Renders tonen duurdere versie Sony WH-1000XM6-koptelefoon met kortere accuduur

Er zijn renders verschenen van wat een 'ColleXion'-versie zou zijn van de Sony WH-1000XM6-koptelefoon. De nog niet aangekondigde koptelefoon zou enkele upgrades hebben, maar ook een downgrade: de accu gaat minder lang mee. Met 629 euro zou hij ook fors duurder zijn.

In plaats van 30 uur van de XM6 zou de ColleXion-versie tot 24 uur komen met ruisonderdrukking aan, melden HotEUDeals en OnLeaks. De koptelefoon gebruikt metaal voor de scharnieren in plaats van plastic. Dat kan steviger zijn, al zal het vermoedelijk zorgen voor een iets hoger gewicht: metaal is zwaarder dan kunststof.

De koptelefoon heeft een USB-C-poort en 3,5mm-jack. Het is onbekend of er een USB-kabel in de doos zit. Het materiaal daarover spreekt elkaar tegen, schrijft OnLeaks. De koptelefoon heeft twaalf microfoons voor actieve ruisonderdrukking. Ook zijn er zes microfoons voor AI-beamforming voor een betere geluidskwaliteit bij bellen.

Er zijn ook nog details onbekend, zoals hoe groot de drivers zijn en wat het gewicht is, naast een eventuele IP-rating voor water- en stofdichtheid. Die informatie zal niet lang op zich laten wachten, want volgens OnLeaks komt de koptelefoon binnenkort al uit. Sony zou het nieuwe model dinsdag willen presenteren.

The ColleXion zou een nieuwe luxelijn van producten worden. Deze koptelefoon zou dus buiten de normale lijn van XM-koptelefoons met een nummer vallen en dus alleen WH-1000X The ColleXion heten.

Sony WH1000X The ColleXion, bron: OnLeaks/HotEUDealsSony WH1000X The ColleXion, bron: OnLeaks/HotEUDealsSony WH1000X The ColleXion, bron: OnLeaks/HotEUDealsSony WH1000X The ColleXion, bron: OnLeaks/HotEUDeals

Bron: OnLeaks/HotEUDeals

Onderdeel Sony WH-1000X ColleXion Sony WH-1000XM6
Processors QN3 + V3 QN3-processor
Anc Adaptieve anc, 12 microfoons Adaptieve NC-optimalisatie
Drivers Bespoke co-tuned drivers 30mm drivers
Bellen 6-microfoon AI-beamforming Mems-microfoon
Accuduur met anc 24 uur 30 uur
Accuduur zonder anc 32 uur 40 uur
Oplaadtijd 5 min = 1,5 uur 3,5 uur volledig
Bluetooth Bluetooth 5.x Bluetooth 5.3
Materiaal scharnier Metaal Kunststof
Gewicht N.n.b. 254g
Aansluitingen 3,5mm + USB-C 3,5mm + USB-C
Prijs 629 euro 379 euro

Door Arnoud Wokke

Redacteur Tweakers

17-05-2026 • 12:27

91

Reacties (91)

Sorteer op:

Weergave:

Laten we nou niet doen alsof 24u te weinig is.
Mijn B&W doet volgens mij 18 uur en ik heb daar nog nooit een probleem mee gehad. Wellicht mensen die de hele dag met zo'n ding oplopen wel... Maar misschien is een kortere batterijduur dan wel een trigger om ook eens zonder koptelefoon door het leven te gaan.
Oplossing: twee koptelefoons
Andere oplossing: Sennheiser Momemtum4

60 uur en wordt ook daadwerkelijk gehaald bij mij
Ik kan deze batterijduur bevestigen! Ik vond dit voorafgaand aan de aanschaf ook een belangrijke feature, maar ben er achter gekomen dat het niet zoveel uitmaakt omdat er in die 60 uur zoveel gelegenheden zijn om op te laden. Wat wel fijn is (en belangrijker voor mij), is als je binnen korte tijd een paar uur gebruiksduur erbij kan laden.
Oplossing: powerbank eraan hangen. Oplossing: even opladen. Oplossing: niet 24 uur lang achter elkaar luisteren. Oplossing: even wired zetten, opladen. Oplossing: even wireless houden, maar lader eraan in stopcontact.

Daarnaast: 5 min = 1,5 uur. Waar hebben we het over? Kun je 5 minuten zonder, om dan 1,5 uur te luisteren? Je moet toch vast ook even naar de WC op een dag?

Ik kan wel situaties bedenken waarbij 30 uur fijner is dan 32 uur. Als je bijvoorbeeld een week in een grot gaat wonen. Of in de rimboe gaat reizen. Dan neem je, hoop ik, een degelijke powerbank mee. Eentje die niet in je backpack in de fik vliegt.
Oplossing waarvoor? Als je elke dag de hoofdtelefoon al 20uur gebruikt, dan zijn de 4 uur dat je slaapt toch voldoende om hem op te laden? Anders is geen enkele batterij duur voldoende als je hem 24uur per dag draagt.
Als je >18 uur continue PER DAG en zonder onderbrekingen aan een koptelefoon hangt dan heb je wel wat grotere problemen op den duur dan dat je accu niet lang genoeg meegaat.

Een: je hersenen raken ontwend aan omgevingsgeluid/prikkels. Je kan dan niet meer goed omgaan me je omgeving.
Twee: voor de gezondheid van je oren en huid lijkt me het ook niet erg bevordelijk.

Ik zie steeds meer mensen de hele dag met een koptelefoon lopen, dat kan gewoon niet goed voor je zijn.
Zie ook bijvoorbeeld: https://www.gezondheidenwetenschap.be/gezondheid-in-de-media/te-veel-noise-cancelling-kan-je-overgevoelig-maken-voor-geluid

Dus 18 uur is meer dan genoeg. En zelfs dan: hij laadt 1,5 uur gebruik per 5 min op; dus ga even naar het toilet en je kan weer 1,5 uur.
Gaan slapen wellicht?
Ik slaap perfect met mijn wh-1000xm4 op.
Als zijdelingse opmerking kan anc een goed alternatief zijn tegen geluidsoverlast van verkeer, buren etc?
Kon anc mijn tinnitus maar cancelen
Natuurlijk is 24 uur op papier genoeg om de dag door te komen, zelfs 1 waarbij je veel reist (lees: 14 uur vlucht + de tijd voor/na de vlucht) maar relatief ten opzichte van andere premium ANC-headsets is het simpelweg erg weinig.

Als we kijken naar 3 grote merken die nu de toon zetten, ligt het gemiddelde op maar liefst 55 uur accuduur met ANC aan. Sony zette vanaf de XM2 hun standaard op 30 uur, Sennheiser haalt 60 uur met de Momentum 4, en Nothing heeft recent de markt opgeschud door met de Headphone (a) maar liefst 75 uur (!!) met ANC aan te bieden. Als Sony voor een nog duurdere, luxere variant terugvalt naar 24 uur, leveren ze niet alleen in op hun eigen vorige generaties, maar zitten ze ook ruim onder de helft van wat de concurrentie inmiddels als standaard neerzet. Voor een premium topmodel is dat simpelweg gewoon een regelrechte stap achteruit.
Zou het een gewichts/balans kwestie kunnen zijn? Zwaardere drivers VS lichtere accu.
Nothing en Sennheiser zijn niet te vergelijken met deze Sony. Totaal ander segment. Dat is zeggen alsof een budget Android met een grote accu beter is dan een flagship Android waarvan de accu kleiner is.
Tja, midrange* telefoons uit China hebben op het moment daadwerkelijk een veel hoogwaardiger accu dan iPhones van €1600. Dus je vergelijking gaat onbedoeld juist goed op.

* zeg maar gerust 'budget' gezien de huidige flagship prijzen
Je kan accuduur niet 1 op 1 vergelijken als de specs totaal anders zijn. Mijn 3310 ging dagen mee
Mijn CMF koptelefoon gaat 100 uur mee, das pas ontspannen, laad hem eens in de maand op

Dus meer betalen voor minder dan 30% daarvan lijkt me niet super
Of je nou een keer per week of 1x per maand op moet laden maakt ook weinig uit. Ik heb eerlijk gezegd juist met apparaten die langer dan een paar weken meegaan (zoals e reader, in mindere mate Garmin horloge) dat ik ze vergeet op te laden en ze dan altijd net op een onhandig moment (bijna) leeg zijn..
Wat ik dan vooral belangrijk vind is hoeveel tijd je nog hebt vanaf het punt dat het ding aangeeft dat de accu bijna leeg is. Ik gebruik mijn oude WH1000-XM3 alleen nog maar voor teams calls bij het thuiswerken en die ligt verder gewoon op mijn bureau daar (waar ik alleen werk). Een kortere accuduur kan ook betekenen dat als je dan het ding nodig hebt en je krijgt dan het signaal dat hij op moet laden je het dan niet meer haalt.

Speelt natuurlijk ook mee hoe goed je überhaupt op het apparaat kan zien wat de status van de accu is. Die oude Sony kan ik op een knopje drukken en dan zegt de stem wat het accu niveau is dus dat is makkelijk... Mijn airpods pro v2 die ik nog gebruik ook al heb ik geen iPhone meer daar weet ik het niet van tenzij ik een 3rd party appje op mijn telefoon start en bewust het doosje even openklap om hem te laten rapporteren wat het accu niveau is... dus die gooi ik gewoon zo af en toe op goed geluk aan de lader, maar ik zit ook wel eens ineens met een leeg doosje als ik ze meer gebruikt heb dan ik bij stil stond. En dit komt uiteraard doordat ik het ding met Android gebruik, op een iPhone is het wel gewoon duidelijk.
Ja ik zie een hoop grotere veranderingen dan die 20% kortere accuduur. Zeker de moeite van het beluisteren waard als ze de drivers geoptimaliseerd voor muziek hebben. En de anc zou ook zeker een enorme stap kunnen maken met 12 microfoons, mijn xm3 pikt windgeruis enorm op en vooral door meerdere mics te crosstererencen kun je dit mogelijk veel beter filteren. Dat schijnt al verbeterd te zijn in latere versies, maar toch ben ik benieuwd naar de anc op deze aanstaande koptelefoon.

Ik werd wat op het verkeerde been gezet door de titel, wellicht zou een betere zijn "Renders tonen duurdere versie van de Sony WH1000XM6 met vermeende upgrades maar ook kortere accuduur."

[Reactie gewijzigd door A Lurker op 17 mei 2026 16:52]

Ik reis regelmatig 30 uur of meer voor mijn werk met vliegen en overstappen en lokaal reizen, ik ben maar wat blij dat die batterij zolang meegaat.
Er zijn natuurlijk altijd gevallen dat 30 of 100uur handiger uitkomt. Maar in 99,9 procent van de keren is het niet nodig.
De telefoon die vaak als bron gebruikt wordt redt het ook niet 30uur op een acculading, zeker niet als je die 30uur actief gebruikt tijdens reizen.
Ik vlieg ook regelmatig lang en dan is een flinke powerbank die mee mag in het vliegtuig een uitkomst...niet alleen voor de koptelefoon.
Bespoke drivers. Oké dus de hardware wordt aangepast naar mijn wensen? Klinkt bijna als een cash grab.
Bespoke kan, afhankelijk van context, verschillende dingen betekenen. In deze context betekent het waarschijnlijk dat het een nieuwe driver is die speciaal voor deze koptelefoon is gemaakt - niet de standaard driver van de XM6. Het betekent niet dat ie op maat wordt gemaakt.
Ik lees dat meer als dat er nog geen details bekend zijn en daarom de marketing taal maar is overgenomen. Wie weet werd/wordt de originele xm6 ook verkocht met 'bespoke drivers'
Metalen scharnieren is het probleem niet. Als deze echter in plastic schalen vallen dan breken die af. Dat zie ik wel bij de Steelseries koptelefoon. Het metaal is heel, de oorschelp waarin de driver zit kan dit geweld echter niet aan van het draaien rond een soort kogelgewricht. De weg van de minste weerstand wordt dan gevonden.

Het is veel belangrijker of je onderdelen kunt kopen.
Heb zelf verschillende anc koptelefoons gehad de afgelopen +/- 20 jaar. Doodsoorzaak was achtereenvolgens: (bij een Nokia) afgebroken plastic ‘scharniertje’ wat ongeveer 1 x 2 mm2 doorsnee bleek te zijn — dus nog een wonder dat die het jaren volgehouden heeft, bij andere modellen van hooguit € 100: versleten accu en bekleding van de (niet verwisselbare) kunststof ‘leren’ oorschelpen die compleet in schilfers uit elkaar begon te vallen (bij een Aldi koptelefoon met metalen scharnieren, dat had ie dan weer wel).
Die extra belkwaliteit door extra microfoons zou een serieuze plus voor mij zijn. Maar niet zo serieus als €250.

Ik ben vaak teleurgesteld in de belkwaliteit van bluetooth headsets. Naast gewoon de lage bitrate van bluetooth headset profile, lijkt niets qua microfoons (+ANC) in de buurt te komen van mijn voormalige Plantronic Voyager.
Moest even glimlachen bij de opmerking op een techsite dat metaal zwaarder is dan plastic, maar blijkbaar bestaan er wel plastics die zwaarder zijn dan bv aluminium. :D
Tsja als er een grote groep ook al wereldwijd dagen voor de deuren van winkels voor een horloge van Swatch staan, zal er ook voor deze premium-uitvoeringen een markt zijn.

Ik vind de renders mooi hoor en ik vind de metalen uitvoering + IP classificatie wel een goede aanvulling, maar om daar 250 euro extra voor te betalen tegenover het huidige model gaat wel ver. Ik vind de Airpods Max 2 bijv. ook gewoon die prijs niet gerechtvaardigd op die enkele kenmerken na. Maargoed zolang consumenten diepe zakken blijven hebben geef ik fabrikanten gewoon gelijk om deze toestellen uit te brengen :).
Heb op het werk de XM4 en thuis de XM5 maar de XM5 was binnen 9 maanden de scharnieren kapot..... En om dat te laten fixen ben je een klein vermogen kwijt omdat je de hele hoofdband moet vervangen. Is ook een waardeloos systeem voor zo'n prijs.
Dat wordt de tweede nagel in de doodskist van deze ooit fijne koptelefoons. Met de XM5 werd het draagcomfort zoveel minder dan de voorlopers en was niet meer opvouwbaar. Ook het geluid is niet meer wat het ooit was.

Nu met de XM6 “collexion” dus een heel stuk duurder en mindere accuduur op de koop toe. En wat krijg je ervoor terug? “Betere” ruisonderdrukking en een metalen scharnier.. Whooptiefuckingdoo 😐
Ik vond zelf de versies voor de xm5 juist niet om aan te horen, en zelfs de xm5 is niet echt geweldig vergeleken met een degelijke wired headphone (ath-m50/dt770). Maar de XM5 heeft grote stappen gemaakt wat betreft de microfoon die nu ook buiten, zelfs op de fiets prima werkt. Dit werkt totaal niet op de xm4 en daarvoor.
Een draadloze koptelefoon laat zich natuurlijk moeilijk vergelijken met een bedrade koptelefoon. Zeker koptelefoons voor de massamarkt zoals de WH-1000 serie zijn vaak redelijk bass-heavy terwijl bijv. de ATH-M50X bekend staat om zijn neutrale weergave; nog los van een ingebouwde dac/amp tov een losse naar eigen keus, al dan niet met een eq naar eigen smaak. De ervaring is ook erg afhankelijk van de muziek die je luistert.

Voor een kantooromgeving waar je geen zin hebt in geouwehoer met snoeren vond ik de XM3 persoonlijk juist een erg prettige koptelefoon met prima geluid en draagcomfort, helaas kon hij niet tegen een stootje en helaas heb ik daarna gekozen voor de XM5. Dit is wel mijn laatste WH-1000.

Over buitengebruik kan ik niet meepraten, ik hou mijn aandacht liever bij het verkeer en de omgeving.
Als ze nou eens zouden investeren in fatsoenlijke oorschelpen die langer dan 3 jaar mee gaan. Bij elke koptelefoon die ik heb gehad zijn ze na die periode ongeveer verkruimeld.

Terwijl ik ook een Pioneer koptelefoon van ongeveer 50 jaar oud heb die nog prima is.
629,- maar mogelijk geen usb-c kabel in de doos? :s
Mss om ewaste tegen te gaan? Als dat het idee is verwacht ik straks ook een Ifixit score van 10 voor dit model 🫣
De usb-c kabel die ze er (bij de 5) wel bij deden was in ieder geval volkomen nutteloos. 10 cm lang ofzoiets.
Die zijn inderdaad e-waste. De eerste versies deden nog welk data. Kon je hem tenminste nog voor meerdere doeleinden gebruiken in geval van nood (zoals USB tethering of foto's van je camera halen).

Volgens het bronartikel zit er, wanneer die erbij zit, er wederom weer bij: https://www.hoteudeals.com/ --> https://www.hoteudeals.com/storage/news/collexion/hoteudeals.com-sony-collexion-black-10.jpg

[Reactie gewijzigd door Bliksem B op 17 mei 2026 21:51]

Dat mag niet meer van de EU.
dat ging om adapters, die optioneel mogen zijn als er een alternatief is zonder. niet kabels.
Dat hangt er vanaf. Het is juist soms aan te raden een goede kabel mee te leveren. Dit voorkomt dat apparaten kapotgaan doordat je een 2A kabel gebruikt op een 5A lader. Stel je gebruikt een el cheapo 1A kabel op een telefoon die >20 watt kan, dan brand gewoon je kabel door. Tot 2A hoeft er namelijk geen chip in. Daarna dus wel en is sowieso beter.

In dit geval ben ik vooral benieuwd of de koptelefoon audio over USB-C (via de DAC) ondersteund. Dan heb je een digitale lossless verbinding, je bent dan niet afhankelijk van de DAC buiten de koptelefoon en je hebt geen extra DAC nodig. In dat geval zou ik het wel fijn vinden als er een bijpassende USB-C kabel bijzit, van voldoende lengte voldoende soepel.

Spijtig genoeg gaat het weer om een korte USB-C naar A kabel, waar je eigenlijk niks aan hebt, behalve in geval van nood: https://www.hoteudeals.com/storage/news/collexion/hoteudeals.com-sony-collexion-black-10.jpg

[Reactie gewijzigd door Bliksem B op 17 mei 2026 21:53]

Wat je schrijft klopt niet, de USB standaard houdt rekening hiermee dus er bestaat geen verkeerde USB kabel tenzij het een Nep USB kabel is

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn