Carmageddon: Rogue Shift is roguelite die begin volgend jaar uitkomt

Ontwikkelaar 34BigThings brengt volgend jaar een nieuwe Carmageddon-game uit. Carmageddon: Rogue Shift is de eerste game in de serie in tien jaar tijd. De roguelitegame speelt zich af in een postapocalyptische wereld en bevat zoals vanouds veel voertuigen én wapens.

Carmageddon: Rogue Shift bevat volgens de makers roguelite-elementen. Spelers spelen een campagne met willekeurige elementen erin. Die campagne speelt zich af in het jaar 2050, in een postapocalyptische wereld waarin ook zombies rondlopen. Daar moeten de spelers via 'de Carmageddon', een befaamde racereeks, aan ontsnappen. De wereld heeft volgens de makers een dynamische dag- en nachtcyclus, waarin weerelementen zoals regen en mist invloed hebben op de gameplay.

De game wordt ontwikkeld en uitgegeven door 34BigThings. De ontwikkelaar zegt dat er vijftien voertuigen in de game te gebruiken zijn, naast dertien verschillende wapens die kunnen worden geüpgraded. Verder zitten er perks in het spel die spelers kunnen kopen, en komen er bossfights in voor.

Het is voor het eerst sinds 2015 dat er een nieuwe Carmageddon-game uitkomt. De serie zelf loopt al sinds 1997, toen het eerste deel uitkwam. De game moet begin volgend jaar uitkomen, maar een exacte releasedatum is niet bekend.

Door Tijs Hofmans

Nieuwscoördinator

05-12-2025 • 20:10

25

Submitter: CriticalHit_NL

Reacties (25)

Sorteer op:

Weergave:

Interessant dat in de trailer er sprake lijkt te zijn van een lineare race track. Dat is wel een grote verandering ten opzichte van de voorgaande delen.
Ik mag toch echt hopen dat het niet lineair is, dat zou écht super triest zijn.
Overigens stelt het kleurenpalet mij enorm teleur.. waarom saaie donkere tonen met weinig contrast?
Het is Carmageddon notabene! Geef mij wat extreme kleuren zeg kom op!

Ik wacht de reviews wel af... de trailer is écht super generiek en oogt erg saai.
Jah ik vond het ook al zo donker en weinig te zien in deze trailer. Vond alles aan gort rijden leuker dan de races halen. Ik ging altijd freeroamen over de map en gewoon alles aan stukken rijden mensen en voertuigen met dat laatste kon je de race makkelijk winnen door alle tegenstanders uit te schakelen. Dat lineair racen vondt ik maar saai. Wapens lijken iets te standaard in deze nieuwe versie. Wat rockets of machine geweren op je auto vind ik wat te gewoon. Ik wil de springveren waarmee je auto naar andere kant van map knalt. Als je er 3 tegelijk spamt bijvoorbeeld. De random factor van oude Carmageddon vond ik leuk en dat het kleurrijk en bloederig was. Schaapjes en koeien/herten opjagen met bliksem , vlammenwerper of ook springveren. Of soort splatter kracht waardoor het kleinste tikje tegen een wezen al zijn lede maten verliest of bijna alles. Dat mensen proberen weg te komen op 1 been. Springveren in combinatie met low Gravity was ook vermakelijk op auto's en npc's. Ik heb mij goed vermaakt in mijn kindertijd met dit spel.
Niemand deed de races toch? Gewoon lekker rond rijden en zooi in puin rijden :D
Ze hadden beter een goede remake van het origineel kunnen maken. Want dit ziet er niet uit als Carmageddon.
Zoals Carmageddon: Max Damage uit 2016?
Dat is wel een goede remake waar ik mij best wel wat uurtjes mee vermaakt heb.
Deze game ziet er verder wel leuk uit, maar ik zou het geen Carmageddon willen noemen..
Zombies in plaats van peds?
Lineair in plaats van open wereld?
Vaste wapens in plaats van tijdelijke powerups?
Zombies waren er in de originele UK(?) versie ook al.
Trailer van de game bekeken. Geeft mij erg het gevoel de film Death Race.
Idd dacht ook lijkt meer op death race dan carmageddon
Geweren, lineaire track. Skip...

Een remake hoeft niet van mij, maar een open wereld in de setting/stijl van de eerste 2 carmageddons daarop voortbordurend was voor mij wel een winning combo geweest.

Powerups, botsen, pedestrians, politie etc. De donkere stijl is prima. Dat had je ook wel redelijk in de eerste carmageddon

[Reactie gewijzigd door Noppo op 5 december 2025 21:15]

Precies dit! Echt ongelofelijk….
Death Rally (1996) wel eens geprobeerd? Geweren, lineaire tracks maar o zo leuk en fout. Moet een versie zijn, Steam misschien, die op de huidige systemen ook nog draait
Skip, als ze correct gaan doen met zombies.
Dat werd ook wel een keer tijd, nu nog een mod om de zombies weer weg te krijgen :Y)
De trailer doet me niet bepaald aan Carmageddon denken.

En hoezo zombies? Met uitzondering van een aangepaste versie voor Duitsland waren het toch steeds mensen die je omver reed voor extra geld en tijd? Iets dat niet ontzettend vreemd meer is in deze tijd met spelken als GTA.

De laatste Carmageddon game is me ook niet echt bijgebleven. Ik denk dat ik het maar hou op nostalgische gevoelens bij de oorspronkelijke games.
Oh. Dit doet mij weer denken aan die game waar je met autos in een arena op elkaar kon schieten. Zat ook zo'n busje tussen. Iemand een idee hoe dat heette en of er nog een recentere versie van is? :)
dit heeft niks meer met carmageddon te maken. Het origineel was controversieel omdat je mensen omver moest/kon rijden voor punten. Nu hebben ze er een soort linaire deathrace van gemaakt met zombies.. wow hoe slecht. Ze druven gewoon niet meer trouw te zijn aan het origineel, want stel je voor..
PASS

[Reactie gewijzigd door Don Key op 5 december 2025 21:06]

Dit heeft voor mij een heel hoog "Death Rally" gevoel. Het lijkt daar meer op dan Carmageddon.


Death Rally uit 1996 bedoel ik dan...de remake uit 2012 was ruk.

Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn