Ik snap al die cynische reacties op tweakers absoluut niet. Is dit tweakers of is dit een nieuws website over tradities en het oude leven?
Waarom ziet men niet hoe geweldig AI is. Ik ben 10x productiever en consistenter in mijn werk en mijn automations hebben werkelijk mijn leven makkelijker gemaakt en stress zo verminderd. De workload van het gebruik maken van AI is voor mij ontzettend verbeterd. Ik kom toe aan eigen projecten nu en eigen ideen. En mijn tweaker brein houd ontzettend van het automatiseren van al deze agents om zo veel mogelijk efficient te maken. Uiteraard met fail safes en controle zodat het allemaal goed gaat.
Waarom al deze cynische reacties hier op tweakers altijd over AI. AI is iets geweldigs, en ik kan er niet tegen dat men maar klaagt over het feit dat hun oude leven hierdoor is veranderd.
Er is een hele wereld voor mensen open gegaan met software development. Zowel experts als nieuwe devs die vibe coden. Je kan voor elk probleem van de wereld nu zelf een oplossing maken. In geneeskunde kan er met 1000x de snelheid ontwikkeling komen voor medicatie en wellicht vaccinaties voor ziektes waarvan we altijd dachten dat die terminaal zouden zijn. Maar ook onze simpele leventjes, mailtjes, lange texten of video's summerizen. Het stellen van hele specifieke vragen die google niet kon beantwoorden. Ga zo maar door. AI is zo'n ongelooflijk iets. Ik kan er dus niet tegen dat tweakers als platform waar men pro AI zou moeten zijn juist zo negatief en cynische is over alles.
Ja, data, privacy en hallucinaties. De 3 pijnpunten van AI. Ik snap het. Het is geen perfect iets. Maar ff eerlijk. Als iets publiek beschikbaar is online dan kon het altijd al gescraped worden door een ander. Je had al scraping tools lang voordat AI bestond.
Ik ben persoonlijk wel happy dat er zoveel functies bijkomen die mijn leven makkelijker maken. Ook elk nieuw model brengt weer nieuwe voordelen. Claude 4.5 wat net uitkwam heeft coden zoveel verbeterd. Bizar goeie resultaten welke enkel Claude Opus voor 20x de prijs kon. Nu voor zoveel minder betere resultaten en veel minder hallucinaties.
De ontwikkelingen in AI zijn echt super rete interessant als men een beetje er naar kijkt. En hier op Tweakers vinden we technologie tof toch? Of gaan we nu alleen maar subjectief als oude mannen roepen dat we het oude altijd beter vonden?
Het is overigens prima om er wat van te vinden als er op hele belangrijke zaken niet langer een mens bij komt kijken. Alles wat door AI geschreven is moet door een mens bekeken worden voor men het de wereld in stuurd. Ook bij het voorbeeld over vacatures schrijven. Zolang er gecheckt wordt heb ik er geen problemen mee dat iets AI geschreven is. Wellicht ben ik daar een beetje gek in, maar is 99% van de communicatie per mail voor b2b of b2c vaak niet gewoon informerend?
Hoe is AI slechter dan het ontvangen van een template???? Ik krijg van vliegtuig maatschappijen templates opgestuurd die niks met mijn zaak te maken hebben als ik m'n geld terug wil voor een vlucht die flink vertraagd is. Het zou fijner zijn om dan ten minste wel een accurater antwoord te krijgen waar ik alsnog op kan reageren. Mensen in customer support zijn vreselijk. Ik wil liever AI die de templates overneemt en dan de persoon daarboven het overneemt als het nog niet goed gaat. Skip de hele template gesprek met mensen uit 3e wereld landen die goedkoop customer support regelen voor Airlines of andere merken.
[Reactie gewijzigd door Nimac91 op 7 oktober 2025 18:55]