Bloomberg: Apple overweegt nieuw uiterlijk voor de Apple Watch

Apple overweegt de Apple Watch een geheel nieuw uiterlijk te geven. Dat stelt Bloomberg-journalist Mark Gurman op basis van anonieme bronnen. Het bedrijf zou onder meer Apple Watch-achtige apparaten overwegen die helemaal geen scherm hebben.

Volgens Gurman onderzoekt Apple uiteenlopende mogelijkheden, zo schrijft hij voor Bloomberg. Denk aan diverse soorten schermen en verschillende afmetingen, of Apple Watch-achtige apparaten zonder scherm. Zelfs een rond scherm is overwogen, al is de kans volgens Gurman klein dat het daadwerkelijk op de markt komt. Verder zou Apple denken aan meer premiummodellen, naast de Ultra- en Hermès-varianten. Ook kijkt Apple naar goedkopere uitvoeringen van de smartwatch, zegt Gurman.

Het blijft afwachten welke kant Apple daadwerkelijk opgaat. Het bedrijf heeft nog geen duidelijke richting gekozen, benadrukt Gurman. Maar hij denkt dat het herontwerp net zo significant kan zijn als de opvouwbare iPhone, die volgens hem op 8 september wordt aangekondigd.

Voor de eerstvolgende modellen houdt Apple het nog bij kleinere wijzigingen, stelt Gurman. Series 12 en Ultra 4 zouden vooral wat interne verbeteringen krijgen. Verder werkt Apple al enige jaren aan aanvullende stijlen. Zo keert de keramische behuizing mogelijk dit jaar of volgend jaar terug, zegt Gurman. Ook komen er volgens hem nieuwe kleuren en bandjes bij, evenals diverse nieuwe gezondheids- en fitnessgerelateerde upgrades.

Apple Watch
Bron: Apple

Door Eveline Meijer

Nieuwsredacteur

10-08-2026 • 10:28

123

Submitter: protected22

Reacties (123)

Sorteer op:

Weergave:

Gaat niet gebeuren; je ziet veel presidenten, de Nederlandse bondscoach, enz, praktisch iedereen een Apple Watch dragen ipv een of andere Rolex. Apple gaat dat ontwerp niet omgooien; het is succesvol praktisch en zeer herkenbaar volgens mij.

Er zullen altijd mensen zijn die vinden dat zo een rond plastic sporthorloge meer op een echt horloge lijkt en dat klopt vast, maar dit gaat om een apple watch, en niet iets wat een traditioneel rond horloge moet na-apen ten koste van functionaliteit :)
Klopt. Die Rolex maakt je tot een prooi. De Apple Watch brengt extra functionaliteit in je leven.

Ik kan nu zonder sleutels en telefoon van huis, en toch met de auto boodschappen doen. Auto ontgrendelen en ‘starten’ door alleen maar de AW om je pols te hebben. Afrekenen via de Wallet en ook mijn voordeur en garagedeur kan ik middels de aw openen/afsluiten.

Helemaal top.
Ik ben het met je eens dat een Apple Watch veel functies kan toevoegen aan je leven (als je dit prettig vind).
Wel is de vergelijking met een Rolex niet altijd terecht, het zijn tenslotte 2 compleet verschillende apparaten in mijn ogen met ook beiden een eigen levensduur.

Een Apple Watch gaat in de gemiddeld +/- 5 jaar mee. (sommigen zelfs maar 2 jaar en anderen weer 8 jaar)
Een Rolex kan mits goed onderhouden een paar generaties mee, Rolex raad aan om je horloge elke 10 jaar een servicebeurt te geven, Deze frequentie is al meer dan de officiële software updates van Apple.

[Reactie gewijzigd door JBVisual op 10 augustus 2026 11:27]

Nee klopt. Een Rolex is een sieraad, een Apple Watch is een smart device. Enige gelijkenis is dat ze beiden de tijd kunnen weergeven en op dezelfde plaats aan de pols gedragen dienen te worden.

Beiden gelijktijdig dragen is geen gezicht, dus moet men een keuze maken: Laten zien dat je veel geld hebt, of smart functionaliteit. Wat men ook kiest, men kan in ieder geval altijd zien hoe laat het is. 😜
Als ze hem niet te lelijk maken kan je het best een sieraad noemen hoor, ik heb een titanium kleurige Samsung Galaxy Watch Ultra, al veel complimenten gekregen dat ze hem echt mooi vonden. Een chique ding. Dus het kan wel, zonder goedkoop rubber bandje (ik heb hem gekocht omdat je er o.a. een metalen band aan kon maken)
Enige nadeel is dat ik hem moet afdoen in de ochtend tussen wakker worden en ontbijt eten :)
Rolex maakt je tot prooi.
Apple Watch ook. Het verschil is alleen hetgeen er bij je weggehaald wordt…
Nja, dan kies ik toch liever voor Apple dan de gemiddelde roof overvaller. Apple laat me in ieder geval nog in leven.
Totdat de clouddienst down is....
Tot op heden nog niet meegemaakt dat iCloud ooit down geweest is.

Ach, alles wat we tegenwoordig hebben of doen is afhankelijk van een of ander netwerk. Of het nu water, gas, stroom of internet is. Lekker belangrijk.

Als mensheid zijn we al duizenden jaren afhankelijk van elkaars diensten. Dus dan kan er ook nog wel een horloge vanaf dat afhankelijk is van een cloud provider.
Mijn domotica is toch volledig lokaal. Ik ken iemand die had constant problemen met zijn internetverbinding en zijn rolluiken etc waren allemaal cloud gestuurd. Die gingen dus niet meer dicht 's avonds.
Snap ik, en dat zou ik ook doen. Alles wat lokaal KAN, ga je natuurlijk niet afhankelijk maken van de cloud. (Zelfde gezeik zie ik nu met mijn Hue systeem).

Maar dat neemt niet weg dat je draagbare devices (tablet, phone, watch, etc…) gewoon cloud support hebben, want mijn lokale netwerk heeft geen wereldwijde dekking… ;)

Mijn rolluiken, airco, cv, etc… bedien ik overigens via mijn phone over mijn lokale VPN server, waardoor mijn phone overal in het ‘lokale’ netwerk hangt. In die zin heb ik alsnog wereldwijde dekking…
en niet iets wat een traditioneel rond horloge moet na-apen ten koste van functionaliteit :)
Huh? Ik heb jaren met een Samsung Gear S3 gelopen en was er gek van. Het ronde display is veel fijner voor het weergeven van een analoge klok (want rond..) en de ronde ring rond het display was naar mijn mening veel prettiger dan dat wriemelknopje op de Apple Watch. Daarnaast, en het is subjectief, zijn die Apple Watches gewoon heel..erg..erg lelijk.

Ze werken echter wel subliem en het contactloos betalen kan ik echt niet meer missen. Daarom twijfel ik tussen een upgrade naar een Samsung toestel icm een galaxy watch of de losse aanschaf van een Garmin horloge. Ik heb nu nog een iPhone 16 Pro met redelijke inruilwaarde namelijk :-)
ik vind de Samsung Watch dus erg lelijk, eigenlijk elk rond digitaal horloge. Een analoge is met rond een vereiste eigenlijk maar met een rond display in een digitaal horloge maak je de UI beperkter vind ik.
Persoonlijk vindt ik een rond scherm veel mooier (en dat is smaak, dat is voor iedereen anders). Mijn Garmin Fenix 5+ vindt ik ook erg praktisch, en ik vind persoonlijk de analoge tijd weergave erg prettig (al is het qua scherm en power consumption minder efficient dan digitaal).
Met name de oudere Samsung modellen vind ik ook erg mooi, en wat ik erg prettig vond was de ring die als input dient (mijn Garmin heeft alleen knoppen).
De fysieke knoppen van de Garmin zorgen ervoor dat ik hem gemakkelijk kan bedienen, ook met handschoenen aan in slecht weer, dat is bij een touchscreen vaak onmogelijk (mijn iPhone kan goed tegen regen, maar bediening wordt een ellende wanneer er water op het scherm komt).
Ik ben heel benieuwd waar Apple mee gaat komen, als er een ronde outdoor variant komt met een batterijduur van meerdere dagen, dan ben ik zeer geïnteresseerd.
Waarom is een rond scheme minder efficient qua power consumptie? Dat lijkt me eerder schermoppervlak x helderheid, of je die cm2 nu rond of vierkant maakt lijkt me weinig invloed te hebben. Dat vierkant handiger is voor B.v. stukken tekst is me duidelijk.
Niet het ronde scherm, maar de analoge tijd display is inefficient, omdat het renderen van de wijzers (vooral als je ook seconden wilt weergeven) beduidend meer energie kost dan het weergeven van een digitale tijd.
(probeer maar eens een analoge display te renderen m.b.v. de Garmin SDK, je zult zien dat die je niet veel stroom budget geeft, en je zit er zo overheen)
Ah, op die manier! Verbaast me dat dat zo lastig is, je zou zeggen dat zo'n trage displayecht zou moeten kunnen, maar ik begrijp dat digitaal veel simpeler is. Sowieso kan je je afvragen of een analoge display veel te zoeken heeft op een schermpje - moeten die dingen eruit zien als een echt horloge? Ik blijf bij mijn Scanwatch 2, met echt wijzers en zo, maar dat is nauwelijks een smart watch te noemen...
Ik heb anders heel wat voetballers met luxe horloges gezien rond de world cup.

https://www.hodinkee.com/...h-spotting-world-cup-2026

En ook niet uniek voor voetbal. Je ziet ze ook bij tennis en F1 (al zijn bij die laatste het ook sponsors natuurlijk). En geldt ook voor politici en filmsterren.
Dat het ook sponsoren zijn geldt toch bij de meeste sporters en film/popsterren etc. voor zo ongeveer alles waarmee ze zich publiekelijk vertonen?
Welke president? Welke coaches?? Niet van de top clubs hoor en Trump showt alleen dure goude horloges dus waar heeft uw het over? Waarom moeten sommige Apple fans altijd verhalen verzinnen? Ik heb ook een iPhone maar ik gedraag me gewoon als een normaal persoon.
Misschien heb je ooit van het Nederlands elftal gehoord? Of president Joe Biden?

[Reactie gewijzigd door LootersV op 11 augustus 2026 20:12]

Ik heb een AW maar vind al die notificaties maar irritant (dus uitgezet). Gebruik het eigenljjk alleen voor fitness/gezondheidtracking en de tijd. De rest doe ik liever op m’n telefoon. Voor mij zou een simplere lichtere AW (met bijv een mini oled tijdschermpje) perfect wezen.
Ja of je koopt gewoone en sporthorloge met een goede accuduur. Ik heb zelf een Garmin en heb ook alles uitstaan. Ik word al genoeg afgeleid door die telefoon.
Ja of je koopt gewoone en sporthorloge met een goede accuduur. Ik heb zelf een Garmin en heb ook alles uitstaan. Ik word al genoeg afgeleid door die telefoon.
Grappig. Ik gebruik juist mijn watch om daar mijn notificaties op te lezen, zodat ik mijn telefoon niet meer hoef te pakken.

Leuk hé, hoe elke gebruiker anders omgaat met een product. ;)
Verplaatsing van het 'probleem' imo. Waar mensen voorheen om het hondsgezeik hun telefoon pakte na ieder pingetje en iedere trilling kijken ze nu constant naar hun horloge. Hier staat de telefoon 24/7 op niet storen en notificaties op de smartwatch staan uit. Ik zou niet eens weten hoe het klinkt als ik een berichtje ofzo binnenkrijg. Alleen telefoontjes van een handjevol nummers komt er doorheen, maar dat zijn mensen die alleen bellen als het ook echt nodig is.
Fijne is dat je bij de watch nog een keer kan filteren met wat er naar je watch gaat.
Zo gaat het gros van de notificaties naar mijn telefoon, die op stil staat een ik dus pas zie als ik die toevallig een keer pak.
En de paar apps die ik wel belangrijk vind komen op de watch binnen, en kan dan makkelijk in een split second beslissen of ik er iets mee moet of mijn telefoon gewoon in mn broekzak kan blijven zitten.
Dit, maar het was mn eerste AW. Aldoende leert men.
Hier precies hetzelfde, de activity rings in combinatie met het tracken van mijn vrijwel dagelijkse sport sessie is het enige waarvoor ik mijn AW gebruik.

Prima apparaat, het enige wat ik mis is dus echt het minimaliseren van bechikbare opties/apps in de settings zodat mijn interface dus ook alleen maar de benodigde 3-5 apps zie (activity rings, tracking, settings) ipv alle andere meuk die apple denkt dat het verplicht aanwezig/zichtbaar moet zijn.

De AW is hierdoor wel het enige Apple apparaat wat ik alleen upgrade als het stuk gaat terwijl ik bij mijn andere apparaten regelmatig een upgrade doe omdat het kan (nieuwe features etc)
Ik heb ook de notificaties uitstaan op mijn apple watch en toch zijn er redenen om een apple watch te gebruiken. De batterijduur van Garmin is inderdaad beter en het feit dat het met knoppen te bedienen is.

Helaas loopt Garmin ver achter met het vertonen van kaarten en ook is de kwaliteit een stuk minder vergeleken met een Apple Watch Ultra.

De weergave van kaarten is gewoon te langzaam op een garmin. Leuk als je een route doet waar je precies weet waar je heen wil en kan, maar als je op een plek bent waar routes vaak veranderen of waar het kan zijn dat je snel even wil kijken of er alternatieve routes zijn, dan is dat op een Garmin eigenlijk niet te doen. Op een apple watch kun je makkelijk scrollen en zoomen op een vergelijkbare snelheid als op een telefoon.

Ik heb zelf zowel een Garmin fietscomputer en een Apple Watch Ultra. Ik gebruik beiden voor mountainbiken/bikepacken in plekken als de Balkan, Marokko, Oeganda.. Ik heb nooit problemen gehad met de apple watch, maar al twee keer mijn Garmin binnen garantie moeten vervangen.

Het grootste probleem met Garmin: als ik geen internet heb, kan ik geen nieuwe GPX versturen (via bluetooth!!) omdat Garmin vereist dat je het eerst upload naar Garmin Connect. Succes daar mee als je midden in het Atlas gebergte staat en je route wil updaten! Met Apple Watch kan ik de route gewoon direct uploaden. Om die reden gebruik ik vaak mijn apple watch, ondanks de batterijduur van slechts 16 uur voor navigeren.

Dat gezegd hebbende, als ik precies weet welke route ik ga doen, dan is de Garmin ideaal, zolang hij blijft werken. :)
Dat is idd wel een beperking ja als je op afgelegen plekken komt. Ik laad altijd vooraf een GPX in en volg dan een vaste route, maar soms loop ik ook random en gebruik de back to start knop. Werkt op zich ook prima.

Overigens kun je wel routes via USB uploaden bij Garmin, maarja dan heb je wel een laptop nodig. Ik weet zo even niet of je een USB kabel op je telefoon aan kunt sluiten, misschien werkt dat ook nog wel.
Inderdaad nooit begrepen wat nu de extra waarde van een Smartwatch is ten opzicht van een telefoon die we toch allemaal bij ons hebben. Sensoren die lichamelijke data vergaren kunnen rechtstreeks in contact staan met de telefoon en hebben geen eigen scherm nodig. Daarnaast kunnen ze volstaan met een 'normaal' quartz energy verbruik, die met Solarcellen ook nog eens vanzelf oplaadbaar kunnen zijn. Concepten van horloges die weer terug gaan naar een traditioneel uiterlijk en wijzerplaat, maar met gezondheidsensoren, zoals bijvoorbeeld de Withings, hebben wat mij betreft de toekomst.

[Reactie gewijzigd door vandenbel op 10 augustus 2026 11:26]

Heb zelf een Garmin. Ideaal tijdens sporten, wandelen met Komoot. Gezondheid tracking bv slapen. Notificaties heb ik ook uitgezet. Werd er gek van.
Als je hardloopt is het best prettig om snel je snelheid te kunnen zien, of een/de tijd als je iets van intervaltraining doet. Ik zie ook regelmatig mensen rennen met een telefoon in hun hand, maar dat lijkt me verschrikkelijk. Nu heb ik een OnePlus Watch 3 43mm, die wat overkill is voor mijn usecase, maar hij werkt wel heel soepel. Hiervoor had ik een goedkoper en wat dommer model, maar die werkte toch wel echt een stuk stroever. Je hebt dus al snel een wat duurder model nodig zodat alles zo lekker mogelijk werkt en ook goed communiceert met andere (health) apps die je gebruikt. En omdat diverse sporten andere data hebben waar de focus op ligt wil je ook een schermpje waar dat allemaal prima op getoond kan worden.

Een simpeler ontwerp zou van mij ook mogen, maar je komt vanzelf toch uit bij een OLED-scherm met hoge helderheid en relatief hoge resolutie en diverse goede sensoren, en dan kom je weer uit bij de huidige wat duurdere smartwatches.
Je krijgt toch niet méér notificaties wanneer je een Apple Watch draagt? De notificaties die je anders op je telefoon zou krijgen, krijg je dan op je watch. Dat is dus hetzelfde aantal. Volgens mij is de Watch dus niet zozeer het probleem maar de instellingen van welke notificaties apps mogen sturen (en wanneer). Daarvoor heeft Apple best uitgebreide instellingen inclusief complete profielen op basis van locatie en/of tijden.

Daarnaast helemaal eens dat ook een simpelere variant welkom zou zijn met een eenvoudiger scherm, betere accuduur en meer gericht op fitness. Bijvoorbeeld zonder een speaker en de mogelijkheid om te bellen, muziek te luisteren, ecetera.
Het aantal is niet hetzelfde, je krijgt wel meer meldingen die specifiek door de AW gestuurd worden zoals dat je te lang zit, of nog even een stevige wandeling moet maken om je ringen vol te maken, of dat je je ringen vol zijn of dat je in de te luide omgeving bent waardoor kans op gehoorschade etc. Die kun je inderdaad met instellingen wel weer uitzetten maar de AW stuurt dus meldingen die je anders niet gekregen had.
Je krijgt toch niet méér notificaties wanneer je een Apple Watch draagt? De notificaties die je anders op je telefoon zou krijgen, krijg je dan op je watch. Dat is dus hetzelfde aantal. Volgens mij is de Watch dus niet zozeer het probleem maar de instellingen van welke notificaties apps mogen sturen (en wanneer). Daarvoor heeft Apple best uitgebreide instellingen inclusief complete profielen op basis van locatie en/of tijden.
Maar je moet wél alles zelf instellen..... En de telefoon leg je gewoon weg op "STFU" stand, dat kan met de watch niet.
Zeker wel, profielen worden gedeeld onder alle devices incl de Watch, en daarnaast heeft de Watch zelf ook nog twee stille exta opties buiten de niet-storen modus: theatermodus en stille modus. Er zijn eerder te veel opties dan te weinig, in mijn beleving.

[Reactie gewijzigd door TimmiX op 10 augustus 2026 12:15]

De Apple Watch was best geniaal toen ik nog een Tesla had.
Toen die weg ging kwam ik er een jaar later achter dat alle andere functionaliteit óf irritant is (notifications), óf *veel* slechter dan bij de concurrentie.

Dus heb ik hem weg gedaan en m'n 10 jaar oude Polar V800 aan gedaan. De fitness functies van die V800 zijn (/waren 10 jaar geleden al) oneindig veel beter dan van de apple watch.
Wat doet Apple dan slechter dan de concurrentie ? Ben echt benieuwd, ik vind zelf namelijk het tegenovergestelde. En alle functies die die de V800 biedt heeft de Apple Watch ook, met of zonder van toegevoegde apps, daar is hij voor gemaakt namelijk.
Om maar eens iets heel eenvoudigs te noemen: Fatsoenlijke interval trainingen.....
Bij Polar heb ik een prachtige web interface waar ik van alles kan doen. Op de apple watch heb ik een minuscuul schermpje.
Bij Polar krijg ik zowel audio als vibratie bij interval overgang, bij Apple niets.
Bij Polar kan ik eenvoudig een hartslagmeter koppelen, bij Apple niet.
Bij Polar kan ik een hele week trainen zonder ooit op te laden, bij Apple moet de watch na iedere training aan de lader.
Bij Polar krijg ik een prachtige website met alle statistieken en analyses, bij Apple mag ik van geluk spreken als ze op een iPhone zichtbaar zijn.
Bij Polar heb ik fitness tests direct beschikbaar, bij Apple niets.

Serieus; Apple Health is een heel slap aftreksel van daadwerkelijke sports watches. Zo'n beetje alles wat sport data en analyse eenvoudiger maakt mist op de apple watch. De Ultra komt al iets beter in de buurt maar kost dan ook een arm en een been.
Het lijkt erop dat je al even geen Apple Watch hebt gebruikt...
Bij Polar kan ik eenvoudig een hartslagmeter koppelen, bij Apple niet.
Vandaar dat ik mijn Polar H10 gewoon aan mijn Apple Watch kan koppelen, omdat het niet kan? Onzin dus. Dat kan al behoorlijk lang. Dan heb je die Polar Flow App tenminste niet nodig
Bij Polar kan ik een hele week trainen zonder ooit op te laden, bij Apple moet de watch na iedere training aan de lader.
Zonder training houdt mijn Watch het max 2 dagen uit. Met training 1 dag. Dus beetje overdreven, maar een AW zal nooit de accuduur halen van een sporthorloge helaas.
Bij Polar krijg ik een prachtige website met alle statistieken en analyses, bij Apple mag ik van geluk spreken als ze op een iPhone zichtbaar zijn.
Apple Gezondheid is een prachtige opslag van alle gegevens, waarmee je vervolgens helemaal vrij bent om een mooie (gratis) app te kiezen als Bevel om alles te analyseren en te bekijken op je AW. Dus dat is heel eenvoudig op te lossen.

Oftewel: Er kan best veel met de AW. Zeker icm Apple Gezondheid waarmee je elke app kunt kiezen voor analyses, en niet vastzit aan de app van de leverancier.
Daarom zeg ik, daar kun je dus andere apps voor gebruiken.. zoals workoutdoors bv. Maar,als jouw polar doet wat je wil... have fun :) Ik gebruik er ook een Garmin naast, vooral voor de langere afstanden. Maar, een smartwatch kopen en dan zeuren over notificaties.. :+

[Reactie gewijzigd door PanzerschrekNL op 10 augustus 2026 12:04]

De ultra zou sowieso geen optie voor mij zijn voor sports tracking, aangezien mijn huidige watch zwaar bekrast is juist door het sporten.

Is er een reden waarom de statistieken niet altijd syncen naar de iPhone, soms zie ik dat de watch soms zelf ook random een dag overslaat.

Het is voor mij eigenlijk niet belangrijk genoeg om er echt eens in te duiken.
Voor alle uitgebreide instellingen: www.workoutdoors.net
Heb een Garmin, maar daar herken ik dat ook van (irritante meldingen). Gebruik hem alleen nog maar voor hardlopen. Voor alledaags ben ik weer gewone horloges gaan dragen. Zien er mooier uit, zijn over tien jaar niet hopeloos verouderd en hoef je niet constant aan een oplaadkabel te leggen. En ze zijn geen constante afleiding met meldingen.

[Reactie gewijzigd door PrimusIP op 10 augustus 2026 11:18]

Whoop band of Garmin band kopen zonder scherm en een regulier horloge.
Het is aan u om de notificaties in te stellen
Zal tijd worden voor een rond exemplaar.. Ze lopen echt achter op dit vlak dat ze deze optie niet erbij aanbieden, een rond horloge is veel fijner uit eigen ervaring en genoeg concurrenten die dit wel aanbieden, helaas wel met nodige beperkingen qua functionaliteit gezien geen "Apple"

[Reactie gewijzigd door Technoid op 11 augustus 2026 09:39]

En ik hoop dat we vierkant/rechthoekig blijven.
Ik ben daarom ook voorstander dat er keuze in komt, kan prima naast elkaar bestaan.
Ze lopen echt achter op dit vlak,
Oprechte vraag; Ik vind vierkant zelf juist veel prettiger. Ik snap dat sommige mensen liever rond hebben - dat is dan ook gewoon een persoonlijke preferentie, maar waarom is vierkant achter lopen?

[Reactie gewijzigd door Lagonas op 10 augustus 2026 15:51]

Achter lopen snap ik ook niet. Al jarenlang een Apple Watch (Ultra), tussendoor een Garmin geprobeerd. 1 van de betere modellen van hun (965?) en het ronde scherm vond ik een minpunt. De UI van een rond scherm is een stuk minder prettig dan rechthoekig.

Stel je voor dat je telefoon rond is. Of beeldscherm van je PC/Laptop
Zoveel mensen zoveel wensen. Voor mij was het vierkante model juist de reden om van m’n Samsung Watch over te stappen naar een Apple Watch. Met dat ronde scherm had ik altijd het idee informatie te missen. Op een vierkant horloge past simpelweg meer tekst/ informatie.
Welke informatie mis je dan precies? Een Samsung Watch is ontworpen voor een rond scherm en een eventuele ronde Apple Watch zal ook daarvoor ontworpen zijn. Je mist dus niets, dus ik vind dit niet echt een valide argument. Ik heb zelf een Apple Watch, maar ik moet zeggen dat ik de Samsung Watches mooi wel mooi vind. Het is gewoon dat je de voorkeur hebt voor een vierkant of ietwat rechthoekig scherm tegenover een rond scherm?
Dat lijkt me duidelijk: een lap tekst past beter op een rechthoekig schermdan op een rond waar bovenste en onderste regels nu eenmaal erg kort zijn. Een grid met apps past vaak ook handiger op een rechthoekig scherm dan op een rond scherm, al is het verschil kleiner en met 1 app in het midden, 6 erom heen en eventueel nog 12 daarom heen heb je juist heel efficiënt ruimtegebruik, maar b.v. 8 apps wordt lastig…
Ik lees doorgaans geen lappen tekst, als het te lang is kijk ik op mijn telefoon.
Op een rechthoekig scherm past simpelweg veel meer tekst dan op een rond scherm. Moest altijd veel meer scrollen dan met m’n AW
Uit eigen ervaring: bij een sms, whatsapp bericht of noem maar op moet je veel meer scrollen. Er past simpelweg minder text op een rond schermpje.
Ik heb al jarenlang een (ronde) Withings Scanwatch. Meer dan voldoende voor notificaties, fitness tracking en gezondheidsmonitoring. Het grote verschil: 3 weken met een keer opladen (soit, na 4 jaar is het 2 weken), regelmatig updates. En gewoon, een ronde wijzerplaat en echte wijzers, klein display er achter. Meer is niet nodig. En, ik vind een vierkant horloge getuigen van weinig smaak (da’s volkomen subjectief, anderen verafschuwen mijn Withings). Dat vond ik al drcennia voor de eerste smartwatch.

Zou Apple zo’n minimalistisch (rond) horloge lanceren, dan zal ik die zeker overwegen omdat Withings niet helemaal perfect aansluit op iOS.
Als ze mensen willen bedienen die een rond horloge willen dan is dat goed maar ik vind met een digitale watch een vierkante vorm echt veel fijner.

Ik heb de ultra 2 vanaf de launch en draag hem echt elke dag. De functies die het bied vind ik zo chill, vooral aankopen goedkeuren, automatisch inloggen op m’n Mac en zelfs je muziek op pauze zetten als je streamt vanaf een andere device. Echt te chill gewoon 😁
Er is geen engelen reden waarom dat alle al niet met een rond hormone zou kunnen. Het engine verschil is dat het scherm vaak minder efficiënt te gebruiken is, zie mijn reactie hierboven.
Ronde smartwatches zijn totaal nutteloos. Er is een reden dat beeldschermen vierkant zijn (of rechthoekig tegenwoordig) en niet rond....
Ik begrijp je punt, maar voor mij hoort een horloge rond te zijn, bij voorkeur met 2 of 3 ronddraaiende delen… ik heb dan ook een Scanwatch2. Maar dat is natuurlijk niks voor mensen die liever tig apps hebben en het ervoor over hebben met een schermpje om hun pols rond te lopen.
Ik heb 27 jaar geleden voor bijna Fl. 3000,- een Breitling gekocht, ik ken m'n horloges, maar een smartwatch zoals m'n Apple Watch behoort gewoon vierkantig te zijn; maximaliseer schermoppervlak voor het beoogde doel.
Oh! Mooi horloge!
Maar ... omdat je moeilijk beide tegelijk kunt dragen: ligt de Breitling in een laadje en wordt er enkel uitgehaald voor bijzondere gelegenheden? Is het een dagelijks gevecht tussen die 2 welke je vandaag draagt?
Hierdoor ben ik op mijn hybride gekomen, ziet er nog echt uit en kan die smartwatch dingen die ik het belangrijkst vind. De rest loopt op de iPhone.
Nou, het probleem is een beetje, dat ding is nu dus 27 jaar oud (een Chronospace!). Die heeft onderhand wat onderhoud nodig; het digitale deel loopt niet meer helemaal sync met het analoge deel (analoog loopt een paar minuten per maand achter, heel storend..).

Maar voor dat onderhoud moet 'ie met een koerier naar Zwitserland gebracht worden en dat onderhoud kost iets van €600,- en dat heb ik even niet over. En ik ben ook nogal verwend met m'n Apple Watch en alle metingen ondertussen. Dus ja ik heb de Breitling nog wel en 'als ik later groot ben' laat ik 'm ook wel fixen, maar dat geld heb ik nu elders wel even hard genoeg nodig..
Ik had een AW SE2, maar ik vond het design een van de mindere dingen, naast de dramatische batterijduur en leeftijd (1,5 jaar). Nu overgestapt op Garmin. Qua vormfactor wel veel meer tevreden, behalve dat de UI een stuk minder is.

Ik vind dat AW het ook wel echt aflegt tegen Samsung en Google met hun design. Kortom een stevige refresh zou geen kwaad kunnen.
Ik vind het ontwerp van de AW stomweg saai. Hardware +Software werkt fantastisch. Maar eerlijk gezegd vind ik ook de watch faces niets vergeleken met de Samsung Galaxy Watch
Design is erg persoonlijk. Ik vind de AWU juist enorm mooi. Daarnaast hoef ik nooit meer mijn phoon mee te nemen als ik de deur uit ga, luister ik er muziek mee en betaal er mee. Ik had altijd een Garmin, maar wat is de AWU dan een verademing. Vooral natuurlijk als je al in het Apple eco-systeem zit.
Oh, ik heb dat juist met de Samsung watch die het aflegt tegen de Apple Watch. Als ik ze naast elkaar zie, dan is vierkant toch echt wel iets vernieuwends. Rond is zo traditioneel en misschien dat mensen daarom rond meer als vertrouwd ervaren?
Een horloge is wel een statement wat je moet staan om de arm vind ik. Om die reden heb ik bijvoorbeeld nooit een Pixel Watch overwogen omdat ik dat design gewoon niet mooi vind. Kan me voorstellen dat dat bij de Apple Watch net zo is. Het hoeft niet perse rond te zijn, maar een keer een andere behuizing zou toch wel eens interessant zijn.
Het ziet er inderdaad niet uit. En het idee dat ik een horloge moet opladen stoort mij mateloos, dus daar begin ik niet aan.
Je zou de withings kunnen nemen die laad je een keer in de 2/3 weken op.
Het is maar net wat je belangrijk vindt. Ik ben van een smartwatch teruggegaan naar een automatisch horloge. Doordat dit mechanisme moet ik het elke paar dagen bij zetten, maar nooit op te laden.

Het idee van die mechaniek trekt mij juist en daarnaast vind ik het prettig dat het niet smart is maar enkel de tijd en datum aangeeft. Wel zo rustig. Maar ieder z'n ding.
Ik ben wel benieuwd. Mijn AW 4 heb ik dit jaar 8 jaar en daar is de jus wel echt vanaf. Met name de batterij. Ik ga daar geen cent aan uitgeven voor een nieuwe batterij. Ik vond daarnaast nog geen enkele AW de upgrade waard. Een nieuw interessant uiterlijk kan me wellicht nog wel over de streep trekken.
Een device zonder scherm maar met Apple Pay zou voor mij een instant buy zijn. Overigens zou ik de geruchten van "journalist" Mark Gurman altijd met een korreltje zout nemen; Is de nieuw Apple TV er al? Of de MacBook met Touch scherm? :+
Zou het niet kunnen zijn dat Apple constant nieuwe ontwerpen, vormen, schermen etc voor de Apple watch overweegt? Dat het bedrijf ook heel voorzichtig is met het wijzigen van zo’n succesvol device lijkt me ook niet meer dan logisch. Ik begrijp de nieuwswaarde van dit bericht van Gurman dus niet helemaal. Bovendien de komende watches veranderen nauwelijks, zoals verwacht.
Nieuwe vormen en apparaten zullen altijd uitgeprobeerd te worden, ik durf te wedden dat er jaarlijks minsten 60 ontwerpen per productgroep zijn die allemaal sneuvelen. (waarin genoeg op elkaar zullen lijken met zeer kleine verschillen)

Persoonlijk wacht ik nog altijd tot Apple ooit een Focus (horizon games) uit brengt, dat zou voor mij een directe aankoop zijn. :+
Zou het niet kunnen zijn dat Apple constant nieuwe ontwerpen, vormen, schermen etc voor de Apple watch overweegt? Dat het bedrijf ook heel voorzichtig is met het wijzigen van zo’n succesvol device lijkt me ook niet meer dan logisch. Ik begrijp de nieuwswaarde van dit bericht van Gurman dus niet helemaal. Bovendien de komende watches veranderen nauwelijks, zoals verwacht.
Op zondag komt zijn nieuwsbrief uit, die moet hij ergens mee vullen en dat was deze week dit vage gerucht. Steve Jobs zei altijd “ik ben net zo trots op de producten die we niet uitbrengen als de producten die we wel uitbrengen”, op die eerste groep doelt Gurman nu.
Word het niet eens tijd voor een Gurman Tracker op Tweakers, hoe vaak had meneer gelijk met zijn leaks (ff afgezien van de open deuren als de volgende SoC komt in de herfst en wordt sneller dan de vorige)
Kun je in 10 minuten in elkaar flanzen. Wat houd je tegen?
Er bestaat een website die dat behield tot 4 jaar geleden.

https://appletrack.com/mark-gurman/
Mja, die ken ik, die is niet actueel, en daar worden open deuren meegenomen IMHO.
Gurman heeft heel veel goede contacten en over het algemeen een betrouwbare bron maar krijg soms het idee dat hij wel heel veel geruchten de wereld in gooit.
Dat ronde zal vast wel overwogen zijn maar geloof ook niet dat ooit serieus is overwogen het te gaan maken. In eerste instantie zelf nooit echt geïnteresseerd geweest in een Apple Watch tot de Ultra (1) uit kwam. Met de langere batterijduur en daarbij een e-sim mogelijkheid en de looks ben ik toch overstag gegaan. Voor mij mag alles zo blijven zoals het is. Misschien langer op 1 batterijduur en iets platter maar voor de rest heb ik eigenlijk weinig te klagen.
Tja, het zijn allemaal zulke open deur artikelen van hem. Natuurlijk overwegen ze een ander ontwerp! Doen ze waarschijnlijk jaarlijks. Ze zullen ook andere hardware overwegen. Andere bandjes. Ander scherm. Nieuwe sensoren. Nieuwe softwarefuncties. Wordt allemaal overwogen! Dat is alleen uiterst nietszeggend over wat wat er uiteindelijk uit al die overwegingen komt... Voor elke “overweging” een artikel maken, dan blijkt er uiteindelijk wel iets van waar te zijn/in de praktijk uit te komen natuurlijk.

[Reactie gewijzigd door WhatsappHack op 10 augustus 2026 12:43]


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn