Palworld-ontwikkelaars kondigen spin-off Palfarm aan

Pocketpair heeft de game Palworld: Palfarm aangekondigd. De boerderijsimulator geldt als een spin-off van de game Palworld. De game wordt volledig speelbaar voor meerdere spelers, kondigt het bedrijf aan. Het is nog niet bekend wanneer Palfarm uitkomt.

Net als Palworld speelt Palfarm zich af op de Palpagos-eilanden, schrijft Pocketpair op de Steam-pagina. Spelers kunnen samen met de Pals de boerderij onderhouden, koken, boodschappen doen in hun winkels en relaties opbouwen met zowel Pals als andere bewoners van het eiland. Pocketpair hint dat het ook mogelijk is om romantische relaties aan te gaan. Het eten van Pals, wat in Palworld wel kan, is in Palfarm geen optie.

Spelers kunnen op bepaalde momenten ook vechten in Palfarm. Pocketpair schrijft dat er soms vervelende Pals zijn die boerderijen plunderen of 'woeste' Pals die ondergronds op de loer liggen. Wanneer spelers deze Pals verslaan, ontvangen ze grondstoffen waarmee ze hun boerderij verder kunnen ontwikkelen.

Pocketpair kondigde onlangs aan dat Palworld in 2026 een 1.0-release krijgt. Destijds suggereerde het bedrijf al dat kleinere teams binnen de ontwikkelstudio aan nieuwe games werkten. Het is niet bekend of Pocketpair nog aan andere projecten werkt.

Door Imre Himmelbauer

Redacteur

23-09-2025 • 07:53

47

Reacties (47)

Sorteer op:

Weergave:

Hmm, misschien net te wild voor kinderen. Weet iemand of er Nederlandse ondertiteling aanwezig is?
Tja, dat is Palworld ook. Daar kun je ook Pokémon Pals doden met wapens. Het oogt allemaal erg onschuldig en kindvriendelijk op het eerste gezicht, maar juist door de juxtapositie is Palworld zo populair geworden. Dat zal met Palfarm niet veel anders zijn denk ik (zie bijv. de russian roulette op 1:07 in de trailer).

En even ter beeldvorming: Palworld is een PEGI 12 spel. Ik verwacht niet dat Palfarm een mildere age rating krijgt.

[Reactie gewijzigd door IlIlIllII op 23 september 2025 08:27]

Ja russisch roulette met een mensenhandelaar vind jij.... leuk voor kinderen?
Je reactie is erg overdreven. ik ken dat spel verder niet dan een stukje wat ik op YT zag; en die is anders dan de trailer die ik net hier zie.
En mijn gewijzigde eerste reactie was sarcastisch bedoeld maar omdat ik weet dat er hier figuren zitten die dat dan niet zo opvatten heb ik de tekst aangepast.

[Reactie gewijzigd door Lord Anubis op 23 september 2025 08:40]

Ook mijn reactie was sarcastisch. Ik speel dit spel al sinds de eerste release op gamepass, en vermaak me oprecht. Binnen het spel is het niet alleen mogelijk om "pals" te vangen maar ook de menselijke NPC's te vangen met de PalSphere's. Het karakter wat je in dit clipje een revolver tegen zijn tempel ziet houden is bekend als de Black Market dealer, dit is een persoon die in het spel Iligaal verkregen pals (die zegmaar beschermd zijn in het spel) verkoopt. Aan dit karakter kun je ook je pals verkopen inclusief de menselijke NPC's. Op het internet stond deze beste man dan ook al snel bekend als de mensenhandelaar. En zullen de makers van het spel (die heel erg een zijn met de community) hier ook waarschijnlijk (zoals te zien in de clip) op voor borduren.

Dus ja het spel is Pegi12 maar er zullen best wat volwassen thema's in behandeld worden
Waarom nl ondertitels mag hopen dat je kinderen 8+ zijn voordat ze dit gaan spelen.
En jij verwacht van een kind van 10 dus dat hij/zij volledig Engelse games kan spelen?
Makkelijk! Juist al spelende leert men...

Ik deed niet anders als kind al ruim voordat ik 8 was, maar ik zie nu dat kinderen het nog veel sneller oppakken dankzij socials, (coop) games en (YT) video's.
Ja binnen no-time zijn het geradicaliseerde semi-amerikanen als je ze op Youtube en andere sociale media loslaat op die leeftijd. Goed plan.
Je kinderen "loslaten" op die leeftijd is nooit een goed idee dus das nogal een dooddoener.
Als het inderdaad PEGI-12 zal zijn hebben ze een paar jaar extra. Maar ja, ik verwacht wel dat je tussen de 10-12 jaar genoeg Engels kan om een spelletje te spelen. Mocht dit niet zo zijn dan kunnen ze of nog ff oefenen, of al lerend met de taal bekend raken.

Mijn Engels is vroeger razendsnel gegaan nadat ik discovery channel had ontdekt. Lijkt me dat 25 jaar later Engels steeds meer de voertaal is op het internet.
Toen ik 10 was kon ik bijna vloeiend engels juist door engelse spellen (gameboy, runescape) en engelse tekenfilms.
Tegenwoordig worden tekenfilms helaas in het nederlands gedubbed (met wat uitzonderingen uiteraard zoals Comedy Central en The Simpsons) en vraagt menig ouder meer dan eens bij de kassa of spel X ook in het nederlands te spelen is... :(

[Reactie gewijzigd door Armselig op 23 september 2025 21:44]

mijn kind van 12 kan dat prima ja. deed hij op zijn 8ste al:P. en vroeger deden we ook niet anders. kregen we alles van het verhaal mee? nee dat niet maar dat maakt toch niet uit?
Waarom niet? is alleen maar goed voor de ontwikkeling. Deden wij vroeger ook..
vandaar al die slang woorden die ze bezigen en de echte woorden verkeerd interpreteren.
Het onderwijs systeem is slecht maar dat is een ander verhaal.
Ligt niet aan het onderwijs, is gewoon taal dat evolueert.
Jahoor, trial and error doe je dan als kind zijnde.
Ik kreeg Pokémon Ruby op mijn 9e en kende amper Engels. Ik sprak alles verkeerd uit en begreep totaal niet wat er gezegd werd, maar vroeg constant aan mijn ouders wat iets betekende.

Maar je speelt het spel heel anders als je de taal niet verstaat, je loopt gewoon door en komt erachter waar je komt. Ik vond het alsnog fantastisch.
Zo heb ik vele Japanse RPG's ooit gespeeld. Vooral grafisch het spel bekijken. En na een tijdje weet je alle menu opties etc. Geeft wel een extra dimensie omdat je het verhaal zelf nooit geheel meekrijgt.

Waren spellen als Romancing Saga II en Final Fantasy V (toen FFIII USA nog niet uit was) begin jaren 90.
Dat is gewoon een kwestie van de Switch, Playstation, Xbox en Steam instellen op Engelse taal, leren ze het vanzelf. Mijn dochter kijkt nu ook haar series in het Engels (Puffin Rock, Bluey) - nu nog iets te jong om te gamen, maar ze zal ook Mario e.d. in het Engels spelen. Deed ik als kind ook, en ik heb zelfs spellen laten liggen in de winkel omdat ze zo nodig vertaald moesten (Lufia bijvoorbeeld, en de Gamecube versie van Beyond Good & Evil). De staat van vertalingen was dramatisch, en nu zijn we eindelijk op het niveau dat het leesbaar Nederlands is, gaan ze de voice acting op zo'n manier nasynchroniseren dat zelfs de 4Kids dub van Dragonball Z pure kunst lijkt.
Dat vind ik meer een actie voor als je Nederlands wilt afschaffen. Een beetje zoals bezetters van landen doen, het verbieden van mensen om dingen in hun eigen taal te doen. En zo worden we langzaam een stel Amerikaantjes met de zelfde radicale niet verlichtte ideeën.
Het is vrij simpel: de afzetmarkt voor Engelstalige games is vele malen groter, dus games (buiten Japanse studio's) worden in het Engels ontwikkeld. Dat geldt óók voor games als Horizon, die gewoon in Amsterdam wordt gemaakt. Dan heb ik liever de brontaal, dan een slechte vertaling naar mijn moedertaal die kant noch wal raakt, of een taal waarvan de afzetmarkt zoveel groter is dat de vertaling beter gedaan wordt (Japans naar Engels). Ik heb ooit mijn Xbox 360 op Nederlands gehad, als je dan de Kinect Adventures game speelde waren er bepaalde minigames waarbij je met waves te maken had - werd doodleuk als "zwaai" vertaald, slaat nergens op. Lufia in het Nederlands op de Super Nintendo was tenenkrommend, Banjo-Kazooie Nuts and Bolts in het Nederlands had het over "Grompie de heks" en allerlei stroef lopend dialoog terwijl het Engels duidelijk met een knipoog geschreven was. Donkey Kong Bananza is ook in het Nederlands te spelen, maar je komt niet eens de trailer door met de Nederlandse stem (kijk 'm maar eens op Youtube) - de nasynchronisatie van de stemmen is vreselijk, duikt ver onder het niveau van de tenenkrommende 4Kids nasynchronisaties, en ze zijn inconsistent. Pauline heeft bijvoorbeeld een Nederlandse stem, maar al haar zang is Engels, en ze heeft dus 2 stemactrices als je de game in het Nederlands speelt. De "pivot language" voor Japanse games is doorgaans Engels - een game wordt in Japan gemaakt met Japanse dialoog, vervolgens vertaald naar het Engels, en die Engelse vertaling is dan de bron voor de vertalingen richting Spaans, Frans, Duits, Nederlands etc. Er zijn simpelweg meer vertalers Japans-Engels, en de kwaliteit van die vertalers is hoger. Ik heb gewoon liever een betere ervaring in het Engels dan dat ik met gebroken Nederlands te maken heb. Daar komt bij, ook als de Amerikanen nu echt het afvoerputje van de Westerse wereld worden blijft Engels de lingua franca, en als kinderen door te gamen op een laagdrempelige manier daar passieve en actieve input van krijgen, en zo spelenderwijs zich de taal eigen maken, zorgt dat er alleen maar voor dat ze zich beter in een globaliserende samenleving kunnen bewegen.
Mensen die kinderen hebben weten het antwoord op deze vraag. En dat is 'ja'. En veel jonger dan dat ook.
Zoals velen hier beantwoorden: Ja. Ikzelf was niet anders op die leeftijd, engelse tekenfilms (soms zelfs zonder ondertiteling met latenight cartoon network), engelse games, alles in het engels, en _soms_ in het Nederlands ondertiteld, kon altijd prima rondkomen. Dus dit lijkt mij absoluut geen gekke aanname, al snap ik dat het tegenwoordig wel anders is, praktisch alle media op tv voor de kids is nagesynchroniseerd.
Dat is wel hoe ik in de tijd games heb leren spelen, Engels inclusief. Iets wat je interesseert en je leert er vervolgens heel gemakkelijk een taal mee. Ik zie niet in waarom dit nu niet zou lukken.
een goede basis van Engels wel ja , genoeg om de taal simpel op te pikken. maar 100% zo als een " native speaker " daarvoor zou men naar een Engelstalig land moeten verhuizen .. wil men zonder problemen nuances /accenten kunnen op pikken .
jazeker, mijn zoontje is nog niet eens 10 jaar en kan zeer makkelijk engelse games spelen.

hij wilt juist alle games in het engels, niet nederlands.

ook zijn leesboeken zijn engels, hij kiest engels boven nederlands
Mijn zoon van 10 wel, die speelt alles wat los en vast zit, meestal Engels. Als ie een woord niet snapt vraag ie wat het bekend, maar komt er spelenderwijs soms ook achter wat iets doet en zo leert ie wat een bepaald woord betekend.

Zo speelt ie bijvoorbeeld ook zelfstandig Jurassic World Evolution 2, en wist ie het specifieke woord 'species' niet. Dat uitleggende maakt dat hem wat duidelijker wat er bedoelt wordt en kan ie weer door.
Dan kunnen ze het vaak al een paar jaar, dus ja.
Waarom niet? Ik ben slechthorend en gebruik altijd ondertitels in games of programmas ter ondersteuning omdat ik elk onderdeel van een dialoog altijd mee krijg.

Met Nederlandse ondertitels is het minder vermoeiend omdat ik het niet onbewust mentaal hoef te vertalen, als dat er niet is gaat de engelse ondertitels aan, ook in games.

Dus jij zal vast perfect zijn en het niet nodig hebben, maar (NL) ondertitels is niet enkel voor jonge kinderen.
Klinkt als Stardew Valley maar dan met Pals, lijkt mij leuk. Ik las wel dat Nintendo recent een patent heeft ingedient op het 'battle' systeem van Pokémon, ben benieuwd dat impact zal hebben op deze Palfarm.
Patenten aanvragen op iets wat al een tijd (lees: jaren) op de markt is, is onbegonnen werk. Patenten zijn er om innovatie te bevorderen door de 'uitvinder' de kans te geven te verdienen aan zijn uitvinding. Nintendo heeft al jaren flink verdient aan Pokémon (en alles wat er in zit), waarom moet deze 'innovatie' dan opeens beschermt worden?

Het idee achter patenten is duidelijk niet om je concurrenten een loer te draaien. Beter zelfs - in sommige gevallen zijn fabrikanten verplicht licenties (tegen geld) af te geven omdat het onwenselijk is dat een bedrijf vele jaren een monopolie heeft op bepaalde patenten.

Palworld is nu ruim 1½ jaar op de markt. Als Nintendo dat aangevraagde patent zou krijgen, dan zou Palworld een probleem hebben. Wat natuurlijk belachelijk is want als Nintendo niet wilde dat een andere partij 'er vandoor zou gaan' (ahum) met hun spel mechanisme, dan hadden ze dit op het moment dat ze Pokémon op de markt brachten moeten patenteren. (1996!) Maar dat kon toen niet (en nu ook niet) omdat gevechten patenteren niet kan - het is veel te generiek. En als Nintendo een héél specifiek patent zou willen aanvragen, dan is het zo specifiek dat Palworld er makkelijk omheen kan werken. Een commissie die patenten toe/afwijst zal dan ook vragen 'Goh Nintendo, waarom wil je nu een patent aanvragen voor iets dat sinds 1996 op de markt is? }:O '. Oftewel - dit is een pestactie strijd die Nintendo niet kan winnen.

[Reactie gewijzigd door 5pë©ïàál_Tèkén op 23 september 2025 08:56]

Lijkt er inderdaad op dat ze zijn toegewezen.

Maar iets wat belangrijk is te weten dat toegewezen niet betekent dat je iemand daar mee kan belemmeren.
Een eis om een patent te krijgen is dat het niet al eerder ergens in gepubliceerde vorm bestond. Natuurlijk vrij onmogelijk om dit te toetsen wanneer je een patent moet goedkeuren. Dus als je iemand aanklaagt en de ander persoon kan wijzen naar voorbeeld waar het al eerder bestond, dan wordt het patent gewoon vernietigt.
Het probleem is dat Nintendo het patent niet aan het aanvragen is, het patent is al toegekend. Iets wat enorm veel experts aangeven, nooit had mogen gebeuren. Dus nintendo kan daadwerkelijk achter games aan gaan die dit patent schenden. Nu lijkt Nintendo wel kieskeurig te zijn over wie ze precies voor de rechter slepen, maar dat zegt nog niet dat ze in de loop van de tijd steeds moeilijker gaan doen. Nu is PocketPair het grote voorbeeld wat ze proberen te maken. Als ze de rechtzaak uiteindelijk winnen, staat hun recht alleen maar sterker en kunnen ze mogelijk ook grotere partijen gaan aanpakken.

Het enige wat nog wel gedaan kan worden is dat een aantal grote spelers van de industrie een "class-action lawsuit" aanspannen om het patent ongedaan te maken, maar gezien het grote succes van Nintendo in de rechtbank is dat redelijk onwaarschijnlijk.
Hmm een Palworld farming sim.. en dan niet zo lang nadat Nintendo een Pokémon farming sim heeft aangekondigd: Pokémon Pokopia. Nee, dat is niet toevallig.
Kun je die gedachte toelichten? De ontwikkelingstijd van spellen is doorgaans meerdere jaren. Je kunt niet echt ''reageren'' op de trailer van een spel met je eigen trailer. Het is duidelijk dat beide projecten al enkele tijd in ontwikkeling zijn. Of PocketPair moet al maanden/jaren hebben geweten dat Nintendo bezig is met een farming sim spel, maar dan kom je uit op complottheorieën.

Dus nee... gewoon toeval. De trailer van Pokopia was 12 september, minder dan twee weken geleden. Als PocketPair dit als ''reactie'' deed op Pokopia zou het een hele korte announcement trailer zijn geweest, met de titel en wat key art. Geen trailer van 2 minuten met diverse shots, nieuwe omgevingen, lichte gameplay, etc.

[Reactie gewijzigd door IlIlIllII op 23 september 2025 08:34]

Gezien Nintendo een rechtszaak tegen Pocketpair vanwege Palworld is aangegaan, en dit wel heel snel na de aankondiging van Nintendo is zegt natuurlijk genoeg. Verder weet je niet hoe ver ze in ontwikkeling zijn of hoeveel tijd ze in die trailer gestoken hebben.
Ik geloof niet dat ze dit in een week tijd in elkaar hebben gezet puur om Nintendo te jennen. Een game is een miljoenenproject waar jaren ontwikkeltijd in gaat zitten. Dat zou wel heel impulsief zijn.
Heel eerlijk denk ik dat het maken van deze trailer ze niet veel moeite heeft gekost, het zijn allemaal objecten die ook voor Palworld al bestonden. Het is enkel een video animatie en niet echte gameplay.
Dus het zou best kunnen dat ze Nintendo kopieren, om ze de loef af te steken vanwege de rechtzaak.
Sorry, maar zo werkt het dus echt niet.
Jij denkt dat ze snel een trailer gemaakt hebben om dan te starten met de ontwikkeling van het spel? Dan zijn we minstens nog jaren verwijderd van een release.
Je ziet toch heel vaak dat er trailers worden getoond met `pre-alpha-first-ever-blabla built gameplay' en vervolgens duurt het nog jaren voordat de game er is?
Het lijkt op het eerste oog niet super toevallig maar de langer je erover nadenkt, de meer het toch wel degelijk toeval is.

Grappig is het wel, dat stuk toeval :)
Het is ook niet vergezocht om een game als deze te maken voor een franchise als deze.

Pocketpals kijkt goed af in ieder geval, deze game is duidelijk geïnspireerd door animal crossing, toen dat beest in de intro al begon over het afbetalen van z'n schulden dacht ik gelijk "Oh, heeft Tom Nook jouw ook al te pakken".

Eigenlijk verrassend dat pokemon niet eerder met zo'n game is gekomen, is een redelijk inkoppertje. Dus daar zit meer het toeval, uitgerekend nu dat Pocketpals met iets vergelijkbaars bezig is, maar dus niet gek als je denkt aan spinoffs voor een franchise als deze. Nog meer voor de hand liggend zo een of andere camera game zijn waar je de beesten in het wild moet spotten ala pokemon snap of iets dergelijks.
Ben ik de enige die graag een Story of Seasons of Stardew Valley in deze stijl wil zien? Als ook de animaties.


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn