'Amazon waagt twaalf jaar na Fire Phone-flop nieuwe poging op smartphonemarkt'

Amazon heeft plannen om opnieuw de smartphonemarkt te betreden, meldt Reuters. De e-commercegigant deed dat in 2014 al met de Fire Phone, die uiteindelijk enorm flopte. De nieuwe smartphone heeft intern de naam 'Transformer' gekregen.

Volgens vier bronnen van Reuters ontwikkelt Amazons afdeling voor apparaten en diensten de telefoon. Het apparaat wordt gezien als een 'potentieel mobiel personalisatieapparaat' en kan synchroniseren met spraakassistent Alexa. De personalisatiefuncties moeten het ook makkelijker maken om te bestellen bij Amazon en andere diensten van het bedrijf, zoals Prime Video en Prime Music, te gebruiken.

Ook de integratie van kunstmatige intelligentie is een belangrijk aandachtspunt bij de ontwikkeling van de smartphone. Vergaande AI-integratie zou de noodzaak van traditionele appwinkels kunnen wegnemen, redeneert Amazon. Alexa zou waarschijnlijk een 'kernfunctie' zijn, maar vormt mogelijk niet het primaire besturingssysteem.

Reuters heeft niet kunnen achterhalen wat de telefoon moet kosten, hoeveel omzet Amazon ermee hoopt te boeken en hoeveel er al is geïnvesteerd in het project. Daarnaast is niet duidelijk wanneer de smartphone zou moeten uitkomen. De bronnen van Reuters geven aan dat het project mogelijk geschrapt kan worden door strategische veranderingen of financiële problemen.

Amazon introduceerde zijn eerste telefoon, de Fire Phone, in 2014. Het apparaat werd zeer matig ontvangen. Daardoor daalde de prijs al snel flink. Uiteindelijk besloot Amazon een deel van het ontwikkelteam te ontslaan en kort daarna stopte het bedrijf volledig met de verkoop van het apparaat.

Jeff Bezos bij de introductie van de Fire Phone in 2014
Jeff Bezos bij de introductie van de Fire Phone in 2014

Door Imre Himmelbauer

Redacteur

20-03-2026 • 14:54

11

Submitter: tabletmen

Reacties (11)

Sorteer op:

Weergave:

Dit lijkt mij een zo'n moeilijke markt om binnen te komen. Dan moeten ze wel iets heel aparts hebben qua prijs of prestaties. Nu is alles te koop, van luxe tot basis, in zo'n beetje elke kleur en van elk merk. Het enige waar ze misschien mee kunnen scoren is hun koppeling met de webwinkel. 20% korting als je met een AmazonPhone besteld o.i.d. Maar anders zie ik meer van hetzelfde.

De volgende revolutie die ik zie is de nieuwe chipset in smartphones, die dan via Starlink Mobile een 5G netwerk hebben, overal op de wereld. Dan zou je in principe geen grond masten meer nodig hebben en ook geen lokale telco. Dan tot 150 mbps internet rechtsteeks nar je smartphone. Als ze dat gunstig prijzen qua abo's kan dit nog heel groot worden. Schijnbaar begint het ergens in 2027.

Wie weet snoept China de krenten uit de pap met hun DTC-V G60 netwerk dat ze wereldwijd willen uitrollen.

Een andere grote revolutie zou MeshPhones kunnen zijn. Dat zou heel goedkoop mobiel internet kunnen worden als elke smartphone ook onderling kan communiceren. Zeg maar een soort MeshTastic op steroïden.
Ik hoop dan wel dat de telefoon hebben genoeg is. Je hebt nu ook al webshops met app-only deals, maar ik bestel veel liever via een desktop OS dan op mn telefoon.

Ik snap dat je je app users wilt laten groeien, maar als ik de app geïnstalleerd heb en ingelogd ben moet dat toch genoeg zijn voor de desktop website om de app only deal toe te laten als ik met hetzelfde account ingelogd ben?
Als dit hetzelfde wordt als de Trumpphone dan staat ons nog wat te wachten |:(
Zelf ben ik een trouwe Android-gebruiker en gebruik al jaren Pixels en ben daar zeer tevreden mee. Ik begrijp ook dat sommigen niet fan zijn van een bedrijf als Google. Laat ik het zo zeggen ik vertrouw Amazon vele malen minder. Zie het al met de ads op mijn Fire tablet (had een goedkope alleen voor vliegen om shows op te kijken), de FireTVs zijn okee, maar ook niet geweldig. Een van mijn werknemers runde een belangrijk deel van Amazon's Android business en laat ik het zo zeggen, de verhalen die ik hoorde waren niet geweldig. Ik ga deze telefoon zeker vermijden.
Google is gewoon een betrouwbaar bedrijf. Ze zeggen in hun gebruiksvoorwaarden precies wat ze doen. Je kunt het hoogstens oneens zijn met wat ze daarin zetten en wat ze doen. Maar het is helderder dan menig ander bedrijf. Dus eens dat ik google ook meer vertrouw dan Amazon.
Ik heb m'n Amazon prime opgezegd vanwege de steun aan Trump, of de niet afwijzende houding van met name Jeff Besos tov Trump. Voor mij sowieso minder Amerika, meer Europe, daar past deze Amazon Phone dus wat mij betreft niet in.
Deze zal ook floppen. Slechts een kleine minderheid zal met handen en voeten aan Amazon gebonden willen worden. Ik zie geen enkel uniek verkoopargument, tenzij dit bijvoorbeeld (bijna) gratis in een prime abonnement zit.
Tja... de Fire Phone... die ligt hier ook nog op 't buro nadat ik 'm goedkoop op ibood had gekocht toen die end-of-life ging.

Heeft nog jaren LineageOS / Cyanogenmod gedraaid, maar 't blijft android 4.4, dus al tijden niet heel nuttig meer. Het default OS erop was zeer (privacy-) onvriendelijk, maarja, wat verwacht je van Amazon :)

Ik koop uitsluitend telefoons waar custom firmware op kan, momenteel erg blij met de Pixel 9a en GrapheneOS.
Fire OS is maar een forkje van Android met meer beperkingen. Ik zie niet waarom iemand dat zou willen eigenlijk.

Overigens zijn er nu wel drie opties tegenwoordig op de smartphone markt. iOS, Android en HarmonyOS. Dus het oude adagium dat er maar plaats is voor twee is niet waar. De eerste releases van HarmonyOS waren maar Android forks, maar tegenwoordig is het een echt eigen OS. Heel andere kernel ook (microkernel). Niet iets wat we hier gaan willen want Huawei en het is zo China gericht dat er hier geen apps voor zijn maar niettemin. Europa kan zoiets op zich ook doen.

[Reactie gewijzigd door Llopigat op 20 maart 2026 16:41]

Waarom zou je een telefoon willen kopen van Amazon?
Eigenlijk kan je je dat ook van Google afvragen, maar Google heeft ons i.i.g. Android "gegeven".
Er van uit gaande dat ze niet helemaal zelf met een eigen ecosysteem gaan komen is het netto effect alleen maar dat je data niet naar 1 maar 2 grote advertentieboeren gaat.
Amazon probeert al jaren allerlei hardware te verkopen zoals Alexa, horloge, tv stick en een telefoon.

Geen idee of ze succesvol zijn, maar ik zie niemand in mijn omgeving die hiervoor kiest. Maar het zal Amazon verder niet raken met die enorme winsten.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn