Creative Assembly kondigt Total War: Warhammer 40K aan, ook voor consoles

Creative Assembly heeft strategiespel Total War: Warhammer 40K aangekondigd. Het is niet bekend wanneer de game verschijnt, maar het spel komt bij release uit op de pc, PS5 en Xbox Series X/S. Het is voor het eerst dat een Total War-game naar consoles komt.

De studio kondigde Total War: Warhammer 40K aan in een trailer, waarin Space Marines het opnemen tegen een leger orks. De trailer toont ook gameplaybeelden en maakt duidelijk dat het spel zich afspeelt op meerdere planeten. Spelers krijgen de keuze uit vier facties: naast de Space Marines en Orks worden ook de Aeldari en Astra Militarum speelbaar.

Het is nog niet bekend wanneer het strategiespel verschijnt. Creative Assembly zegt dat het 'later in 2026' meer details zal delen. De ontwikkelaars houden op 16 december ook een roundtable, waarin ze meer over de game zullen vertellen.

Eerder deze maand presenteerde Creative Assembly al een teaser voor Total War: Medieval III. Het bedrijf heeft tot op heden weinig details over die titel gedeeld. Wel zei het bedrijf dat die game, net als Total War: Warhammer 40K, draait op een nieuwe Warcore-engine. Die maakt onder andere consolereleases mogelijk; tot op heden waren Total War-games alleen beschikbaar op de pc.

Door Daan van Monsjou

Nieuwsredacteur

12-12-2025 • 10:43

24

Submitter: beukmans

Reacties (24)

Sorteer op:

Weergave:

Waarom alleen maar deze fantasy editities de laatste tijd? Gewoon een editie op historie gebaseerd en zonder superhelden graag.
Ah die had ik gemist. Dit kan wel weer eens een mooie worden. En daarna een uitgebreide Empire Total War graag met alle continenten. :Y)
Medieval iii is nog in pre-production, dus empire total war II is nog heel ver weg vrees ik.
Strikt genomen is dit nou net de eerste warhammer total war die geen fantasy is, dit wordt namelijk sci-fi.

Maar wel alsnog fictie, natuurlijk.
scifi fantasy.

bedoel... Orks... best fantasy. spaceorks weliswaar.
Ook 40K is in principe fantasy met sci-fi elementen. The warp, psykers en alles chaos is fantasy.
Wat een dag voor game nieuws zeg! :o
Komt ook omdat de Game Awards zijn geweest. ;)
De game awards is ook de laatste jaren meer overgaan naar een show voor nieuwe games, dan de daadwerkelijke prijzen zelf.
Op zich wel een leuk moment om dingen aan te kondigen, veel ogen gericht. Maar aan de andere kant ook kans om ondergesneeuwd te raken door de vele berichten en trailers.
Dit zou een ontzettende parel kunnen worden, 40k is zo bizar groot. De DLC mogelijkheden zijn eindeloos!(kans om uit te melken dus ook voor Sega ;))

Maarrrrrr eerst zien wat ze er van bakken met de nieuwe engine....
'ook voor consoles'

Ik snap het van hun wel want het is potentieel geld maar ik ben nu wel wat bang voor wat dit betekend qua keuzes die ze maken. De eerste screenshots lijken al te hinten op 12 units per army in plaats van 20 waar de meeste fans liever meer units per army zouden zien. Tenzij ze out of the box gaan en iets hebben ingeregeld met meerdere divisies o.i.d. van 12 per army waartussen je kan rouleren maak ik me wel een ietsiepietsie zorgen.

Trailer zag er wel tof uit trouwens. Als CA kan wel een succesje gebruiken, ik hoop dat ze flink uitpakken met fleetbattles en al.
met onder andere 3K hebben ze laten zien dat ze niet altijd aan de 20 vasthouden. Kans dat het 12 per army worden is dus helaas wel aanzienlijk. Misschien dat ze het nog per race laten verschillen?

Zou overigens niet te veel van de eerste release verwachten. CA staat er bekend om zoveel mogelijk content achter hun DLC paywall te verstoppen, en gezien dit waarschijnlijk de opvolger wordt voor de huidige warhammer trilogie cashcow, lijkt het me logisch dat dit ook weer een trilogie wordt. Kans dus dat je gewenste content pas bij de DLC of deel 3 erbij komt (of de reeks al eerder abandoned wordt zoals bij 3K).

Bovenstaande is geheel gebaseerd op speculatie
Meteen naar nummer 1 in mijn most wanted list, net vóór Witcher 4 en GTA6 :)

Al ben ik wel een beetje bang voor die "ook voor consoles" mededeling; ik hoop dat de PC versie hierdoor niet console-gerichte toegevingen zal moeten doen.

[Reactie gewijzigd door PearlChoco op 12 december 2025 11:02]

Ik ben nu wel heel benieuwd welke game eerder uitgebracht gaat worden, medieval 3 of wh40k. Hoop niet dat de verdeling van resources uiteindelijk 2 matige games oplevert...
WH40K. Die zit in pre-alpha waar ze bij Medieval 3 aangeven dat dat early production is.
Top, we worden verwend: Medieval en 40K aangekondigd… Kerstmis komt vroeg dit jaar!

Console stukje , Ja kijken hoe ze dat gaan aanpakken hoop dat ze het niet te simpel gaan maken.
Kijk, miniatuurtjes verven is niet mijn ding, maar warhammer 40K RTS'en? Yesssssss.
Oke dan, ik dacht dat er net een nieuwe trailer uit was van Dawn of War 4 ? 2 Warhammer RTSen zo kort na elkaar?

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn