dit zou voldoende moeten zijn voor twee dagen gemiddeld gebruik van de telefoon. De telefoon start relatief traag op ten opzichte van gewone telefoons, maar in vergelijking met zijn directe concurrenten, zoals Symbian, weer twee à drie seconden sneller. Nadat de telefoon is opgestart, verschijnt het Today-scherm. Het bovenste gedeelte van dit venster is in gebruik voor informatie over de telefoon zelf: de batterijstatus, de sterkte van het netwerksignaal, de tijd en de netwerkaanbieder. Daar onder staat een rijtje van de zes meest gebruikte applicaties en daar weer onder staat informatie over het aantal (on)gelezen e-mails, sms'jes en mms'jes, het aantal onbeantwoorde telefoongesprekken en afspraken voor die dag.

i-Mate Smartphone 2002 - Screen programs kleinDe telefoon heeft 16MB aan geheugen meegekregen, hiervan is 12,53MB te gebruiken voor de opslag van eigen data. Met de meegeleverde programma's zijn alle functies van de telefoon te gebruiken. Hierbij moet gedacht worden aan applicaties voor het lezen en verzenden van e-mail en sms'jes, het luisteren van muziek (Windows Media Player), het gebruik van een camera, het surfen op internet (Internet Explorer), het synchroniseren van data met een computer en chatten (MSN Messenger). Daarnaast zijn er nog een aantal applicaties aanwezig voor het onderhoud en het instellen van de telefoon. Op een paar kleine foutjes en opmerkingen over de programma's na, is de schrijver van de review positief over de meegeleverde software. De reviewer voegt hier echter wel aan toe dat hij het vreemd vindt dat er geen pocket-versies van Word en Excel zijn meegeleverd. De eindconclusie van de reviewer is uiteindelijk overwegend positief:

i-Mate Smartphone 2002 - ZijkantSo, if a PDA means a handy organizer, electronic library and mail in one you should definitely have a look at smartphones. Fortunately, some of them (like Nokia 3650/7650) are not dearer than a tandem of a budget phone with GPRS and an inexpensive PDA. The smartphone reviewed is not cheap (about $900), but if you are an absolute fan of the WindowsCE, the i-Mate is the only possible solution for you.

Door Harm Hilvers

Freelance nieuwsposter

08-09-2003 • 13:48

31

Submitter: T.T.

Bron: Digit Life

Lees meer

De Smartphone opnieuw bekeken
De Smartphone opnieuw bekeken Nieuws van 29 december 2003
Sendo X smartphone gelanceerd
Sendo X smartphone gelanceerd Nieuws van 22 oktober 2003
Samsung i500 smartphone review
Samsung i500 smartphone review Nieuws van 27 september 2003
nVidia lanceert grafische handheldchip
nVidia lanceert grafische handheldchip Nieuws van 23 september 2003
Handspring Treo 600 review
Handspring Treo 600 review Nieuws van 20 september 2003
Orange SPV E-100 Smartphone review
Orange SPV E-100 Smartphone review Nieuws van 14 september 2003

Reacties (28)

28
28
22
2
0
0
Wijzig sortering
En weer een mooie PDA/GSM zonder Bluetooth. Zo zonde: moet je weer met kabels of IR gaan klooien. Jammer, een Bluetooth chip is klein, consumeert nauwelijks extra stroom en is zooo handig, zeker in een PDA.

Gemiste kans.
Inderdaad! Ik snap niet dat hier nog op wordt gekort, zal allemaal wel weer te maken hebben met de kosten, maar om nu nog een telefoon/PDA uit te brengen zonder Bleutooth is naar mijn mening wel erg dom.
Zal wel met het batterijgebruik te maken hebben.. hij gaat nu al maar 2 dagen mee.. met bluetooth blijft er dan niks meer van over.
Volgens mij is de gein van bluetooth juist dat het geen scheet kost om zo'n chippie ergens in te bakken.
Is toch niet zo moeilijk? Ze willen gewoon dat eerst iedereen aan "normale" telefoons gaat zonder bluetooth, en als iedereen dan zo'n telefoon heeft, DAN ineens ook foons met bluetooth gaan verkopen...

Is een kwestie van het creeren van je eigen vervangingsmarkt... gebeurde vroeger al met TV's... toen de zwart-wit TV was uitgevonden, beschikte men niet lang daarna al over de technologie om kleuren-tv's te produceren. Maar daar hebben ze toen opzettelijk nog een paar jaar mee gewacht, zodat eerst iedereen een zwart-wit kocht en toen later alsnog over ging stappen op kleuren.

Is verschrikkelijk vaak gebeurd in de loop van de geschiedenis, en bij telefoons / PDA's is het niet veel anders hoor ;)
Blue-tooth is inderdaad heeeel handig (heb een T68i - wil niet meer zonder) - maar amper stroom verbruiken is toch niet echt waar als je je blue-tooth laat aanstaan hoor... Dat halveert makkelijk de standby tijd van m'n gsm...
ik denk dat mijn siemens S55 met bluetooth aan ongeveer 2-3x sneller leeggaat dan met BT uit
edit
Mod maar weg, was een onzinnge reactie.
Je had ip.v. al die vraagtekens ook gewoon neer kunnen zetten dat MS voor de smart phones een ander OS gebruikt dan het genoemde Pocket PC OS.

Zoals de naam al zegt is Pocket PC voor PDA's bedoeld en niet voor GSM's. Voor die markt heeft MS weer een ander OS, namelijk Smartphone.

Om de verwarring nog groter te maken, heeft MS ook een Pocket PC Phone Edition.

De laatste versie is voor PDA's die ook telefoon aan boord hebben, zoals de XDA bijvoorbeeld.

Dus voor PDA's heeft MS Pocket PC.
Voor PDA + GSM heeft MS Pocket PC Phone edition en voor de Smart Phone heeft MS Smartphone.
Anoniem: 46009 @Beaves8 september 2003 22:33
Correctie: Smartphone is geen OS van MS.

Smartphone is de generieke naam voor een PDA/mobile combinatie. Microsoft heeft het over Windows-mobile.

De SPV die ondermeer door Orange gepromoot wordt, is hierop gebaseerd, volgens Microsoft.

Maar daar houdt de info feitelijk op. Windows Mobile kom ik nergens tegen, wel Win-CE en PPC-Phone Edition. Verschillen/overeenkomsten met Windows Mobile zijn mij niet geheel duidelijk.
Ik zou echt niet voor deze telefoon gaan (heb zelf SPV), nog een paar maanden wachten en de opvolger van deze telefoon is alweer te koop in Engeland. En dan nog weer een paar maanden wachten en jawel dan is de SPV2 te koop in Nederland.

En op de SPV2 zit wel bluetooth en zit de fotocamera ingebouwd. Tevens kun je dan kleine filmpjes maken. Dus dat is het wachten wel waard als je deze speciaal aanschaft te vervanging van je SPV.
Volgens mij is dit de SPV2...
nee, dat is deze zeker niet, de spv2 heeft namelijk een ingebouwde camera en ook nog eens bluetooth. Dus...
Deze is niet gelijk aan de SPV2, maar aan de SPV E100. Die al een tijdje op de markt is
Het ziet er naar uit dat het hele smartphone gebeuren eindelijk beetje op gang komt, helaas zal de standby tijd van dit beeste een erg groote ergernis zijn voor zijn gebruikers (spreek uit ervaring, heb zelf een SPV).
Over SPV gesproken, dit beestje lijkt wel ERG veel op hem... zelfs de layout... eng hoor, groot verschil is echter wel de prijs :o met z'n bijna dubbele prijs is dit gadget toch wel heeeeeeeel duur i.v.m de orange SPV

hoop info over de orange SPV, en dus ook indirect deze telefoon die wel een kloon lijkt, is hier te vinden
Als je goed kijkt is het ook een SPV, alles is dit het nieuwe model, er zit een muis op!
Nu er een muis op zit begint het apparaat interessant te worden, je kan gelijk een hoop meer software draaien! (De meeste software heeft een pointer nodig)
het is niet pocketpc, maar gewoon smartphone 2002. pocketpc is voor de pda en xda.

ik heb zelf dit model telefoon op het KPN netwerk en heb onlangs geupdate naar de laatste ROM die op internet beschikbaar was en dat was de ROM van deze Imate.

Je kunt er lekker mee spelen met deze telefoon. Leuke spelletjes en een goede mp3 player en je kan er ook nog prima mee bellen, sms'en, mailen, internetten, chatten.

Ben erg benieuwd naar de Motorola Smartphone die binnenkort aangekondigd wordt.
Het word er wel onoverzichtelijk van, je hebt nu al drie versies van pocket pc, waarvan de ene laaste dan weer een 'phone edition' versie heeft. Hiernaast heb je dan ook nog smartphone 2002.
Hoe zit dat dan met dat msn? Wat kost dat als je het aan laat staan? Zeker inbel kosten. Dat staat er dan niet bij. Maar ja, heb zelf de 7210 en ben er heel blij mee. Afgezien van het feit dat ie ook niet zo lang aan blijft staan. MAar ja, dat moet je tegenwoordig maar voor lief hebben.
Inbelkosten? Welnee ... met GPRS heb je toch geen inbelkosten? Je betaalt voor verzonden data, ongeacht hoe lang je er over doet om dat te verzenden. Dat is een groot voordeel van GPRS.
Wel even handig om te vermelden dat het apparaatje
een transreflective matrix scherm heeft @ 176x220

Ieder geval wordt mijn volgende gsm ook een CE
machientje!, wel leuk om wat meer met software
te kunnen dan het standaard Symbian gebeuren
waarbij het echt niet te tweaken is.
is dit niet gewoon de orange spv e100?
dat de standby tijd zo laag is ligt aan het gebruik van Pocket PC. Telefoons die gebruik maken van bijvoorbeeld Symbian OS zijn vele malen zuiniger. Het is algemeen bekend dat die pocket dingen van MS niet bepaald zuinig zijn.

chris.
Wel jammer dat de batterij na 2 dagen op is ;(

Op dit item kan niet meer gereageerd worden.