Netflix-film BioShock volgt verhaal van eerste game uit 2007

Netflix baseert de aankomende BioShock-verfilming op de eerste game uit de franchise. De film werd in 2022 aangekondigd en is sinds een onbekend moment daadwerkelijk in productie. Het is nog niet bekend wanneer de film op de streamingdienst wordt uitgebracht.

Een producer laat aan The Direct weten dat de film een interpretatie wordt van het verhaal uit de eerste BioShock-game uit 2007. Het spel heeft een redelijk op zichzelf staand verhaal, al is BioShock 2, dat zich in dezelfde onderzeese stad Rapture afspeelt, een thematisch vervolg op de eerste game. De producer laat daarnaast weten dat het project tijdens de ontwikkelfase is uitgesteld. Er zou volgens hem verder aan het script gewerkt moeten worden. Er is vooralsnog nooit een releasedatum beloofd. Voor zover bekend is Francis Lawrence de regisseur van de film. Hij maakte eerst I Am Legend en meerdere Hunger Games-films, waaraan de geciteerde producer ook heeft meegewerkt.

Door Yannick Spinner

Redacteur

11-09-2025 • 14:51

34

Submitter: Xtuv

Reacties (34)

Sorteer op:

Weergave:

Een gekke keuze voor een verfilming. Het verhaal was grotendeels revolutionair omdat de wending inspeelde op games als medium - de manier waarop de speler bevelen opvolgt is een fundamenteel onderdeel van het plot.

Gelukkig zijn er genoeg andere elementen aan Rapture die zich prima zouden kunnen lenen voor een verfilming, dus het is niet alsof er verder niets interessants resteert, maar toch. Ik ben niet jaloers op de schrijvers die hier omheen moeten werken.
Voor het directe verhaal dat in de game vertaal wordt, ja. Maar dat is niet per se wat het verhaal definieert, imo, zeker niet in deel 2 en infinite. Ik zou dan ook niet verwachten dat ze de speler zelf, en zijn verloop, verfilmen. Ik denk dat ze eerder zullen gaan voor een setting waar Rapture nog is wat het moest voorstellen en dat het dan naar de tering gaat. Beetje de setting van Burial at Sea uit de infinite dlc.

Ik denk dat de setting zich er prima voor leent, of ze het ook een eer aan doen, zullen we moeten zien.
"Een interpretatie" kan je natuurlijk vrij ruim opvatten. Als ze voor elkaar krijgen wat Amazon met Fallout heeft gedaan is er best een kans dat het een vermakelijk stukje TV wordt.
Jammer dat ze bij fallout weer dezelfde cast gebruiken.
Fallout is een van de beste game verfilmingen die ik heb meegemaakt inderdaad. Het scheelt dat Fallout natuurlijk een wereld is waarin veel losstaande verhaallijnen mogelijk zijn, en je dus niet direct mensen tegen het zere been schopt door een game met keuzes te verfilmen waarin de schrijvers de keuzes vastleggen.

Het grappige aan fallout is dat de humor uit de games goed terug te zien is.
Ik vond de Fallout series erg vermakelijk. In het begin was het wennen, maar conclusie een zeer goede conversie.
Ik vond het ook er aparte keuze inderdaad. Nu heb ik het spel niet heel veel gespeeld want het was niet mijn soort spel, maar de gebieden waar ik kwam waren redelijk verlaten. Je had vooral vijanden. En verder vooral door gameplay en omgeving moest je het verhaal bij elkaar puzzelen. Prima voor het type game dat het was, maar loont zich minder voor een film. Wat dat betreft lijkt me dat BioShock Infinite toch meer dat cinematische heeft dat zich goed leent voor een filmadaptatie.
Ja inderdaad, alleen de setting al en het politieke systeem lenen zich al voor een stand-alone film. Dan moet je nog helemaal het verhaal van de game volgen. Liever een goede stand-alone dan een flauwe kopie paste van een game.
Men zal denk ik niet begonnen zijn aan de film voordat er een goed verhaal klaar lag en ik denk dat je toch veel kunt met de Bioshock franchise. Hoe goed het wordt ligt aan de schrijvers en diegenen die het moeten uitvoeren (regisseur, acteurs, enz.)
Wie was er nog meer telleurgesteld dat de video in het artikel niet de 'announcement trailer' van de film was? :+

