WK 2026: Scoor de beste deals! Stel jouw winnende opstelling samen met behulp van ons advies.

Terraria krijgt crossplay rond 15-jarig jubileum

De game Terraria, die dit jaar vijftien jaar bestaat, gaat crossplay krijgen met een toekomstige update. Dat heeft de ontwikkelaar Re-Logic bevestigd. Wanneer dat precies beschikbaar zal zijn, zegt de ontwikkelaar niet.

Re-Logic zegt dat de updates zullen blijven komen, hoewel de game al vijftien jaar bestaat. "Voorlopig kunnen we met zekerheid bevestigen dat crossplay binnenkort beschikbaar zal zijn en dat Terraria-updates ook na versie 1.4.6/crossplay zullen doorgaan", aldus de ontwikkelaar. De game werkt op veel platforms, waaronder pc, Microsoft XBOX, Sony PlayStation, Nintendo Switch, Apple macOS, iOS, Linux en Android.

Naast crossplay komt er een 15th Anniversary Collector's Edition, maar daarover zegt de ontwikkelaar vrijwel niets. Preorders daarvan beginnen later dit jaar. De game is tot nu toe 70 miljoen keer verkocht, waarvan bijna 40 miljoen keer op pc, bijna 20 miljoen keer voor smartphones en 10 miljoen keer voor consoles. Kopers op pc speelden tot nu toe gemiddeld meer dan honderd uur. De game heeft honderdduizenden gelijktijdige spelers op Steam.

Terraria
Terraria

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

18-05-2026 • 11:14

25

Submitter: MoonRaven

Reacties (25)

Sorteer op:

Weergave:

Een van de games die mij niet wisten vast te pakken. Het bouwen en minen van zaken vond ik leuk, maar de boss fights etc. trokken mij totaal niet. Daardoor elke keer niet veel verder gekomen dan enkele uurtjes spelen en dan weer een tijd te laten liggen.
Ik heb geen idee wanneer je het hebt geprobeerd, maar misschien is Journey Mode iets voor je?
Dit is een speciale modus met veel knoppen waar je aan kan draaien om de difficulty naar eigen wens aan te passen.
Geen zin in boss fights, maar wil je wel progressie in je wereld? Dan zou je bijvoorbeeld God Mode tijdelijk aan kunnen zetten.
Oh, dat is goed om te weten. Ik liep namelijk om dezelfde rede vast in het spel als de persoon boven je.
Begrijpelijk, het is praktisch gezien een boss-rush game alhoewel je tussen bosses aardig wat tijd kwijt kunt raken aan vergaren van resources. Met name net voor en na de hard mode switch is het erg grindy en ben je vooral bezig met ores harken eigenlijk alleen om maar de volgende iteratie pickaxe te kunnen craften. Dat hebben ze eigenlijk nooit leuker weten te maken in mijn ogen.

Ik heb persoonlijk het nooit echt interessant gevonden om dan weer te bouwen in Terraria, want het komt heel erg neer op 2D pixel art waar ik simpelweg niet goed in ben. Dan start ik toch liever een Minecraft op en ga ik voor de net wat meer abstracte vormgeving. Terraria is voor mij toch echt de boss rush en het vergaren van de sterkst mogelijke gear.
Vraag me af of de dev al nageslacht heeft om zijn visie van "de laatste patch, honest this time number 30" heeft getraint :+
Weet nog dat ooit, ooit dat terraria 1.4 de laatste versie zou zijn en dat er dan focus op terraria 2 kwam... Best wel blij dat ze nog gewoon door draaien erop cross-play is inderdaad vet.
idd, ik geloof nooit dat een sequel zo populair als het origineel zou worden. Is een prima spel om gewoon door te ontwikkelen of gewoon te laten voor wat het is en als de ontwikkelaars echt iets nieuws willen dat ze een volledig nieuw spel maken.
Een leuk spel , ik heb het veel gespeeld met mn kameraden in 2011 :Y) , ook de let's plays van Totalbiscuit en Jesse Cox , waren legendarisch _/-\o_

Ik heb het verleden jaar nog een keer gespeeld , maar naar mijn mening is het gewoon teveel veranderd
Zo die naam heb ik al lang niet gehoord zeg. Ik denk nog wel eens terug aan zijn wtf series.
Daar zeg je wat. Heb ik ook erg van genoten destijds. Een goede kijk op een game of het wel of niet wat voor mij was. Hij speelde gewoon de game ipv zo nu en dan een scene van zijn ervaringen.

Zelf nooit echt interesse gehad in Hearthstone, maar zijn Lord of Gimmicks serie vond ik altijd geweldig om te zien.
Lopen de console versies nu minder achter dan?

Ik weet nog paar jaar terug, wou het spelen weer eens spelen maar kwam achter dat PC nog steeds "het meest up to date is".

Als je het dan cross play maakt wordt dat een probleem.
De game werkt op veel platforms, waaronder pc, Microsoft XBOX, Sony PlayStation, Nintendo Switch, Apple macOS, iOS, Linux en Android.
Sinds wanneer valt Linux niet onder PC? Kunnen we alsjeblieft gewoon Windows zeggen? macOS draait ook gewoon op PC's trouwens. Doe dan iets als "waaronder PC (Windows, Linux, macOS)".
als je de oude "I'm a PC, and I'm a Mac" commercials moet geloven is PC dus niet mac :)
En windows is niet alleen pc, want er zijn ARM builds en oude windows phones. gewoon PC zou zelfs BSD varianten kunnen zijn, of TempleOS (oke, wel heel weinig gebruikers hiervan)
huh wat? Ik mis context, heb persoonlijk niet het gevoel dat ze schijt hebben aan hun community?
Elke update gaan nog steeds al die servers stuk. Het zelf hosten van dat spul is door de community bij elkaar gehacked en ze maken maken het niet mogelijk om op een oudere versie te blijven hangen.

Ik host dus zo'n Terraria server en gvd wat een hork in verhouding tot bijna elk andere game.
Maar waarom laat je je server dan updaten.
Geen keuze want je playerbase wordt automagisch (geforceerd) naar de laatste versie en een oudere versie draaien zoals bij b.v. Minecraft (of elke andere soortgelijke game) wel normaal is, is ook geen optie.

Soms duurt het dus leuk 2 maanden voordat de community weer wat in elkaar geflantst heeft wat werkt.

Nu speel ik terraria zelden en is het voor mij het systeembeheer gedeelde, maar IMO vind ik dat Terraria dit echt ontzettend waardeloos aanpakt en in die zin openlijk schijt heeft aan hun eigen community.

Het is de kutste gamesever die ik host.
Geen keuze want je playerbase wordt automagisch (geforceerd) naar de laatste versie en een oudere versie draaien zoals bij b.v. Minecraft (of elke andere soortgelijke game) wel normaal is, is ook geen optie.
Misschien begrijp ik je verkeerd, maar in Steam heb ik gewoon de optie om meerdere versies te kiezen.

De oudste is v1.0.6.1 uit 2024
Het probleem is vooral dat je met die oudere versies niet online kan.
En tModLoader? Voor zover ik weet lopen de versies daar achter.
Wacht, dus server software is niet officieel ondersteunt? of ben je verplicht up te daten en breken je oude mods/plugins ofzo? dit is bij minecraft altijd al zo en kan je met de launcher ene oudere client runnen, maar als al je plugins zijn geupdate, werkt de nieuwe server best prima.

frustratie?
Probleem is vooral Tmodloader dat veelvuldig gebruikt wordt in Terraria serverland. Dit is een community product, niet van Terraria zelf en er is vanuit Terraria ook nul ondersteuning want dit probleem speelt dus al pak en beet 15 jaar.

Bij Minecraft kies ik er zelf vaak voor om een paar weken/maanden later pas te upgraden naar de laatste volle release, wanneer de core plugins er allemaal ook klaar voor zijn. Is geen probleem, want je kan de oudere Minecraft versies lekker blijven spelen tot het einde der dagen.

Bij Terraria kun je dus niet meer online zonder de laatste versie te hebben en maken ze het niet mogelijk om oudere versies te downloaden. Het duurt regelmatig een paar weken voordat Tmodloader werkt met de nieuwe versie en je server is al snel vrij waardeloos zonder de plugins.


Niemand draait vanilla minecraft.jar als serieuze server, (praktisch) allemaal paper oid met een zooi plugins. In diezelfde zin draait niemand een vanilla Terraria server.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn