De Gates Foundation van Bill en Melinda Gates heeft haar laatste aandelen in Microsoft verkocht. Daarmee heeft de liefdadigheidsstichting van de Microsoft-medeoprichter geen belang meer in het miljardenbedrijf. Gates is zelf al lang niet meer betrokken bij Microsoft, al zou hij het bedrijf nog wel informeel adviseren.
De stichting verkocht onlangs de laatste 7,7 miljoen Microsoft-aandelen ter waarde van 3,2 miljard dollar, omgerekend bijna 2,8 miljard euro, aldus International Business Times. Het is voor het eerst sinds de oprichting van de organisatie in 2000 dat de Gates Foundation geen belang heeft in Microsoft. Het gaat overigens niet om een plotselinge verkoop van de aandelen; de stichting verkocht de afgelopen jaren al het grootste deel van haar bijna 30 miljoen aandelen.
Vermoedelijk verkocht de Gates Foundation alle Microsoft-aandelen om geld vrij te maken. Een jaar geleden kondigde Gates namelijk aan dat hij vrijwel al zijn rijkdom in de komende twintig jaar wil weggeven via de stichting. Daarvoor is het versneld besteden van de beschikbare middelen nodig. Op 31 december 2045 stopt de stichting te bestaan. Gates is dan 90 jaar oud.
Volledig vertrek uit Microsoft
Het private fonds Gates Foundation investeert jaarlijks miljarden in onder meer gezondheidszorg, het voorkomen van ziekte en het bestrijden van armoede. Het is de laatste officiële manier waarop Gates Microsoft zou kunnen beïnvloeden. Gates is namelijk sinds 2000 geen ceo van Microsoft meer en heeft sinds 2020 geen bestuurszetel meer.
Overigens stopt de stichting niet met het investeren in bedrijven als manier om waarde 'op te slaan'. Het geld van de stichting bestaat volledig uit aandelen. Onlangs kondigde de stichting nog een samenwerking met Anthropic aan.
:strip_exif()/i/2008180486.jpeg?f=imagenormal)