Ben wel heel benieuwd wat ze er van maken, heeft potentie volgens mij!
Ik zat al te denken dat het een CGI film was ofzo.
mja, very disappointing. Een filmpje van de game van 12jaar oud, dat voegt niet echt iets toe aan het artikel dacht ik zo.
Ja en zeker niet de announcement trailer, dit lijkt alsof het een announcement is voor deze serie.
De sfeer van BioShock was zo ontzettend vet, hopelijk krijgen ze dat erin.
Eindelijk weer wat nieuws over dit project. Ik hoop dat de film begin op een moment dat Rapture nog niet vervallen is. In de tijd dat Frank Fontaine nog zaken doet of iets later als Atlas ten tonele verschijnt. Ik kijk in ieder geval er naar uit.

Dat er aardig aan het script moet worden gewerkt begrijp ik wel. Heel Bioshock 1 is helemaal gestoeld op first person verhaal van de protagonist. Dat is zeker iets wat moet worden aangestipt maar in mijn ogen voor een Bioshock film niet de hoofdmoot moet zijn.
Ik hoop dat het script zich vooral focust op Bioshock de stad. De visie van Andrew Ryan en zijn hypocrisie daarin. Het netwerk van Frank Fontaine en hoe de verslaving aan Adam langzaamaan de stad zelf de nek om draait en tot een burgeroorlog doet leiden.
Waarbij we dan vervolgens de rollen van mensen zoals Tennenbaum en Suchong zien, de intriges en hoe je niet kunt ontsnappen aan de menselijke natuur, ook al ga je naar de bodem van de oceaan.
"Would you kindly" 8-) (voor de kenners)

Ben benieuwd, Bioshock 1 en 2 is een mooie setting voor een film. De mindgames uit Bioshock 3 waren ook wel leuk maar de sfeer er omheen vond ik toch minder geslaagd voor een sequel. Ga er vanuit dat als ze het verhaal van 1 volgen dat 2 hierin ook wordt meegenomen en ze vooral doelen op Rapture. Vroeger erg genoten van deze game serie, Fallout vond ik de eerste echt geslaagde verfilming van een game. Ben benieuwd of dit wat wordt, verwacht als gamefan weinig. Dan kan het enkel meevallen of niet zo teleurstellen.
Kan niet wachten!

Hele thema is echt zeer geschikt imo; natuurlijk de Aynd Rand - Atlas Shrugged basis is al een mega diep thema om te vertellen. Vooral als het dan ook nog eens 'in de praktijk' toegepast wordt in een utopisch megalopis onder water

De fort frolic episode moet er dan wel komen natuurlijk
Ik zit de trailer te kijken, denk al, wat is dit kut. Blijkt de 12 jaar oude game trailer te zijn. :+ Bedankt voor de toelichting Tweakers.
idd.. beetje jammer dat er er niks bij staat dat dit de trailer van de game uit 2007 is.
Dacht ook even, huh? is de film een animatiefilm? waarom die low res textures? low res models?
die game is uit 2007, dus het is al weer bijna 20 jaar oud wat je ziet.
Ja maar stond er niet bij. "Hier heb je een YouTube embed en we zeggen er niet bij dat het oude meuk is" :+
Bioshock blijft toch wel een sublieme game. Wellicht toch nog maar weer is een keer spelen. Ik hoop dat Netflix de vibe goed weet vast te leggen.
Al ze nu eens een Mass Effect film of miniserie zouden maken. Hoe cool zou dat zijn?
Ja mass effect, banishers, fear, god of war en nog veel meer spellen waar ik van verwacht had al een film daarop gebaseerd te zien.


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn