Samsung: opzwellen van Ring-accu is extreem zeldzaam

Het opzwellen en uitzetten van de accu van een Samsung Galaxy Ring is 'extreem zeldzaam', stelt het bedrijf. Samsung reageert hiermee op de ervaringen van een techyoutuber die de Ring niet kon verwijderen nadat de accu was opgezwollen.

Samsung zegt tegen onder meer SamMobile dat de uitzettende Ring-accu een 'extreem zeldzaam geval' is en dat de specifieke zaak wordt onderzocht. Het bedrijf reageert op ZONEofTECH, een techyoutuber waarvan de accu van de Galaxy Ring-gezondheidswearable eerder deze week opzwol. De ring zat om zijn vinger en door het opzwellen van de accu kon hij de ring niet verwijderen. Uiteindelijk moest hij naar het ziekenhuis om de ring te laten verwijderen. Overigens gebeurde het voorval toen hij op het punt stond om in een vliegtuig te stappen. Door de opgezwollen accu mocht hij niet mee met de vlucht.

Het ziekenhuis verwijderde de ring door met ijs het zwellen van de vinger te verminderen en met glijmiddel. ZONEofTECH zegt dat de Ring in eerdere maanden 'afwijkend gedrag' vertoonde, zoals een langere benodigde oplaadtijd en kortere accuduur. Het is niet duidelijk of dit verband houdt met de problemen.

Samsung heeft een webpagina met tips voor hoe de Ring verwijderd moet worden als hij niet loskomt, waaronder het gebruik van zeep en water. In noodgevallen kunnen gebruikers de ring kapotsnijden op een specifiek punt op de ring, waar de accu niet zit. Daarna kunnen gebruikers de ring openen en wijder maken met een schroevendraaier, waarna hij van de vinger af kan. Samsung benadrukt dat dit alleen door medische professionals gedaan moet worden.

Samsung Galaxy Ring opensnijden

Door Hayte Hugo

Redacteur

01-10-2025 • 10:25

44

Reacties (44)

Sorteer op:

Weergave:

Voor de mensen zonder Twitter, de tweets van ZONEofTECH:
Ahhh…this is…not good.

My Samsung Galaxy Ring’s battery started swelling. While it’s on my finger 😬. And while I’m about to board a flight 😬

Now I cannot take it off and this thing hurts.

Any quick suggestions @SamsungUK @SamsungMobileUS?
https://xcancel.com/ZONEofTECH/status/1972664720642478478
Update:

- I was denied boarding due to this (been travelling for ~47h straight so this is really nice 🙃). Need to pay for a hotel for the night now and get back home tomorrow👌

- was sent to the hospital, as an emergency

- ring got removed

You can see the battery all swollen.

Won’t be wearing a smart ring ever again.
https://xcancel.com/ZONEofTECH/status/1972700564602364364
Update #2

Finally got home after way over 50h of flying/travelling 😅

Samsung reached out to me:
- refunded me for my overnight hotel
- booked me a car to get me home this morning
- collected the ring from me, for further investigation

My finger is also doing well, aside from some small marks that I'm sure will heal in a few days.

Some extra things to mention:
- the battery of my ring has been acting very weird for many months (stopped lasting for more than 1-1.5 days and at one point, didn't even power on after being charged for a full day, until I charged it for 2 days)

- when this swelling incident happened, it wasn't even charged

- many other users have been experiencing similar battery life issues - old.reddit.com/r/samsung/comment…

old.reddit.com/r/GalaxyRing/comm…

- one user also reported battery swelling, a few months ago
old.reddit.com/r/GalaxyRing/comm…

Personally, I think there's something going on with the battery inside many (if not most) Galaxy Rings.

According to these posts on Reddit, Samsung has been offering free replacements but even these ended up having the same issue, later on.

Samsung told me they'll inform me of the investigation findings, so will keep you guys posted! Hopefully they diagnose the issue and permanently replace all the affected units.
https://xcancel.com/ZONEofTECH/status/1973019200563069276

Meerdere foto's staan op zijn profiel: https://xcancel.com/ZONEofTECH

[Reactie gewijzigd door P1nGu1n op 1 oktober 2025 10:40]

Samsung reached out to me:
- refunded me for my overnight hotel
- booked me a car to get me home this morning
- collected the ring from me, for further investigation
Doen ze ook alleen maar voor influencers neem ik aan...
Dankjewel voor deze toevoeging namens allen die geen Twitter hebben (zoals ik)

Dit soort broninformatie is toch wel interessant als aanvulling. Niet interessant genoeg om X te nemen (gaat sowiesoniet gebeuren) maar wel bij een dergelijk artikel te lezen
Jullie geven aan niet te weten hoe die exact verwijderd is maar dat heeft die uitgelegd in deze reply op X:

https://x.com/ZONEofTECH/status/1972714603596681713
Dank, aangevuld :)
Als koelen en zeep/glijmiddel niet meer lukt dan gebruiken we de touwtje of veter techniek, link

Pas als dat niet meer lukt komt de zaag / tang / buigen / wrikken erbij.

[Reactie gewijzigd door doktervictor op 1 oktober 2025 10:34]

Op welke plek moet je deze ring doorzagen vraag ik mij dan af. Als je de accu doorzaagt krijg je misschien vuurwerk en ben je je vinger kwijt zonder dat het 31 december is.
Staat in het artikel.
Zou fijn zijn als dit gemarkeerd is op de ring met een briefje in de doos dat in nood je zo moet handelen. Als je die tekening ergens moet opzoeken midden in de rimboe zonder bereik wordt het lastig. Want ook als je accu niet opzwelt maar je gestoken bent door een insect, een kneuzing hebt etc. kan dit gebeuren. En die insecten leven dan weer doorgaans op plekken waar niet altijd bereik is.
Je hebt zn speciale handmatige ring (circle) zaagje.

Kan me voorstellen als het begint te reageren, om je hand in het water te doen tijdens het zagen?
Ik vind het echt bizar dat er blijkbaar een markt is voor dit soort gadgets en mensen dit kopen.
Hoezo? Dit is toch een geweldige vervanger voor mensen die anders een horloge/armband dragen voor metingen?
Vind je het een 'vervanger'? Ik weet niet of die ringen in de praktijk dezelfde precisie hebben als een horloge (armbanden met sensoren ken ik niet, maar die zullen er ook vast zijn :) ), maar die horloges doen natuurlijk meer dan dan die ringen doen. Als je inderdaad die andere functies niet nodig hebt/wilt, heb je allicht gelijk, maar ik zou ze niet als alternatief op een sporthorloge/smartwatch zien.
Er zijn ook mensen die miniatuur treintjes kopen en die op zolder rondjes laten rijden tussen nepgras en papiermaché bergen. Als je het woord "bizar" gebruikt voor het leuk vinden van gadgets, welk woord zou je dan gebruiken voor die trein-fanaten?
Ik weet niet hoe @Marve79 "dit soort gadgets" bedoelt, maar het verbaast mij vooral dat mensen bereidt zijn om een ontvlambare accu om hun vinger te klemmen, schijnbaar zonder zich ingelezen te hebben over hoe je die er in noodsituaties af sloopt.

Nou is papier maché ook ontvlambaar, maar dat risico is toch iets minder direct. En vergelijkbare gadgets als smart-watches krijg je in ieder geval makkelijker af.

Ik heb even gegoogeld, en er zit serieus geen "noodknop" op dit ding om hem er gewoon af te kunnen trekken. In geval van "emergency": "Consult a medical provider to cut the ring off. Do not attempt to do it yourself. The ring is an electronic device with an embedded battery.". Ja, want een medical provider weet hoe je om de accu van een Samsung Ring heen komt. Neem de tijd om een professional te zoeken, het is maar een accu die je vinger gaat wegbranden. |:(

[Reactie gewijzigd door bwerg op 1 oktober 2025 11:50]

Tja. Mensen kruipen in een aluminium buis met vleugels om een paar weken op vakantie te gaan, stappen in een blikken kastje gevuld met benzine/diesel/batterijen om met 100km/u van a naar b te gaan. Mensen stoppen een ontvlambare accu in hun broekzak, enzovoorts. Als je het terugbrengt naar de basis doen we met z'n allen wel gekkere dingen :)
Heeft hij nog geluk dat de accu niet in de fik vloog :)

Zo'n vlammende ring om je vinger zou behoorlijk vervelend zijn.
Het is wel een heel klein batterijtje. Dus als het al vlam vat, zal het nooit lang branden. De veiligheidsmaatregelen zullen bij een ring ook hoger liggen dan bij een telefoon, lijkt me.
Een korte periode, maar wel met een temperatuur dat kan oplopen tot 1000 graden celcius,
dat wordt alsnog geen bbq, maar eerder een vinger-crematie ,
hmm, mss dat je van de aanliggende vingers nog een hot-dogje kan fabriceren, danwel met evt. giftige gassen als extra aroma ;)
Ook al is het een kleine vlam, het wordt goed heet en strak om je vinger met zenuwen kan het mogelijk flink wat schade aanrichten.
de uitzettende Ring-accu een 'extreem zeldzaam geval' is en dat de specifieke zaak wordt onderzocht.
Hoe kunnen ze al tot een conclusie komen, als de zaak nog wordt onderzocht?

Het aantal van deze ringen op de markt zal bij lange na niet zo hoog zijn als bijv. Het aantal verkochte telefoons, dus 1 enkele situatie als deze, zal het percentage dat het gebeurd bij zo een ring enorm omhoog schroeven.
Ik denk dat ze prima in kunnen schatten hoeveel ringen er tot op heden het issue hebben, het is niet alsof dit de krant niet haalt ofso als dit gebeurd. Ze doen een uitspraak over hoe vaak het tot nu toe voorkomt, niet hoe groot de kans is, jouw opmerking slaat denk ik op dat laatste (en daar is dat onderzoek voor nodig).

Een statement als extreem zeldzaam vind ik wel wat zwak, ze kunnen gewoon een percentage geven (van tot op heden bekende gevallen tov verkoopaantallen) en dan oordelen we zelf wel of dat zeldzaam is of niet...

Helaas is dat de standaard reactie van veel (gelukkig niet alle) bedrijven.

PS en uiteraard alles met een korrel zout nemen, het is en blijft damage control uiteraard.

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 1 oktober 2025 10:41]

het is niet alsof dit de krant niet haalt ofso als dit gebeurd
Dit is nogal een aanname.
Zou jij ermee naar de krant gaan? Ik zou hem gewoon naar de electronica-bak van de stadswerf brengen. Het is uiteindelijk ook 'maar een ring/gadget'. Hooguit als hij binnen garantie wat gaat mankeren zou ik er mee teruggaan naar de winkel.

Ik durf dan ook niet te zeggen hoe realistisch het beeld is dat een fabrikant kan hebben bij dit soort producten. Hoe lang gaat zo'n ring als dit mee? (als in functioneel?) Of hoelang blijven mensen die ringen gebruiken? Goede kans dat iemand hem niet meer draagt als de 'nieuwe gadget-factor' eraf is en ze het design zat zijn. (( Ik heb oprecht geen idee hoeveel mensen deze ringen 'serieus dragen' (bij gebrek aan een betere beschrijving van mijn kant), of dat het echt puur voor de gadget-factor is, en dat men het over de tijd heen toch alleen maar oncomfortabel vindt of zo? ))
Zou jij ermee naar de krant gaan?
Dat hoeft niet om toch in 'de krant' te komen/belanden. Maar misschien had ik het wat breder moeten trekken naar 'media'.

Ik weet vrij zeker dat als het mij zo overkomen dat het hier op Tweakers in het nieuws komt ja (misschien niet als je het zoveelste geval bent, maar dan is het ook al reeds duidelijk dat het een groot probleem is) en Samsung daar zeker ook wat van mee zou krijgen (nog even los van dat ik ook wel direct contact met Samsung zou opnemen). Maar een minder nerd zal misschien eerder op socials posten en daar lezen kranten/techsites/Samsung ook gewoon mee adhv tags of onderwerpen en dan is het imo alsnog aannamelijk dat het in 'de krant' beland.

Als het maar op 1 of andere manier in de publieke molen beland, wat tegenwoordig voor elke scheet die we laten normaal is.
Ik durf dan ook niet te zeggen hoe realistisch het beeld is dat een fabrikant kan hebben bij dit soort producten.
Ik durfde wel aan mijn kijk daarover te plaatsen :Y)

[Reactie gewijzigd door watercoolertje op 1 oktober 2025 11:55]

Dit lijkt me zeer kwalijk, sowieso als het misgaat met de accu (ontvlammen) terwijl die om je vinger zit...

Ik word al panisch als mijn vinger wat dikker is (na wandelen of sporten) waardoor mijn (gewone) ring niet af kan (onder normale omstandigheden zit ie dan weer vrij los).
Ik moet er ook niet aan denken. Als het misgaat (terwijl je slaapt bijvoorbeeld), dan kan je een horloge redelijk makkelijk eraf halen, al zal je waarschijnlijk wel brandwonden oplopen. Maar met een ring...nee dank u. Ik was toch al niet van plan om zoiets te nemen. Dit bericht bevestigd alleen maar mijn keuze.
Niet zeldzaam genoeg helaas. Dikke skip deze gadget.
Leuk dat ze adviseren dat je hem op 2 plekken kan opensnijden.. maar eigenlijk zou zo een ring een breekpunt moeten hebben. Op het moment dat er sprake is van nood kan je er niet vanuit gaan dat de medische hulp van iedere smart ring de zwakke punten kent en daarmee veilig kan verwijderen.

Kans dat een de ring gewoon "random" doorknipt en daarbij dus de accu doorknipt is "gigantisch" groot lijkt me met alle gevolgen van dien..
Heb geen opgezwollen batterij probleem. Echter wel dat sinds een dikke week de batterij het nog geen dag volhoudt. Lees dat er veel meer klachten hierover zijn. Ring is van september vorig jaar.
Heb nog geen opgezwollen batterij probleem.
In de Twitter berichten van de man met het probleem staat ook:
Some extra things to mention:
- the battery of my ring has been acting very weird for many months (stopped lasting for more than 1-1.5 days and at one point, didn't even power on after being charged for a full day, until I charged it for 2 days)
Dus (opeens) slechtere accu kan ook een voorteken zijn.
Niets aan de hand. Gewoon om blijven doen.
Op een gegeven moment moet je hem even twee dagen aan de lader laten voor hij het weer doet.
Daarna kun je gewoon je reis richting vliegveld vervolgen met de ring om.
/sarcasme


Ik begrijp werkelijk niet dat je zo'n ding nog om wil hebben na het lezen van dit verhaal. En al helemaal niet als je vervolgens ook nog een deel van dezelfde "early warning" symptomen beschrijft. Doet dat ding af!


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn