SIDN stelt verhuizing van .nl naar Hello Registry weer uit

De eerder al opgeschoven migratie van het registratieplatform voor .nl-domeinnamen naar Hello Registry loopt weer vertraging op. Domeinbeheerder SIDN meldt dat veel onderdelen klaar zijn, maar dat de deadline van 3 november niet haalbaar is. De overgang moest oorspronkelijk in maart 2026 gebeuren.

SIDN noemt 'op dit moment bewust nog geen nieuwe migratiedatum'. De organisatie verklaart dat het eerst 'de resterende punten' wil oplossen met het nieuwe Hello Registry-platform, dat SIDN samen met het Canadese CIRA ontwikkelt. De resterende punten zijn de kwaliteit van de gemigreerde data en een stabiele werking van het nieuwe systeem, aldus SIDN in een mailbericht.

Datakwaliteit op niveau krijgen

"Uit onze laatste beoordeling blijkt dat we op die punten nog niet zijn waar we willen staan. We kunnen nog niet voldoende aantonen dat het geheel onder alle omstandigheden stabiel functioneert en de data op het gewenste kwaliteitsniveau is." SIDN neemt nu meer tijd om de datakwaliteit 'op het gewenste niveau te brengen'.

Naast bovenstaande punten speelt ook mee dat registrars volgens SIDN 'minder tijd dan gewenst' hadden om tests uit te voeren in de productieomgeving voor .nl-domeinnamen. De Vereniging van Registrars (VvR) bracht een negatief advies uit en SIDN verklaart dat te hebben meegewogen in het besluit tot uitstel.

Minimaal twee testruns

SIDN gaat nu samen met registrars verder testen. De organisatie wil minimaal twee succesvolle migratietests, zogeheten dry-runs, uitvoeren. Op basis van het resultaat daarvan en in overleg met de VvR bepaalt SIDN dan een nieuwe datum. Het is niet bekend wanneer de dry-runs kunnen plaatsvinden. In de tussentijd blijft het bestaande Domeinnaam Registratie Systeem (DRS5) in gebruik.

SIDN .nl
.nl Beeld: SIDN

Door Jasper Bakker

Nieuwsredacteur

29-10-2026 • 16:51

6

Submitter: JulianNieborg

Reacties (6)

Moderatie-faq

Sorteer op:

Weergave:

Goed om te zien dat deze mensen, van het eerste uur met NLnet, voor kwaliteit gaan.
Wat heeft SIDN met NLnet te maken?

Hello Registry is een samenwerking tussen SIDN en CIRA. Ik zie even niet de relatie tot NLnet in deze context...
Ik denk dat hij of zij NLnet Labs bedoelt, SIDN is de geldschieter van NLnet Labs.
Core internet functionaliteit naar Amerika. What on earth could go wrong?
Ik snap er ook niks van, maar totdat mensen op betere politici stemmen en die betere politici ook wat ICT kennis hebben of goed ICT advies krijgen die kunnen dan betere wetten maken of dingen volledig nationaliseren. Tot die tijd gaat het allemaal bergafwaarts en wordt alles helemaal kapot geprivatiseerd en gecombineerd.
Ik vind dit heel goed. Dit zijn zaken die in een keer goed moeten zijn.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn