DeepSeek: trainen van AI-modellen op Chinese chips 'moet gaan werken'

DeepSeek krijgt van Huawei vanaf het einde van het jaar meer chips om zijn AI-modellen te trainen. Het Chinese AI-bedrijf leunt tot nu toe veel op chips van Nvidia, maar het trainen van AI-modellen op Chinese hardware 'moet gaan werken', zo zegt de ceo.

Het is onbekend hoeveel chips Huawei kan leveren, meldt The Information. DeepSeek heeft er wellicht honderdduizenden nodig om zijn AI-modellen te trainen. Het Chinese AI-bedrijf heeft beperkte toegang tot Nvidia-hardware vanwege exportbeperkingen van de Amerikaanse overheid. Daarom wil het bedrijf AI-modellen goed kunnen trainen op Chinese chips.

Huawei kondigde vorige week aan dat het de Ascend 950DT vanaf eind dit jaar zou leveren. Die chips zijn bedoeld voor het trainen van AI-modellen. De Ascend 960DT volgt volgend jaar. Huawei moet daarbij gebruikmaken van oudere productieprocessen, omdat het van het Nederlandse ASML geen machines voor extreem-ultravioletlithografie (euv) mag krijgen. Ook dat valt onder de Amerikaanse exportbeperkingen.

Race

DeepSeek zou zijn V4-modellen al wel draaien op Huawei-hardware. Het trainen van AI-modellen is een veel zwaardere taak dan het draaien ervan en vereist dus veel meer van de gebruikte chips.

De VS en China zijn verwikkeld in een race bij het ontwikkelen van de nieuwste AI-modellen. Tegenover Amerikaanse bedrijven als OpenAI, Anthropic en Google staan Chinese bedrijven als DeepSeek, Alibaba en Moonshot.

DeepSeek

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

21-09-2026 • 18:35

5

Reacties (5)

Sorteer op:

Weergave:

Huawei heeft recentelijk 2nm gebakken, toch?
Meen dat een poc was, middels andere techniek dan ASML, welke potentieel efficiënter zou zijn (musk jaagt zelfde na)
Een patent uit 2022 met nog geen chips aan de horizon, en zonder EUV. Zal dus best kunnen dat ze met DUV naar 2nm gaan, maar EUV is de superieure techniek dus netto lopen ze "gewoon" nog achter.
Het was absoluut niet efficiënt als we het tenminste over hetzelfde hebben, niet geschikt voor massa productie.
Chinezen kennende is het een kwestie van tijd voordat ze net zulke goede chips (kunnen) maken als Nvidia. Of ze zetten er gewoon drie keer zoveel chips onder. Heet resultaat is het zelfde.

Exportbeperkingen, in welke vorm dan ook, zorgen er alleen voor dat Chinezen sneller en beter gaan innoveren.

welcome to the rat race ;)
Inderdaad wordt het wel een stuk heter met meer chips . Dat klopt wel, ook meer energie en koeling nodig .

Maar ze hebben wel een procedé dat goede resultaten oplevert, alleen moet je daar dan ook weer veel machines naast elkaar zetten.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn