Langverwacht vervolg Alien: Isolation treedt mogelijk buiten ruimtestation

Creative Assembly laat op Alien Day 2026 onverwachts een teasertrailer voor het vervolg op Alien: Isolation zien. De korte trailer start in een claustrofobisch ruimtestation, maar aan het einde openen de deuren naar buiten, wat suggereert dat de game zich ook buiten afspeelt. Er zijn nog geen details over de release gedeeld.

Waar het vervolg inhoudelijk over gaat, is niet bekend. Eurogamer benadrukt dat het spel zich waarschijnlijk niet direct na het origineel afspeelt, omdat het verhaal in andere media zoals stripboeken al is voortgezet. Ook de VR-game Alien: Rogue Incursion borduurt voort op het verhaal van Isolation. Het is niet duidelijk of hoofdpersoon Amanda Ripley terugkomt in het vervolg.

Na het onverwachte succes van de horrorgame Alien: Isolation in 2014 was het een decennium stil rond de game. In oktober van 2024 bleek plots dat er een vervolg in 'vroege ontwikkeling' was. Sindsdien werd er niets meer over gecommuniceerd.

Door Yannick Spinner

Redacteur

28-04-2026 • 07:26

24

Submitter: Joren Spinnoy

Reacties (24)

Sorteer op:

Weergave:

Ik heb de eerste game op de Playstation 4 met heel veel plezier gespeeld, zaten hele goeie schrikmomenten in. Ik kan wel zeggen dat ik Alien Isolation een van de beste Aliens games tot nu toe vond, en ik kijk dan ook al enorm uit naar dit 2de deel.
Mee eens, hier op de PC dan, maar nog nooit echt een spel gehad waar je vrijwel het gehele spel in angst zat om teveel te bewegen omdat je anders gepakt werd.

Ben erg benieuwd naar het nieuwe deel, zal in elk geval een grafisch hoogstandje worden, hopelijk krijgen ze UE5 wel een beetje in de vingers.
Wat al wel bekend is dat het spel in Unreal Engine 5 wordt gemaakt en niet in de oude Cathode engine

https://www.dsogaming.com/news/alien-isolation-2-will-use-unreal-engine-5-and-not-the-cathode-engine/
jammer, nog meer UE5 slop... Ze lijken nu al zo hard op elkaar.
Joepie. Nog meer TAA ghosting slop met performance issues, wat zowat de standaard van UE5 is geworden...


Los van het UE5 verhaal ben ik wel super excited voor een opvolger. Alien: Isolation is voor mij (op Amnesia the Dark Descent na) de beste horror game die ik ooit gespeeld heb. Echt een game waar je daadwerkelijk bang bent om van ruimte naar ruimte te verplaatsen.

[Reactie gewijzigd door Robinblitz op 28 april 2026 08:05]

Dat is bs UE 5 heeft helemaal geen performance issue.

Er zijn wel lazy defs die heel veel gebruik maken van auto generation bijvoorbeeld waardoor enorme overdraw in lumen komt bijvoorbeeld wat snel 30-40 fps kost en niks toevoegd.

En zo zijn er nog heel veel dingen. Maar dat ligt aan de devs en niet de engine.
Als je u zou inlezen alvorens je reaguurt dan zou je weten dat UE5 niet het probleem is maar dat studio's geen oog (lees budget) hebben voor efficiëntie en ze ook niet weten hoe ze UE5 Nanite en lumen moeten instellen.

Er is een steilere leercurve want je moet alles kunnen tweaken. Als je gewoon de basics instelt voor een bladerendek en open werelden dan loopt het 100% zeker mis. In UE5 kan je snel iets moois bouwen maar het vraagt veel expertise om te shippen.

En wat ook iedereen vergeet is dat UE5 dat actief aanpakt en met updates komt. Verhalen van 3 jaar geleden kloppen echt niet meer. Met UE 5.7 kan je dingen veel efficienter brengen doen dan met voorgaande edities. Zoals open werelden bouwen met veel bossen.

Bij Space games heb je sowieso geen bladeren dus dat probleem stelt zich al niet. Open wereld kan natuurlijk wel omdat ze ook buiten het space station zullen gaan. Wie weet op een planeet.
Dat hangt geheel af van de devs en welke assets ze gebruiken. De features van UE5 voor effecten etc kunnen heel goed zijn. Ik vindt vooral de lumen lighting erg goed. Wat wel veel tegenvalt tegenwoordig en dat zie je overal is de screen space reflections, daar wordt te vaak een deel van de voorgrond meegenomen om terug te spiegelen alsof het bij de achtergrond hoort.
Wat een kolder, dat ligt puur aan de developers sat het allemaal op elkaar lijkt, sowieso hebben steeds meer engines ook dezelfde opties waardoor het ook op elkaar lijkt. En zelfs dan nog, het ziet er tich keer beter uit dan 15 jaar geleden.
Holy shit, een vervolg op Alien Isolation! Wmb de beste horror game die ik speelde. Toevallig gister Routine uitgespeeld, the poor mans Alien Isolation, en dat is bedoeld als compliment. Heel kort, maar sweet. Ook echt een paar goeie scares gehad.
... van Creative Assembly. En dat geeft me hoop want CA gaat met dit deel ideeën uitwerken die ze voor het origineel niet voor elkaar kregen. De sterren staan juist... nu moeten ze het alleen maar niet verknallen. Kleine opgave.
Wat is graag zou zien is vervolg op : Alien - Dark Decent

Wat een spel & sfeer was dat ! Dol op die sentry gun(s)
zeker, echt een verrassing met spannende realtime xcom achtige gameplay!
Ja die was ook erg tof inderdaad.
Het is jammer dat veel van de horrorgames zoveel leunen op schrikmomenten. Er zijn natuurlijk games die dat anders doen en spanningopbouw gebruiken en dit vasthouden. In dit geval kijk ik graag terug naar System Shock 1 en 2, Alien etc. lijkt het helaas niet voor mij te zijn.
Ik vind het zo een toffe setting en zo mooi gemaakt maar ik heb er gewoon het hart niet voor. Stukje van isolation gespeeld paar jaar terug en dat heeft me gewoon levensjaren gekost, weet ik zeker. Hoop dat het weer een succes wordt voor de makers!
Hopelijk dat ze hier wel ook fatsoenlijk VR support uiteindelijk meeleveren, en niet dat we afhankelijk moeten zijn van UEVR, want native support is toch net wel ff wat optimaler.
Voor mij is Alien Isolation gewoon een van de beste games ooit gemaakt. Zo goed dat ik sinds Alien Isolation een beetje mijn interesse in andere games ben verloren. Deze teaser deed mijn hart sneller kloppen.

Wat Alien Isolation zo goed maakte was een heel delicate balans tussen verschillende elementen. En dit spel is duidelijk gemaakt door mensen die een dieper begrip hebben van wat angst is en hoe angst werkt. Het is heel makkelijk om het vervolg te verknallen. Ik vind het niet erg om te wachten als ze met Alien Isolation 2 recht doen aan de hoge kwaliteit van Alien Isolation. Ze hebben grote voetstappen te vullen.

Teasers zeggen doorgaans weinig over het uiteindelijke product maar deze teaser doet vermoeden dat Alien Isolation 2 inderdaad een sterk vervolg is, het deed mij denken aan de progressie van "Alien" naar "Aliens: Colonial Marines".
Ik vind het wel fijn dat mensen geen eenheidsworst zijn en kunnen genieten van andere dingen. Waaronder andere genres in games. Zorgt toch voor wat variatie en meer creativiteit wat mij betreft.

Natuurlijk ook wel een voordeel dat je zelf de keuze hebt in wat je koopt en speelt. Of tenminste, ik hoop dat er niemand is die je dwingt spellen te spelen waar je niks mee hebt.
Natuurlijk ook wel een voordeel dat je zelf de keuze hebt in wat je koopt en speelt. Of tenminste, ik hoop dat er niemand is die je dwingt spellen te spelen waar je niks mee hebt.
Het moet lastig zijn om een video game reviewer te zijn en objectieve scores te geven voor spellen in genres waar je niets mee hebt. Hierom denk ik dat het huidige reviewsysteem van T.net beter is. Men reviewt alleen wat persoonlijk aanspreekt en geeft geen score meer.
Ik kan echt genieten van een goeie walking simulator. Het zijn vaak games waar veel zorg en aandacht uitgaat aan de setting, het zijn meestal geen gehaaste games maar games waar je gewoon rustig doorheen kan.

De sfeer die in Alien:Isolation is neergezet is ongeëvenaard, en het oog voor detail en de liefde voor het bronmateriaal zie je in alles terug. De game is door liefhebbers gemaakt.

Zo is de game ook ontstaan, de studio heeft een demo gemaakt en deze zelf gepitcht naar SEGA welke de rechten voor de Alien franchise had. Het is een passieproject en dat zie je terug in de kwaliteit.

Deze Noclip documentaire is echt een aanrader: YouTube: The Design of Alien: Isolation - Noclip Documentary
Misschien vond je de Alien films niet leuk. Het kan ook zijn dat je het spel niet eng vindt of ongevoelig bent voor de angst-elementen in Alien Isolation. Als dat zo is kun je ook het licht uitdoen, headset opzetten en 's nachts spelen. Geluid goed hard zetten en als dat werkt hou je gegarandeerd hartproblemen over aan je ervaring.

Zo niet, ook prima. Horror werkt nou eenmaal niet voor iedereen. Daarom zie je op IMDB bijvoorbeeld horrorfilms een structureel lagere score krijgen dan bijvoorbeeld actiefilms of romantische comedy's. Het is een genre dat relatief slecht wordt begrepen.

Als dit niet je ding is zijn er voldoende genres die je misschien wel aanspreken. Daar zou ik me dan op richten.
Laten we wel wezen: van je reactie gaat ook niet echt een wil of bereidheid tot begrip uit. Dus dat je het niet begrijpt verbaast me niets.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn