'Google noemt nog niet aangekondigde Nest-deurbel en -camera's in Home-app'

Google lijkt te werken aan een nieuwe slimme deurbel en slimme camera's. Android Authority vond vermeldingen van nog niet aangekondigde Nest-apparaten in de nieuwste versie van de Google Home-app.

Android Authority deelt screenshots van de Google Home-app met daarin verwijzingen naar een nieuwe slimme deurbel, een slimme binnencamera en een slimme buitencamera. Het gaat om bedrade apparaten, zo blijkt uit de beelden die het medium toont.

Volgens eerdere uitgelekte informatie zullen alle apparaten waarschijnlijk beelden met een '2k'-resolutie schieten. Dat is hoger dan de 1080p-resolutie van de huidige Nest-camera's, hoewel de exacte hoeveelheid pixels niet wordt vermeld. De camera's en slimme deurbellen krijgen naar verluidt ook crop- en zoomfuncties, waarmee gebruikers tot zes keer digitaal kunnen inzoomen. Daarnaast zouden de apparaten ondersteuning bieden voor Googles AI-chatbot Gemini. Het is nog niet bekend wanneer Google de nieuwe Nest-apparaten wil uitbrengen en wat ze moeten kosten.

Door Imre Himmelbauer

Redacteur

05-09-2025 • 15:36

33

Reacties (33)

Sorteer op:

Weergave:

Heb een aantal jaren een Nest deurbel gehad. Echt zo'n cloud apparaat zou ik maar zeggen dat als je je beelden terug keek de helft miste van situaties aan de deur. Ik vond het echt een meuk ding. Nu een deurbel van Unifi die wél werkt zoals het hoort en gewoon met lokale opslag werkt.
Ik wil dezelfde overstap maken.

Ik ga er vanuit dat er een snellere reactie is op het drukken en dat je sneller beeld op je telefoon/laptop whatever te zien krijgt?

Heb je ook toevallig het beeld op een google schermpje kunnen krijgen?
Ja die reactie is er zeker bij Unifi. Maar nee ik heb helaas niet meer op mijn Google Hub Nest een live video streem/beeld. Dat vond ik dan wel weer een plus echter die laatste perioden dat ik die deurbel had werkte dat ook niet echt goed meer. Zag iedere keer op dat display verschijnen dat de camera niet werkte terwijl ik wel livebeeld had als ik via mijn telefoon op de deurbel keek. Heel vreemd. En dat was de doorslag dat ik er helemaal klaar mee was.
Meldingen komen inderdaad veel te laat binnen, soms zelfs minuten later. Enorm traag openen van de app en het beeld van de camera. Hier ook nooit meer een nest/Google deurbel.
Ach joh als ik wilde reageren via mijn telefoon was de postbode etc alleen weer verdwenen. Maar goed die zijn tegenwoordig toch al zo wie zo speedy conzales. :P
Ik weet niet of het aan de cloud ligt, ik denk gewoon aan google zelf. Het beeld verschijnt pas op de google hub als ik de deur al open heb. Maar de volgende wordt zeker geen google of nest
Welk model deurbel heb je en hoe werkt de lokale opslag hierop? Ben je bijv. afhankelijk van andere unifi netwerkapparatuur, of werkt dit op elke willekeurige NAS?
Nee je hebt voor opslag bijvoorbeeld een udm pro nodig of andere opslag device van Unifi. Ik heb de G4 deurbel en kan niet anders zeggen dat het heel goed werkt zoals het moet werken. Balen wel dat Unifi nieuwe deurnbellen uitbrengt maar hey je moet ergens tevreden mee zijn. ;)
Ik heb een Google Doorbel (batterij) ik weet niet of dat het zelfde ding is?

Zit iig geen abonnement aan vast en je kan ook alleen beelden terug kijken van die dag, en natuurlijk als er daadwerkelijk wat opgenomen is als er iemand in de zone stapt.

Maar ben zeer tevreden, als iemand aanbelt, duurt het hooguit een seconden voor ik notificaties krijg. En 1-2 seconden later verschijnt het ook op de hubs (die hebben altijd een klein tijdje nodig om het beeld in te laden helaas)

Moet wel zeggen dat het wel is overkomen dat me bel ging, ik meteen ging kijken en de persoon al weg was, als ik dan de beelden bekeek, bleek de postbode al wat langer te staan, maar dit is meer een uitzondering dan een regel

[Reactie gewijzigd door Sinester op 8 september 2025 09:47]

Heb deze week m'n laatste Nest Protects kunnen deactiveren.
Blij dat ik ein-de-lijk van Google Nest en Home vanaf ben.

Nooit nog een smart product van Google voor mij.

[Reactie gewijzigd door Homme op 5 september 2025 15:47]

Voor de rookmelder helaas nog geen alternatief gevonden met dezelfde feature set (spraak, koppelbaar, wifi, nachtlamp)
- Helaas alleen op stroom

- Kondigen deze ook aan dat het alarm af zal gaan (als je niks doet)?

- Verteld alarm A dat Alarm B afgaat? (Let op! Er is rook in de kinderkamer)
Je hebt ook een versie op batterijen.

Ik moet me er nog in verdiepen, maar volgens mij is dit gewoon een Nest Protect in een iets ander jasje. Feature set lijkt hetzelfde, maar ze gaan niet op alles even diep in.
Heb je een leuk alternatief nu? Heb nog even tijd, maar nog geen opvolger kunnen vinden.
Ik zoek ook nog altijd een fatsoenlijk alternatief. 3 eisen maar:
- geen cloud of abbo
- smartphone support
- bedraad
Raspberry PI , met een deurbel module ..daar is zat over te vinden op het internet :Y)
Heeft mn collega ook eens gedaan , en de camera in een vogelhuisje gebouwd, dat werkte prima totdat er werkelijk een vogel ging broeden :D
De eufy deurbel en camera's kan je allemaal zonder abbo gebruiken. Als je de homebase erbij koopt kan je alles ook lokaal opslaan en terug kijken.
zo goed als onmogelijk... hoe kan uw smartphone verbinden zonder cloud... Je zal al zelf iets moeten hosten daarvoor dan.
Ja duh, Home Assistant?
Ik gebruik UniFi. Kost wat maar met de prijzen voor abonnementen tegenwoordig verdient het zichzelf ook weer terug
Zelf iets hosten is vrij eenvoudig natuurlijk!
uitvoering: Reolink Video Doorbell PoE, met Chime

Ik gebruik deze. De data word op een synolgy nas weggeschreve en de camera heeft geen toegang tot internet.
Kijk eens naar reolink.

Ik heb het wifi model, maar die kan je ook bedraad aansluiten, je hebt ook een PoE versie. Reageert veel sneller dan de Nest deurbellen.

Je kan een NVR gebruiken voor opslag of ede home hub van reolink. Die laatste heb ik , met een micro SD kaartje er in, endurance versie van Samsung, vlotter dan Google Cloud als ik terug kijk.

De app is misschien wel iets minder dan die van eufi of Google, maar werkt prima, aardig wat opties, instellingen zijn wel eens even zoeken, maar ik ben er content mee.

Alleen helaas geen live feed in de Google Home app, maar geloof dat het wel weer kan in HA. In eigen app werkt het prima.

Notificaties ook some wat onhandig, maar als er aan gebeld wordt kan ik vaak met goed internet netjes beantwoorden, voordat een bezorger weg is.

[Reactie gewijzigd door lonewolf2nd op 6 september 2025 10:08]

de Bosch twinguard, werkt als een goed alternatief met homekit support
Ja, je werkt jezelf in de "nesten" ermee.... ;-)
mooie onderbouwing ook...
Ach, er staat hier nog een verdwaalde Nest Audio. Komt af en toe nog wel eens van past voor wat verlichting, een radio zender of een stomme vraag. :)
Worden de huidige gen nog wel geüpdatet om Gemini te ondersteunen?
Dat ze dan ook maar een nieuwe nest protect brand en CO2 alarm maken.
Ik heb de nest deurbel zo'n 5,5 jaar in gebruik en er is in die tijd niets merkbaar veranderd of verbeterd aan de werking van de deurbel en de app. Ja, een paar keer per jaar kan je leuke chimes instellen en het licentiemodel is duurder geworden (ik blijf stug op de oude zitten), maar na het aanbellen moeten we te lang wachten om eventueel nog een onhandig walkietalkiegesprek te kunnen voeren.

Hetzelfde geldt voor de Nest Thermostaat, Protect, Home en de assistent: Er lijk nauwelijks ontwikkeling in te zitten. Het werkt, maar dat is ook alles. Ik neem ze het meest kwalijk dat je met allerlei omwegen die spullen in Home Assistant moet krijgen om je huis veiliger te maken (rookmelder gaat af = lichten aan).

Ik zou lekker naar meer toegankelijke alternatieven kijken in plaats van zo'n onbeweeglijke datahoarder.
Ben niet blij met de Google Nest (Battery) Doorbell. Notificaties zijn soms laat, beeld is vooral HEEL traag, en niet open. Je kan het bijna niet in Home Assistant krijgen. En al helemaal niet minutenlang bekijken als je een pakketje krijgt, dan stopt ie gewoon keihard mee na paar minuten, ook al hangt ie gewoon aan stroom, dus dat is geen reden. De videostream moet ZONDER cloud bereikbaar zijn, anders nooit een camera kopen.


Om te kunnen reageren moet je ingelogd zijn