De snellaadfunctie van de iPhone 17 lijkt nu beperkt tot de nieuwe oplader van Apple. Voor het opladen tot 50 procent accucapaciteit in slechts twintig minuten is namelijk USB Power Delivery 3.2 met Adjustable Voltage Source nodig. Apple zou de enige fabrikant zijn die dit nu al biedt.
Een van de aangeprezen vernieuwingen in de iPhone 17 is de snellaadfunctie, maar die lijkt nu beperkt tot de stroomadapter van Apple. De vorige week onthulde iPhone 17-serie, die naast het reguliere model ook een Pro- en een Pro Max-model omvat, is in twintig minuten tijd op te laden tot 50 procent van de accucapaciteit. Daarvoor is wel een stroomadapter met een vermogen van minimaal 40W nodig.
Dit snellere snelladen werkt via USB-C met Power Delivery (PD) 3.2 en Adjustable Voltage Source (AVS), heeft een gebruiker van sociaal netwerk X ontdekt. Deze specificatie voor USB is geruime tijd in ontwikkeling geweest en biedt betere aansluiting op de oplaadbehoeften van apparaten. Momenteel zou Apple de enige fabrikant zijn die een oplader biedt die PD 3.2 met AVS ondersteunt.
Deze 40W-adapter met een piekvermogen van 60W is online te bestellen, maar nog niet bij Apple Nederland en Apple België. In de specificaties voor de iPhone 17 en voor de 17 Pro en 17 Pro Max vermeldt Apple over snelladen alleen dat er minimaal 40W nodig is. Snelladers van andere fabrikanten die boven die ondergrens zitten, zouden volgens 9to5Mac wel snel kunnen opladen, maar niet op de topsnelheid die Apple voorspiegelt.
Apple baseert zijn claims over snelladen op tests die het in juli dit jaar heeft uitgevoerd. Daarbij heeft het de eigen Dynamische Lichtnetadapter van 40W met 60W piekvermogen gebruikt, valt te lezen in de voetnoten van de iPhone 17-specificaties. Daarnaast heeft het bedrijf getest met een adapter vanaf 30W, waarmee opladen tot 50 procent volgens Apple 30 minuten duurt. Dit is dan in combinatie met een MagSafe-oplader, die ook afzonderlijk aangeschaft moet worden.
Update, 15.05 uur – We hebben de kop van dit nieuwsartikel tussen aanhalingstekens gezet om duidelijker te maken dat het gaat om een uitspraak die nog niet geverifieerd kan worden. Tweakers test momenteel de iPhone 17 om te kijken hoe snel die oplaadt.