Het Nederlandse ASML gaat machines leveren voor chipproductie aan het Indiase Tata Electronics. Dat is een zusterbedrijf van Tata Steel, dat een vestiging in het Nederlandse IJmuiden heeft. Behalve machines belooft ASML ook te helpen de fabriek klaar te maken.
Tata wil in de fabriek in het Indiase stadje Dholera aan de slag met 300mm-wafers, zo meldt het bedrijf. Ook gaat ASML helpen met het op gang krijgen van de fabriek. Het gaat om de eerste fabriek in India die aan de slag gaat met 300mm-wafers. Behalve machines leveren gaat ASML ook helpen met het opleiden van personeel in de regio. Tata Electronics heeft het onder meer over 28nm- en 40nm-procedés in de fabriek. Daarmee gaat het om verouderde productieprocessen voor niet de meest geavanceerde chips.
De fabriek van Tata Electronics zou ongeveer 9,5 miljard euro gaan kosten. Dat is geen absurd bedrag voor het bouwen van een nieuwe fabriek. De Indiase overheid is bezig om het stadje Dholera in de provincie Gujarat om te bouwen tot een 'slimme stad'. De komst van de chipfabriek is onderdeel van de geplande transformatie van de kleine stad tot een grote stad met goed watermanagement die de Indiase overheid voor ogen heeft.
ASML en Tata ondertekenden in Den Haag een memorandum van overeenstemming over de samenwerking. Dat gebeurde in het bijzijn van de Indiase leider Narendra Modi en de Nederlandse premier Rob Jetten. Tata Electronics is onderdeel van de Tata Group, die ook eigenaar is van Tata Steel in Nederland.